دوشنبه ۹۶/۱۲/۲۸   Mon 18/3/19

تاج: اتفاقات بازی دیروز عجیب بود!

چاپ مطلب بازدید : 340 سه شنبه ۱۸ اسفند ۹۴
موضوع : اخبار ورزشی

رییس سازمان لیگ فو‌تبا‌ل ایران در حالی که مخالف رفتارهای روز گذشته (یکشنبه)‌ بازی تراکتورسازی و پر‌سپولیس است، می‌گوید چنین رفتارهایی در فو‌تبا‌ل اروپا هم عادی است و نمی توانیم بگوییم اتفاق بسیار بدی رخ داده است.

اخبارورزشی,خبرهای ورزشی,تاج

 مهدی تاج پس از جلسه امروز با مارک تیمر و مدیران امنیت باشگاه‌ها، اظها‌ر کرد: جلسه بسیار خوبی بود. راه طولانی برای برقراری امنیت در ورزشگاه‌هایمان مانند دیدارهای اروپایی داریم. ما باید به سمت یوفا حرکت کنیم. فکر می‌کنم از کشورهای آسیایی به جز ژاپن جلوتر هستیم. آقای مارتیمر اطلاعات خوبی را به همراه خود آورده بود و در جلسه امروز و دیروز گفته شد که این رفتارها در ورزشگاه‌ها عادی است. هر چند باید از وقوع چنین اتفاقاتی جلوگیری کنیم.

او ا‌ضافه‌ کرد‌: باید راه ورود مواد محترقه را به ورزشگاه بگیریم. هنوز مشخص نیست که از چه جایی این مواد را وارد ورزشگاه‌ها می‌کنند. روز گذشته تعداد ترقه‌ها یکی، دو تا هم نبود و برای خود ما هم پس از مدت‌ها عجیب بود که در حضور مارتیمر و زمانی که با عربستان مناقشه فو‌تبا‌لی داریم این اتفاقات در حد بسیار بالایی رخ می دهد. البته اتفاقات روز گذشته ارتباطی به مناقشه با عربستان ندارد چرا که یک دیدار داخلی بود.

رییس سازمان لیگ فو‌تبا‌ل ایران ا‌دا‌مه‌ داد: در ورزشگاه‌های اروپایی اتفاقات به مراتب بدتری رخ می‌دهد. باید اتفاقات دیدار روز گذشته پر‌سپولیس و تراکتورسازی را در ورزشگاه‌ها کمتر کنیم.

تاج درباره راه‌های ورود مواد محترقه به ورزشگاه‌ها، ا‌ضافه‌ کرد‌: این مواد از راه‌های متعددی می‌تواند وارد ورزشگاه شود. از اتومبیل‌هایی که کارکنان ورزشگاه وارد استادیوم می‌کنند تا اورژانس‌ها مکان مناسبی برای ورود مواد محترقه به ورزشگاه است. اغذیه فروشان هم می‌توانند این کار را انجام دهند. قبل از آغاز مسابقه هم افراد زیادی در ورزشگاه تردد می‌کنند. البته تعداد بالای مواد محترقه بازی روز گذشته عادی نبود که از نظر ما مذموم است، اما در حوزه فو‌تبا‌ل طبیعی است. طبیعی بودن این موضوع مبنی بر ادامه داشتن آن نیست.

او ا‌ضافه‌ کرد‌: اگر ترقه سوم به نیمکت تراکتورسازی برخورد می‌کرد الان یکی از اعضای کادرفنی این تیم مصدوم شده بود. سطح جلسه امروز در بهترین شرایط قرار داشت. تمامی روسای یگان‌های ویژه‌ استان‌ها و معاونانشان آمده بودند تا بر‌نامه‌ریزی مناسبی را برای هفته‌های بعد لیگ برتر انجام دهیم.

رییس سازمان لیگ فو‌تبا‌ل ایران درباره آخرین وضعیت مناقشه با عربستان و اتفاقات روز گذشته نیز خاطر‌ نشان کرد: ما در کشورمان هیچ ناامنی نداریم و نمی‌توانیم نمونه‌ای را هم پیدا کنیم. موضع ما برگزاری بازی در کشور خودمان است و تصاویر میزبانی نمایندگانمان از نمایندگان قطر و امارات را در کشورمان هم امروز نمایش دادیم و برای afc هم ارسال کردیم. دلیلی ندارد که به کشور سومی برویم. البته ما نباید به فکر کناره‌گیری از این بازی‌ها باشیم و حتی کفاشیان، هیات رییسه سازمان لیگ و باشگاه‌ها هم مخالف این موضوع هستند. ما باید از فو‌تبا‌ل کشورمان دفاع کنیم.

او در واکنش به اظهارات محمد دادگان، رییس سابق فدراسیون فو‌تبا‌ل مبنی بر این که فدراسیون فو‌تبا‌ل در مناقشه با عربستان عملکرد مثبتی نداشته و نباید از ابتدا کشور سومی برای انجام بازی‌ها پیشنهاد می‌شد، گفت: تا حدودی با نظر او موافق هستم، اما در حال‌ حاضر عربستان برای خود در ایران حافظ منافع تعیین کرده و afc باید به این موضوع ورود کند.

تاج درباره حضور اعضای icss (کمیته‌ بین‌المللی امنیت ورزش) در تهران گفت: اطلاعی ندارم.

رییس سازمان لیگ فو‌تبا‌ل ایران در پایان اعلام کرد: ما مخالف برگزاری دیدارهای ایران و عربستان در کشور سوم هستیم و حق نداریم ناامنی در ایران را بپذیریم و آمادگی کامل داریم که امنیت بازی‌های بین‌المللی در ایران را برقرار کنیم.

اخبار ورزشی - ایسنا

با اخبار ورزشی بیست ستون همراه باشید

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.68(77 رای) | زمان دقیق: 2016-03-08T17:00:27+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است

سئو و بهینه سازی سایت توسط دکتر سئو