دوشنبه ۹۷/۲/۳۱   Mon 18/5/21

تاثیر مخرب استرس روی زندگی فرد

چاپ مطلب بازدید : 1433 شنبه ۲۱ فروردین ۹۵

استرس سبب یبوست و گرفتگی عضلات می شود

تاثیر مخرب استرس روی زندگی فرد

تاثیر استرس در زندگی

استرس سبب یبوست و گرفتگی عضلات می شود

اختصاصی بیست ستون :

استرس واژه ای است که هر روز زیاد به کار می بریم . استرس ممکن است انگیزه و علاقه ما را برای انجام خیلی از کارها از بین ببرد . در واقع استرس واکنش فیزیولوژیک بدن مان جلوی هر تهدید ، تغییر یا فشار بیرونی و درونی است و باعث بهم زدن تعادل روانی می شود .

عواملی چون تغییر شغل ، ازدواج ، رفتن به شهری دیگر ، مرگ اقوام و ابتلا به یک بیماری می تواند باعث ایجاد فشار عصبی یا استرس شود . حتی عوامل شادی آور هم می تواند به اندازه عوامل غمگین کننده برای فرد فشار آور باشد . به همین خاطر به بعضی عوارض استرس در محیط کار اشاره می کنیم .

اطرافیان از شما دور می شوند

همیشه افراد شاد ، اطرافیان شاد را به خود جذب می کنند و محیط شاد و پرنشاطی بوجود می اید . وقتی سعی می کنید آرامش تان را حفظ کنید ، خوشحال تر خواهید بود و این برای شما ، خانواده و دوستان تان خوب است . پس به صورت ناخودآگاه با استرس از اطرافیان خود دور می شوید .

عضلات شما می گیرد

در شرایط استرس زا بدن تان به منیزیم نیاز دارد تا عضلات تان شل شود . اگر در زندگی به صورت مداوم استرس داشته باشید ، میزان منیزیم بدن تان کم می شود و دچار گرفتگی عضلات می شوید . پس زمانی که آرامش تان را حفظ می کنید ، کمتر دچار گرفتگی عضلات می شوید یا گرفتگی عضلات تان از بین می رود .

با داشتن استرس کمتر موفق می شوید

در زمان آرامش ذهن تان پردازش بهتری دارد ، کارهای روزانه تان را بهتر انجام می دهید و حتی هر روز زمان کمتری را صرف آرایش ، حمام و درست کردن موهایتان می کنید . در مقابل در شرایط پریشانی ، حوصله ندارید لباس هایتان را خوب بپوشید . باید به خود یادآوری کنید که اتفاقات بد همیشگی نیست و وقتی آرام هستید میزان موفقیت تان بیشتر خواهد بود .

بیشتر سردرد می گیرید

تاثیر مخرب استرس

بیشتر سردردها به دلیل اضطراب بوجود می آید . اضطراب باعث می شود ، استرس بیشتری وارد بدن تان شود و دچار سردرد شوید . اما وقتی آرامش دارید ، استرس کمتری وارد مغزتان می شود . پس اگر مستعد سردرد هستید ، این مساله به شما کمک می کند تا سردردتان را رفع کنید .

اعتماد به نفس کمتری دارید

همیشه فرد دارای اعتماد به نفس توسط اطرافیان تشویق می شود . زمانی که در زندگی تان به صلح و آرامش می رسید ، اعتماد به نفس بیشتری دارید و اطرافیان دوست دارند بدانند چه عاملی باعث موفقیت شما شده است ؟

فعالیت روده ای نامنظم می شود

با داشتن استرس دچار کمبود منیزیم می شوید و کاهش میزان منیزیم در بدن سبب ایجاد یبوست می شود . فعالیت روده ای منظم روی تمام جنبه های زندگی تان تاثیر می گذارد . اما وقتی استرس دارید ، فعالیت روده ای تان نامنظم و دچار یبوست خواهید شد .

استرس های عاطفی نیز سبب ایجاد سندروم روده تحریک پذیر نخواهد شد اما فردی که سندروم روده تحریک پذیر دارد استرس می تواند این علائم را شروع کند . پس فعالیت روده می تواند به جنبه های دیگر چون ورزش ، غذا و هورمون ها واکنش زیادی نشان دهد .

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.84(69 رای) | زمان دقیق: 2016-04-09T11:51:58+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است

سئو و بهینه سازی سایت توسط دکتر سئو