دوشنبه ۹۷/۲/۳   Mon 18/4/23

آلوده ترین چیزهایی که با آن در تماسید

چاپ مطلب بازدید : 828 سه شنبه ۲۳ خرداد ۹۶

در طی روز با وسایل زیادی سروکار داریم که ممکن است به دلیل استفاده همیشگی از آن ها از آلوده بودن آن ها غافل باشیم. در ادامه با آلوده ترین چیزهایی که بدون شک شما هم با آن تماس دارید آشنا خواهیم شد.

با مطالب خانه و خانه داری بیست ستون همراه باشید.

آشنایی با آلوده ترین وسایل,شناخت وسایل آلوده

آشنایی با آلوده ترین چیزهایی که با آن در تماسید

خیلی از چیزهایی که شما تصور می‌کنید تمیز هستند می‌توانند آلودگی زیادی داشته و شما را به شدت بیمار کنند.

تخته برش مواد غذایی

آماده کردن غذا روی تخته‌های برش مانند آشپزی در چاهی از باکتری هاست. به طور متوسط هر تخته‌ی برش چیزی حدود 200 برابر توالت باکتری دارد. بیشتر افراد تنها تخته را بعد از پایان کار آب می‌کشند و آن را خوب نمی‌شویند. شما باید با تمیز کردن تخته با پارچه‌ای آغشته به سفیدکننده و کمی آب از این گروه افراد نباشید.

تماس با آلوده ترین چیزها,آشنایی با وسایل آلوده

آماده کردن غذا روی تخته های برش مانند آشپزی در چاهی از باکتری هاست

اسفنج آشپزخانه

مسلماً از اینکه بشنوید چیزی که برای تمیز کردن خانه‌ی خود استفاده می کنید چقدر می تواند همه جا را آلوده تر کند ناراحت خواهید شد. اما راه حلی برای شما وجود دارد. هر هفته اسفنج مرطوب را برای 30 ثانیه داخل ماکروویو بگذارید تا ضدعفونی شود ( البته اگر ماده‌ی فلزی در آن وجود ندارد ) یا آن را در ماشین ظرفشویی بشویید. همچنین مرتباً آن را عوض کرده و یا بجای اسفنج از دستمال‌های ضدعفونی‌کننده استفاده کنید.

شناخت وسایل آلوده,وسایل آلوده در تماس

هر هفته اسفنج مرطوب را برای 30 ثانیه داخل ماکروویو بگذارید تا ضدعفونی شود

ظروف نگه دارنده‌ی مواد غذایی

ظروف مواد غذایی که روی میز می‌گذارید – چه در خانه و یا رستوران – چیزهایی بیشتر از یک طعم خوب به غذای شما می‌دهند. مثلاً شیشه های سس در رستوران ها بسیار آلوده‌اند زیرا بعضی مردم تمیز نیستند. بیشتر افراد قبل از خوردن دست‌های خود را نمی‌شویند و با همان دست ظرف سس را برمی‌دارند. شما با برداشتن این ظرف جرم ها را به دست‌های خود منتقل خواهید کرد. برای جلوگیری از این اتفاق کمی مایع ضدعفونی‌کننده همراه داشته و آن را روی سطح خارجی بطری بپاشید. همیشه قبل از خوردن در هر جایی که هستید دست‌های خود را بشویید.

آلوده ترین وسایل در تماس,آشنایی با وسایل آلوده در تماس

ظروف مواد غذایی که روی میز می گذارید از آلوده ترین نقاط می باشد

دستگیره‌ی درب یخچال

دستگیره‌ی درب یخچال شما به همان اندازه‌ی داخل آن آلوده خواهد شد و باید مرتباً هر دو آن ها را تمیز کنید. اغلب نقاطی که زیاد با دست افراد در تماس اند، مانند دستگیره‌ی درب‌ها، در چهل درصد مواقع عامل انتقال ویروس سرماخوردگی هستند.


شناخت وسایل آلوده,وسایل آلوده در تماس

دستگیره‌ی درب یخچال به اندازه‌ی داخل آن آلوده خواهد شد و باید مرتباً هر دو آن ها را تمیز کنید

حوله‌ی ظروف

حدود هفت درصد از حوله‌های ظروف دارای نوعی باکتری مقاوم برابر آنتی بیوتیک ها هستند که می‌تواند کشنده بوده و باعث عفونت‌های پوستی شود. همچنین جرم و باکتری زیادی روی این حوله‌ها خواهد بود.

برای اینکه حوله‌ی ظروف نتواند شما را بیمار کند برای تمیز کردن سطوح یا لکه ها از دستمال های ضدعفونی کننده یا دستمال کاغذی استفاده کنید. از این حوله تنها برای خشک کردن ظروف تازه شسته شده باید استفاده کرد. مرتباً این حوله ها را شسته و حداقل دو بار در هفته آن را عوض کنید.


همچنین بخوانید: نحوه لکه زدایی ظروف

آشنایی با وسایل آلوده,آشنایی با آلوده ترین وسایل

برای تمیز کردن سطوح یا لکه ها از دستمال های ضدعفونی کننده یا دستمال کاغذی استفاده کنید

سبدهای خرید

نیمی از سبدهای خریدی که مورد بررسی قرار گرفته اند دارای ویروس e. coli می‌باشند. قبل از دست زدن به دستگیره‌ی سبدهای خرید از یک دستمال ضدعفونی‌کننده روی آن استفاده کرده و سطح را خوب تمیز کنید.

آشنایی با آلوده ترین وسایل,شناخت وسایل آلوده


قبل از دست زدن به دستگیره‌ی سبدهای خرید از یک دستمال ضدعفونی کننده روی آن استفاده کنید

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.65(68 رای) | زمان دقیق: 2017-06-13T03:00:30+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است

سئو و بهینه سازی سایت توسط دکتر سئو