دوشنبه ۹۸/۲/۲   Mon 19/4/22

آبشارپلکانی خارق العاده در زیباترین منطقه استان گلستان +تصاویر

چاپ مطلب بازدید : 2365 دوشنبه ۳ خرداد ۹۵

زیباترین منطقه استان گلستان روستای لوه و آبشار دیدنی اش است که بصورت پلکانی و چند طبقه در دل طبیعت خودنمایی می کند.

بیست ستون

حتی اگر هزاران گزارش سلامت درباره تاثیر شگفت شنیدن صدای آبشار و تماشای حرکتش بر سلامت روحی و جسمی منتشر شود، هیچکدام نمی تواند به اندازه رفتن تا آبشار و تجربه همجواری اش شما را به این یقین برساند. اگر می خواهید به این یقین برسید پیشنهاد ما برای نخستین تجربه تان آبشار لوه (loveh) است.

آبشارپلکانی خارق العاده در زیباترین منطقه استان گلستان +تصاویر

به اعتقاد بسیاری زیباترین منطقه استان گلستان روستای لوه و آبشار دیدنی اش است که بصورت پلکانی و چند طبقه در دل طبیعت خودنمایی می کند. آبشار لوه در 20 کیلومتری گالیکش و در 5 کیلومتری جاده اصلی گلستان - مشهد و در کنار روستایی به همین نام و در جنگلی انبوه با درختان پهن برگ واقع شده است.

خود روستای لوه حدود 600 نفر جمعیت دارد که ساکنان آن عمدتاً از طریق کارگری امرار معاش می کنند. این شهر در مسیر بزرگراه تهران- مشهد قرار دارد و پارک ملی گلستان در 15 کیلومتری آن واقع شده است.

آبشارپلکانی خارق العاده در زیباترین منطقه استان گلستان +تصاویر

شاید نام غار کیارام را هم شنیده باشید. این غار هم از مکان های دیدنی گالیکش به حساب می آید. شرایط زیستی مناسب نظیر آب و هوای مساعد، خاک حاصلخیز، ریزش نزولات آسمانی و… بخش گالیکش را بصورت یک منطقه مهاجرپذیر در آورده است. از این رو ترکیب جمعیتی این بخش متنوع می باشد. و شامل اقوام فارس، سیستانی، بلوچ، خراسانی، شاهرودی و سمنانی، قزلباش، ترک و ترکمن و… است.

مجموعه آبشارهای لوه از چندین آبشار کوچک و بزرگ بصورت پلکانی تشکیل گردیده که هر کدام از آنها حوضچه هایی را تشکیل داده اند. اطراف آبشار از درختان پهن برگ زیبایی پوشیده شده است و در فصول گرم از هوای لطیف برخوردار است. منابع آبی آبشار از چشمه سارهای ارتفاعات جنوبی تأمین می گردد و همجواری آبشار با پارک جنگلی گلستان ارزش ویژه ای به آن بخشیده است.

آبشارپلکانی خارق العاده در زیباترین منطقه استان گلستان +تصاویر

لوه

گالیکش آبشارهای متعددی دارد که در این میان آبشار لوه با 75 متر ارتفاع از آبشارهای دیدنی و کم نظیر استان گلستان و در روستای لوه است. البته تبلیغات در خصوص این آبشار چندان زیاد نیست و اکثر آنهایی که راهی این روستا و آبشارش می شوند از طریق دوستان و آشنایان و یا بصورت اتفاقی راهی به این جنگل یافته اند که با توجه به زیبایی بی نظیر این آبشار به نظر می رسد می تواند یکی از قطب های گردشگری گلستان باشد.

چطور برویم؟

برای دیدن آبشار لوه باید به استان گلستان و شهر گالیکش بروید. این شهرستان در حد فاصل مینودشت و کلاله در جاده ترانزیت مازندران-خراسان، در استان گلستان واقع شده است. برای رسیدن به این آبشار زیبا باید در مسیر جاده گرگان به بجنورد برانید. فراموش نکنید که گاهی وقت ها راه رسیدن به هدف از خود هدف زیباتر است. در 5 کیلومتری جاده اصلی گلستان - مشهد سمت راست جاده تابلوی آبشار لوه پیداست.

چه چیز ببریم؟

دوربین و کفش مناسب را فراموش نکنید همچنین مواظب شیبهای تندی که به آبشار ختم می شود باشید. دقت داشته باشید که مسیر دسترسی به این جاده برای کودکان و افراد مسن ممکن است دشوار باشد. بنابراین ترجیحاً با گروههای جوان و همسن و سال راهی آبشار لوه شوید.

تبیان

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : آبشارپلکانی خارق العاده در زیباترین منطقه استان گلستان +تصاویر

رای شما :
زمان دقیق: 2016-05-23T04:22:05+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است