دوشنبه ۹۷/۲/۳۱   Mon 18/5/21

اختلاف بر سر مسائل مالی به طلاق می کشد

چاپ مطلب بازدید : 1516 یکشنبه ۲۲ فروردین ۹۵

طلاق در کمین بگو مگوهای مالی شماست !

اختلاف بر سر مسائل مالی به طلاق می کشد

دعوا بر سر مسائل مالی

طلاق در کمین بگو مگوهای مالی شماست !

اختصاصی بیست ستون :

بیشتر به چه علتی با همسرتان جر و بحث می کنید ؟ مسائل مالی ؟ یا اختلافات خانوادگی ؟ یا گرفتار مشکلات زناشویی هستید ؟

اگر بیشتر به دلیل مسائل مالی دعوا می کنید ، باید به شما هشدار دهیم که بیشتر مواظب زندگی تان باشید زیرا تحقیقات حاکی از آن است زن و شوهرهایی که بیشتر بر سر مسائل مالی با هم دعوا می کنند بیشتر از دیگران طلاق می گیرند . پس این مساله را جدی بگیرید و با خواندن چندین توصیه کاربردی زندگی مشترک تان از جدایی و طلاق نجات دهید .

با هم صحبت کنید

حرف زدن درباره مسائل مالی همانند دیگر مسائل با مذاکره حل و فصل می شود . پس به جای دعوا و مشاجره لحن صحبت تان را عوض کنید و تصور کنید پای میز با مشتری نشسته اید و می خواهید بر سر مسائل مالی با او به توافق برسید . با این کار بعد از چند جلسه متوجه می شوید که مشکلات تان چگونه حل می شود و همسرتان هم می فهمد از چه چیزی ناراحت هستید و چرا ناراحتی تان را با عصبانیت و خشم نشان می  دهید .

تحقیقی توسط پژوهشگران انگلیسی درباره رابطه طلاق با مسائل مالی انجام گرفت که نشان می دهد حل این مشکل به زمان زیادی نیاز دارد و زن و شوهر به سادگی با هم به تفاهم نمی رسند . زمانی که بحث بالا می گیرد ، خیلی از زوجین حرف های نامناسبی می زنند و حتی القاب و کلمات زشتی در مقابل هم به کار می برند ؛ پس احترام و شخصیت دو طرف زیر سوال می رود . در این شرایط بعضی زوجین به گونه ای پل های پشت سرشان را خراب می کنند که دیگر راه جبرانی نمی ماند .

ممکن است مشکلات مالی بین زوجین از دوران نامزدی یا همان روزهای ابتدایی ازدواج به وجود بیاید و بگو مگو و بحث ها بالا بگیرد . پس یکی از نکات اصلی تفاهم در زندگی مشترک این است که زوجین بر سر مسائل مالی با هم به توافق برسند و چارچوب هایی برای زندگی شان در نظر بگیرند .

خیلی روی پول تکیه نکنید

نباید همیشه به این فکر باشید که چگونه می توانید درآمد بیشتری به دست آورید . این مساله حالتان را بد می کند و وقتی تمام فکرتان پول باشد ، از دیگر جنبه های زندگی دور می شوید و استرس زیاد زندگی مشترک تان را هم نابود می کند . باید آرام باشید و به خود یاداوری کنید پول فقط برای آسایش و رفاه بیشتر خوب است و نباید خوشبختی های خود را برای درامد بیشتر نادیده بگیرید و آنها را فدا کنید . اگر همسرتان هم چنین رفتاری دارد به دنبال حل مشکل زندگی تان باشید .

این تمرینات برای شما مفید است

باید بودجه خانواده تان را در نظر بگیرید . درمورد خرج کردن ، پرداخت های خود و پس انداز کردن صادقانه قضاوت کنید . با همسرتان حرف بزنید و به نتیجه برسید که در خانواده تان چه شرایطی وجود دارد و چگونه می توانید آن را بهتر کنید . آیا تمام مخارج زندگی را همسرتان می پردازد ؟ یا از جمله زوج هایی هستید که هر دو کار می کنید و هزینه های زندگی را نصف نصف پرداخت می کنید ؟

دعوا بر سر مسائل مالی


همچنین بخوانید: عمر طولانی، چه راهی دارد؟

برنامه مالی داشته باشید

باید برای زندگی مشترک تان برنامه مالی داشته باشید و به آن وفادار بمانید . تمام بندهای برنامه را روی کاغذ بنویسید و هر از گاهی آن را بخوانید . از همسرتان بخواهید به برنامه وفادار بماند و با تمام وجود برای دست یابی به اهداف مالی تلاش کنید . اگر نیاز است قسمتی از برنامه بازنگری شود ، با نظر همسرتان آن را عوض کنید .

نقش خودتان را در نظر داشته باشید

آیا اهل پس انداز هستید یا ولخرجی می کنید ؟ درباره این مساله با همسرتان حرف بزنید . اگر رفتار متفاوتی نسبت به همسرتان دارید ( او ولخرج است و شما اهل پس انداز کردن هستید ) به او بگویید این مساله حس خوبی در شما بوجود نیاورده اما به این فکر باشید که هر یک از این خصوصیات چه نقشی در زندگی تان دارد و چطور می توانید در این باره متعادل باشید .


از مشاور کمک بگیرید

اگر هنوز بر سر مسائل مالی به تفاهم نرسیده اید و همیشه در حال جنگ و دعوا هستید ، پیش مشاوره بروید تا بتوانید با  کمک مشاور مشکل تان را حل کنید .

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.66(112 رای) | زمان دقیق: 2016-04-10T10:15:07+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است

سئو و بهینه سازی سایت توسط دکتر سئو