یکشنبه ۹۸/۱/۴   Sun 19/3/24

آداب و رسوم غیر عادی مردم چین

چاپ مطلب بازدید : 3148 سه شنبه ۷ مهر ۹۴

در چین غازها به جای سگ ها نگهبانی می کنند

آداب و رسوم غیر عادی مردم چین

آداب و رسوم مردم چین

در چین غازها به جای سگ ها نگهبانی می کنند

اختصاصی بیست ستون:  

در این مورد خواندن مقاله "آشنایی با فرهنگ کشور چین" را به شما پیشنهاد می کنیم.

قبل از این که به هر کشوری سفر کنید ، لازم است اطلاعاتی راجع به آداب و رسوم رایج آن کشور داشته باشید تا مبادا ناخواسته به رسوم آنها بی احترامی نکنید . در ادامه قصد داریم آداب و رسوم عجیب چینی ها را بیان کنیم که دانستن آنها خالی از لطف نیست .

رسم پرکردن مداوم فنجان چای

در چین میزبان به طور مداوم فنجان چای مهمان را پر می کند و مهمانی که فنجانش پر می شود برای ادای تشکر به میز ضربه آرامی می زند. این رسم با نام پرکردن چای معروف است.

آداب و رسوم مردم چین

چینی ها هدیه را برای بار اول قبول نمی کنند

در چین از قبول کردن هدیه برای چند بار امتناع می کنند. اگر هدیه ای به یک چینی دادید و قبول نکرد، ناراحت نشوید زیرا این یک رسم رایج در بین مردم چین است. چینی ها سه بار از قبول کردن هدیه امتناع می کنند اما گاهی به سه بار نمی رسد. به طور کلی هدیه برای بار اول پذیرفته نمی شود اما اگر شخص مایل به دریافت هدیه باشد بعد از چند بار تعارف ، قبول می کند.

آداب و رسوم مردم چین

در چین تف کردن کار عادی است

اگر در خیابان یا اماکن عمومی یک چینی را در حال تف کردن دیدید، متعجب نشوید . تف کردن در چین کار بی ادبانه ای تلقی نمی شود و حتی ممکن است این کار در داخل وسایل نقلیه عمومی یا منزل انجام شود.

غازها در چین به جای سگ ها نگهبانی می کنند

در مناطقی از چین مانند ایالت سین کیانگ برای اجرای قانون از غازهای اهلی استفاده می شود. به عقیده مقامات چینی غازها دید قوی، صدای بلند و حالت تهاجمی دارند و می توانند به جای سگ ها نگهبانی کنند.

آداب و رسوم مردم چین

چینی ها با کف دست اشاره می کنند


در بعضی مناطق اطراف تبت و جاهایی که تبتی ها ساکن هستند ، اشاره کردن با انگشت کار بی ادبانه و ناشایستی قلمداد می شود . تبتی ها به جای اشاره با انگشت با کل دست که کف آن به طرف بالا و انگشتان صاف است ، اشاره می کنند .

افراد بومی چینی دوست دارند با گردشگران عکس بگیرند

گاهی در مکان های عمومی چینی ها از گردشگران می خواهند با آنها عکس بگیرند . معمولا از شما می پرسند آیا تمایل دارید با آنها عکس بگیرید .

انعام دادن در چین توهین به حساب می آید

در اکثر شهرهای دنیا انعام دادن در رستوران رایج است اما این کار در چین توهین آمیز  است و تنها در فعالیت های مربوط به تور و هتل این کار انجام می شود .


چینی ها در ساحل از ماسک استفاده می کنند

پوشیدن ماسک چهره روند جدیدی در ساحل های کشور چین است . این ماسک در سال 2004 ساخته شد تا از پوست در برابر آفتاب و نیش عروس دریایی محافظت کند و در ساحل شهر چینگدائو مورد استفاده قرار گرفت . اکنون این ماسک در میان خانم های چینی هم رایج شده است .

آداب و رسوم مردم چین

چینی ها در خیابان چرت می زنند


در چین مردم را در خیابان ها، قطار، اتوبوس، ماشین یا اماکن غیرمعمول می بینید که در حال چرت زدن هستند و این کار در چین رواج دارد. 

آداب و رسوم مردم چین

چینی ها به سختی تعارف را قبول می کنند

در چین رد کردن تعارف بسیار رایج است زیرا راحت قبول کردن آن نشانه غرور است .

آداب و رسوم مردم چین


بادگلو در چین نشانه سپاس گذاری است

بادگلو علامت سپاس گذاری و رضایت از غذا و تشکر از سرآشپز است . اگر یک چینی سر میز شام این کار را انجام داد ، تعجب نکنید .

چاپستیک را عمودی در ظرف غذا نگذارید

برای چینی ها ناخوشایند است که چاپستیک را به شکل عمودی درون کاسه برنج بگذارید زیرا آنها ر ایاد مراسمی می اندازد که برای مردگان شان برگزار می کنند . اگر در حین غذاخوردن دست هایتان را تکان می دهید ، چاپستیک را روی زمین بگذارید و بعد دست هایتان را تکان دهید.

آداب و رسوم مردم چین

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : آداب و رسوم غیر عادی مردم چین

رای شما :
زمان دقیق: 2015-09-29T11:08:56+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است