دوشنبه ۹۶/۴/۵   Mon 17/6/26

رازهای حفظ سلامتی

چاپ مطلب بازدید : 583 چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۹۴

رازهای حفظ سلامتی!  نه عادت مفید زنان کشورهای مختلف برای حفظ سلامتی

رازهای حفظ سلامتی

رازهای حفظ سلامتی

9 عادت مفید زنان کشورهای مختلف برای حفظ سلامتی

اختصاصی بیست ستون: 

درحالی‌که هرروزه شاهد پیشرفت‌هایی در علم پزشکی و تغذیه برای ارتقاء و بهبود سطح سلامتی هستیم ولی هنوز در بین آداب‌ورسوم مردم کشورهای مختلف، عادت‌های روزمره‌ی زیادی هستند که پیگیری آن‌ها به حفظ سلامتی منجر می‌شود. در ادامه به بررسی نه عادت مفید برای حفظ سلامتی در بین زنان کشورهای مختلف می‌پردازیم که باعث داشتن اندامی زیبا، بدنی سالم شده و یا با کاهش استرس و اضطراب باعث آسایش روح و روان و داشتن یک زندگی شاد می‌شود.

  • تهیه‌ی نوشیدنی روزانه در منزل

رازهای حفظ سلامتی

رازهای حفظ سلامتی

در کشور مکزیک زنان برای حصول اطمینان از پاکیزگی و آلوده نبودن نوشیدنی روزانه، آن را در منزل تهیه می‌کنند. به گفته‌ی ایون تروینو هایک متخصص تغذیه و دونده‌ی حرفه‌ای، زنان مکزیکی به این نوشیدنی که آگواس فرسکاس (آب گوارا) نامیده می‌شود، علاوه بر آب شرب، مقدار زیادی کالری، ویتامین، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان اضافه می‌کنند. آگواس فرسکاس عرضه‌شده در رستوران‌ها و مغازه‌ها معمولاً مقدار زیادی قند دارد ولی تهیه‌ی نوع خانگی آن ‌که بسیار سالم و مفید است، دستور ساده‌ای دارد و صرفاً با اضافه کردن میوه‌های تازه، سبزی‌ها و گیاهان دارویی به آب خنک تهیه می‌شود. محبوب‌ترین انواع آن، آگواس فرسکاس با طعم خیار، لیمو، بامیه یا نارگیل هستند.

  • لذت بردن از زندگی و حفظ تعادل بین کار و تفریح

رازهای حفظ سلامتی

رازهای حفظ سلامتی

به اعتقاد ژاکلین مونی ویراستار روزنامه‌ی Prevention (جلوگیری) در استرالیا، حفظ تعادل بین زندگی شخصی و شغل بزرگ‌ترین نقطه‌ی قوت زنان این کشور به شمار می‌آید. زنان استرالیایی روزبه‌روز بیشتر به فعالیت‌های اجتماعی و استفاده‌ی مفید از تعطیلات رسمی روی می‌آورند، هدف آن‌ها از موفقیت در حرفه و شغل، ساختن یک زندگی سالم و سعادتمندانه است. یک زن استرالیایی از هر فرصتی برای خلق یک فضای شاد و رفع خستگی‌های جسمی و روحی ناشی از کار استفاده می‌کند. بر اساس تحقیقات انجام‌شده در این مورد استفاده از روزهای تعطیل آخر هفته برای رفتن به سفرهای کوتاه تفریحی، باعث افزایش سطح سلامتی روحی و جسمی می‌شود.

  • استفاده از دوچرخه برای رفت‌وآمدهای روزانه

رازهای حفظ سلامتی

رازهای حفظ سلامتی

زنان هلندی همیشه برای رفت آمد از دوچرخه استفاده می‌کنند و این مسئله فقط به تمرین و ورزش آخر هفته و یا سرگرم شدن با فرزندان محدود نمی‌شود. یک از برجسته‌ترین خصوصیات این عادت، متصل کردن یک سبد بزرگ به دوچرخه برای حمل خریدهای روزانه است. اینکا واکینگ متخصص تغذیه و مربی سبک زندگی در این مورد می‌گوید: این عادت، راز زنان هلندی برای داشتن پاهای زیبا و خوش‌تراش است. بنا بر گزارش‌های کمیسیون حمل‌ونقل اتحادیه اروپا، مهم‌ترین وسیله‌ی نقلیه‌ی در هلند، دوچرخه است و یک‌سوم از رفت‌وآمدهای روزمره‌ی هلندی‌ها با این وسیله انجام می‌شود که این آمار از تمام کشورهای دیگر اروپایی بیشتر است. از سوی دیگر ارتباط چاقی مفرط با کمبود فعالیت‌های فیزیکی روزانه بر هیچ‌کس پوشیده نیست و کشورهایی که گرایش زیادی به استفاده از دوچرخه دارند دارای کمترین آمار چاقی مفرط هستند.

  • استفاده از سبزیجات به‌عنوان غذای اصلی

رازهای حفظ سلامتی

رازهای حفظ سلامتی

به گفته‌ی النا پاراوانتیس متخصص رسمی رژیم و تغذیه و همچنین ویراستار روزنامه‌ی Prevention یونان: کشور یونان بالاترین میزان مصرف سبزیجات در تمام دنیا را دارد. بسیاری از وعده‌های غذایی اصلی این کشور از سبزیجات تشکیل شده‌اند و همین مسئله راز سلامتی زنان یونانی است. تحقیقات متعددی در این زمینه انجام شده که نشان می‌دهد رژیم غذایی سرشار از منابع گیاهی، کلید حفظ سلامتی و جلوگیری از تأثیرات منفی افزایش عمر است. غذاهای گیاهی منبع بسیار خوبی برای تأمین مواد مغذی موردنیاز برای حفظ سلامتی ازجمله منیزیم، پتاسیم، ویتامین K (مفید برای جلوگیری از پوکی استخوان) به شمار می‌آیند.

  • استفاده مرتب از ماساژ

رازهای حفظ سلامتی

رازهای حفظ سلامتی

نیترا کیتایاکارا نویسنده‌ی دو کتاب بسیار پرفروش در مورد یوگا و آرامش ذهن می‌گوید: درحالی‌که در بیشتر کشورها فقط در هنگام گرفتگی عضلات یا دردهای مفصلی از ماساژ استفاده می‌شود، زنان تایلندی به‌شدت معتقدند که استفاده‌ی مداوم و منظم از ماساژ باعث حفظ سلامتی، زیبایی و آرامش می‌گردد. تحقیقات انجام‌شده در مورد ماساژ تایلندی حاکی از این است که این نوع ماساژ باعث بهبود و افزایش بسیاری از ویژگی‌های فیزیکی موردنظر برای داشتن یک جسم سالم می‌شود ازجمله انعطاف‌پذیری، چابکی، سرعت و قدرت بدنی.

  • نوشیدن روزانه‌ی یربا میت

رازهای حفظ سلامتی

رازهای حفظ سلامتی

یربا میت نوعی جوشانده‌ی گیاهی محرک است که بر اساس تحقیقات انجام‌شده، باعث استحکام استخوان‌ها می‌شود و همین‌طور در درمان سرطان نیز مؤثر است. در بسیاری از کشورهای آمریکای جنوبی، یربا میت محبوبت بیشتری از چای و قهوه دارد. به‌عنوان‌مثال در آرژانتین سالانه 175 هزار تن یربا میت مصرف می‌شود. نوشیدن یربا میت بعد از بیدار شدن مانند قهوه باعث هوشیاری می‌شود ولی تأثیر ملایم‌تری دارد و باعث فعال شدن سریع‌تر مغز می‌شود. نوشیدن آن بعد از نهار نیز کسالت و خمودگی ناشی از سیر شدن را برطرف می‌کند و انرژی لازم برای ادامه فعالیت را در اختیار شما می‌گذارد.

  • اولویت دادن به زندگی اجتماعی

رازهای حفظ سلامتی

رازهای حفظ سلامتی

به گفته‌ی اما لیندبلوم، متخصص رژیم و تغذیه، زنان سوئدی با ملاقات دوستان و گذراندن وقت با آن‌ها، تمام استرس روزانه‌ی خود را تخلیه کرده و آرامش خود را به دست می‌آورند. دلیل اصلی انجام این اقدام که فیکا نامیده می‌شود و ریشه در آداب‌ورسوم کهن کشور سوئد دارد، تعیین یک نظم مشخص (معمولاً ساعت 3 بعدازظهر) برای پایان دادن همزمان به فعالیت‌های روزانه‌ی زنان است. هدف از این رسم صرف غذا یا نوشیدن قهوه و دور شدن فیزیکی از فعالیت‌های روزانه نیست. در حین انجام فیکا، زنان سوئدی به معنای واقعی از محیط کار فاصله می‌گیرند و به‌هیچ‌عنوان در مورد آن صحبت و یا حتی فکر هم نمی‌کنند. یافته‌های علمی نیز این مسئله را تائید می‌کند که زنان لذت بیشتری از مصاحبت با دوستانشان می‌برند.

  • مصرف میوه‌ های شیرین

رازهای حفظ سلامتی

رازهای حفظ سلامتی

بسیاری از زنان برای اجتناب از چاق شدن به میوه‌های شیرین علاقه‌ای نشان نمی‌دهند ولی آندرئا استوام، نویسنده‌ی مقالات تغذیه و همین‌طور دونده و دوچرخه‌سوار حرفه‌ای برزیلی نظر دیگری دارد. به گفته‌ی او زنان سالم و تندرست برزیلی هیچ مشکلی با خوردن انواع میوه‌های شیرین ندارند و قند طبیعی موجود در این میوه‌ها مانعی برای آن‌ها محسوب نمی‌شود. درواقع قند طبیعی میوه‌های شیرین، منبع مناسبی برای تأمین انرژی موردنیاز در فعالیت‌های سنگین روزانه و ورزش محسوب می‌شود.

  • اعتماد به گارو (معلم مذهبی) در کنار پزشکی مدرن

رازهای حفظ سلامتی

رازهای حفظ سلامتی

سانجامیترا چاکرابورتی، ویراستار روزنامه‌ی Prevention هندوستان می‌گوید: برای سالیان متمادی زنان هندی خواسته‌های اطرافیان را بر نیازهای خود مقدم می‌دانستند ولی اکنون این روال در حال تغییر است. بخشی از این تغییر تدریجی عبارت است از رویکرد دوباره زنان هندی به سنت قدیمی داشتن معلم مذهبی خصوصی (گارو)، برای حفظ سلامتی جسمی و روحی و حل مشکلات زندگی. برای انجام این کار نیازی نیست که حتماً مذهبی و معتقد باشید و راهنمایی‌های معنوی گارو ها می‌تواند برای هرکسی مفید و سازنده باشد. مسلماً دسترسی به یک گارو فقط در هندوستان امکان‌پذیر است ولی مراجعه به مشاوران باتجربه و مربی‌های بهبود زندگی نیز می‌تواند به همین اندازه مؤثر باشد.

ترجمه: محسن یزدانی

به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
مطالب پیشنهادی
> 

مراقب حملات سایبری در تعطیلات باشید

> 

یوتیوب بیش از ۱.۵ میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد

> 

ابررایانه جدید چین ۸ برابر سریع‌تر از سان وی تایهولایت ۹۳ پتافلاپسی

> 

حالت تهوع و تنگی نفس؛ دلایل و درمان

> 

از سرمای زمستان به کجا فرار کنیم؟

> 

ارگاسم بهتر و رسیدن به اوج لذت جنسی با این 12 راز !

> 

کوالکام جزئیاتی از قابلیت‌های اسنپدراگون 835 در گوشی وان پلاس 5 ارائه کرد

> 

گوگل به بررسی ایمیل‌ها برای ساخت تبلیغات هدفمند پایان می‌دهد

> 

طرز تهیه توپک پاستا

> 

فیسبوک تاریخ کنفرانس آکیولس کانکت 4 را اعلام کرد

> 

کارت شبکه ۱۰ گیگابیتی ایسوس به بازار عرضه شد

> 

سیکل قاعدگی و شرح وضعیت بدنی در این دوران

> 

تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی برای کسبه پلاسکو

> 

نکاتی برای خوشمزه و خوش طعم تر شدن خورش ها

> 

همه چیز درباره گل‌مژه

> 

گوگل هوم ۶ برابر عملکرد بهتری از آمازون آلکسا دارد

> 

پی سی مارک 10 برای آزمون کامپیوترهای شخصی عرضه شد

> 

محصول جدید لادا با نام XRAY معرفی شد

> 

روشهای پخت غذا با روغن کم

> 

رشد شاخص توسعه ایران در گزارش جدید اتحادیه بین المللی مخابرات

عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است