دوشنبه ۹۶/۱۲/۲۸   Mon 18/3/19

فناوری که مغز انسان را هک می کند

چاپ مطلب بازدید : 920 سه شنبه ۲۲ دی ۹۴

هدبند هک مغز برای بهبود زندگی معلولان !

فناوری که مغز انسان را هک می کند

هدبند هک مغز

هدبند هک مغز برای بهبود زندگی معلولان !

بعد از این که فناوری های مرتبط با مرکز فرماندهی بدن یا همان مغز ارائه شد، دانشمندان علوم اعصاب به دنبال این رفتند  که ایده هک کردن مغز را به واقعیت مبدل کنند. در جریان برگزاری نمایشگاه تجهیزات الکترونیکی مصرفی در آمریکا (ces ) تعدادی از فناوری های مرتبط با حوزه سلامت خصوصا سیستم عصبی در معرض نمایش قرار گرفت که یکی از آنها بیش از همه نظر بازدیدکنندگان را جلب کرد.

این که بتوان کنترل سیگنال های مغزی را به دست آورد تا با دستکاری آنها به ارتقای سطح سلامت افراد کمک کرد، فلسفه نهفته ای در پی نوآوری جدیدی است که به آن هک کردن مغز می گویند. در جریان این نمایشگاه شرکت brainco از فناوری نوینی رونمایی کرد که هرچند خیلی کوچک و ساده بود اما می توان از آن در دستکاری سیگنال های مغزی استفاده کرد.

در واقع این فناوری یک هدبند ویژه کنترل فکر است که می تواند امواج مغزی فرد را هک کند. محققانی که این فناوری را اختراع کرده اند می دانند که نوآوری شان کارایی بالایی چون بهبود محدوده تمرکز گرفته تا تشخیص بیماری ها و کنترل هوشمندانه وسایل داخل خانه و حتی اندام های مصنوعی دارد. این فناوری می تواند امواج مغزی را به سیگنال الکترونیکی ترجمه کند. در طی نمایشگاه ces ، محققان شرکت brainco در آزمایشی به این نتیجه رسیدند که چطور می توان از این هدبند ویژه جهت کنترل سیگنال های مغزی و دستکاری آنها با هدف هدایت اندام های مصنوعی استفاده کرد. این فناوری می تواند در زندگی معلولان حرکت نقص عضو تغییرات بهبود یافته ای بوجود آورد.

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.80(107 رای) | زمان دقیق: 2016-01-12T02:56:55+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است

سئو و بهینه سازی سایت توسط دکتر سئو