یکشنبه ۹۷/۲/۳۰   Sun 18/5/20

آواز خواندن مادر نوزاد را آرام می کند

چاپ مطلب بازدید : 1209 دوشنبه ۱۸ آبان ۹۴

کودکان شیرخوار با موسیقی آرام می شوند

آواز خواندن مادر نوزاد را آرام می کند

آرام کردن نوزاد

کودکان شیرخوار با موسیقی آرام می شوند

آیا تا به حال شنیده اید که آواز خواندن روی نوزاد بسیار تاثیر گذار است و حتی می تواند به نوزاد آرامش دهد ؟ در واقع موسیقی باعث بروز واکنش هایی از سوی مغز نوزاد می شود و می توان از آن برای آرام کردن نوزادان شیرخوار استفاده کرد.

محققان می گویند : بشر همواره به موسیقی علاقه دارد و شنیدن موسیقی نوعی سرگرمی به حساب می آید . گاهی با شنیدن موسیقی با آن همراه می شویم و حتی ممکن است صدا و حرکات هماهنگی را ایجاد کنیم .

ایزابل پرتز ، استاد مرکز تحقیقات مغز ، موسیقی و زبان دانشگاه فرانسه بیان کرد : نوزادان از درون نسبت به موسیقی و آواز خواندن واکنش نشان می دهند و حرکت جسمی و روحی ندارند. این تحقیق که توسط این محقق انجام شد مربوط به تعیین توانایی روحی نوزادان بود و محققان تمام واکنش های نوزادان به موسیقی مانند حساسیت به صدای مادر را ثبت کردند .

تحقیق زمانی شروع شد که نوزاد به اندازه لازم آرام بود و والدین در پشت سر او نشسته بودند . محققان برای آرام کردن کودک موسیقی ترکی پخش کردند و به این صورت کودک تا 9 دقیقه کاملا آرام بود ، در حالی که نوزاد با صحبت کردن تنها 4 دقیقه و با صدای والدین بیشتر از 4 دقیقه آرام می شد. دراین تحقیق از موسیقی ترکی که با زبان مادری کودک هماهنگ نبود استفاده شد . سپس با صدای آواز مادر این تحقیق تکرار و نتیجه مشابهی به دست آمد.

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.97(48 رای) | زمان دقیق: 2015-11-09T08:19:50+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است

سئو و بهینه سازی سایت توسط دکتر سئو