یکشنبه ۹۷/۴/۳۱   Sun 18/7/22

آمادگی های قبل از ایجاد رابطه عاطفی

چاپ مطلب بازدید : 666 پنجشنبه ۲۲ مرداد ۹۴

قبل از ازدواج خودتان را بشناسید

آمادگی های قبل از ایجاد رابطه عاطفی

آمادگی های قبل از ازدواج

قبل از ازدواج خودتان را بشناسید

اختصاصی بیست ستون: 

همه افراد در انتخاب همسر رویاهایی در سر دارند و خصوصیات اخلاقی و شخصیتی طرف مقابل یکی از مهمترین ملاک های همه افراد برای انتخاب همسر می باشد. همه افراد سعی می کنند در نهایت کسی را انتخاب کنند که حداقل خصوصیات مدنظرشان را داشته باشد زیرا ازدواج یک رابطه عاطفی طولانی مدت است که پیچیدگی های زیادی دارد. تا زمانی که شخص آمادگی های لازم را برای یک رابطه عاطفی پایدار در خود پرورش نداده باشد، نمی تواند ارتباط خوبی در زندگی عاطفی با همسرش داشته باشد.

در واقع به دلیل نبودن آمادگی لازم در زندگی تنش ها و اختلافات شروع می شود و دو طرف همدیگر را درک نمی کنند و روز به روز از هم دورتر خواهند شد . در ادامه به چند آمادگی ضروری قبل از برقراری رابطه عاطفی اشاره می کنیم تا با داشتن این آمادگی ها برای ازدواج که یک رابطه عاطفی طولانی مدت و متعهدانه است ، اقدام کنید ...

آمادگی جدایی از خانواده تان را دارید

برای ایجاد رابطه عاطفی قوی نیاز دارید که بتوانید از خانواده تان جدا شوید . در واقع باید کمتر تحت تاثیر خانواده تان باشید . انسان ها یک بند ناف جسمانی و یک بند ناف روانی دارند . بند ناف جسمانی بعد از تولد جدا می شود و از یه جایی باید بند ناف روانی را نیز از خانواده جدا کنید .

برای برقراری رابطه عاطفی باید وابستگی تان از جمله وابستگی عاطفی ، وابستگی روانی و وابستگی حمایتی را از خانواده تان کم کنید .

می توانید علایق فرد دیگری را بپذیرید

وقتی وارد رابطه ای می شوید باید بتوانید با فردی که علایق ، سلیقه ، شخصیت و خلق و خوی متفاوتی دارد سازگار شوید .  این که "من  و تو یک روح هستیم در  دو بدن " برای رابطه طولانی مدت جمله درستی نیست . این عقاید حتی به رابطه آسیب می رساند . وقتی شخص فردیت خود را به نفع رابطه کنار بگذارد بعد از مدتی نارضایتی به سراغ او می رود و اختلافات شروع می شود . روان شناسان می گویند همه افرادی که دقیقا شبیه به شما باشند یا اصلا شبیه شما نباشند ، برای رابطه عاطفی مناسب نمی باشند.

رابطه عاطفی وقتی سالم است که طرفین فرد دیگر را به رسمیت بشناسد و به نیازها و علایق او توجه کند . وقتی در رابطه اختلافات شروع می شود که شما نمی توانید با تفاوت ها و شخصیت طرف مقابل کنار بیایید و سعی می کنید او را تغییر و کنترل کنید .

گذشته را قبول می کنید

هر فردی در زندگی اش گذشته ای دارد که باید گذشته خود و فرد مقابل مان را قبول کنیم . شاید برخی افراد در گذشته رابطه عاطفی را تجربه کرده باشند اما حالا مهم است که در برقراری ارتباط عاطفی با آن کنار آمده باشند .

اگر هنوز رابطه گذشته تان را فراموش نکرده اید و هنوز عصبانی هستید و نمی دانید چه چیزی می خواهید ، کمی صبر کنید . باید بین رابطه قبلی و شروع رابطه جدید زمان مناسبی طی شود .


می توانید زندگی تان را با شخص دیگری تقسیم کنید

وقتی وارد ارتباط عاطفی می شوید در واقع با دوستان  ، عادت ها ، علایق و خانواده شخص نیز ارتباط برقرار می کنید و بالعکس . باید آمادگی داشته باشید که شخص دیگری در زندگی تان وارد شود و برای از زمان بگذارید .ارتباط عاطفی پلی بین زندگی دو طرف است و وقتی به جای پل دیواری بین زندگی تان و طرف مقابل بکشید ، باید منتظر مشکلات و تنش هایی در این رابطه باشید .

از دوران مجردی تان راضی نیستید

وقتی در دوران مجردی حس شادی ندارید و از زندگی تان لذت نمی برید به احتمال زیاد با برقراری رابطه عاطفی هم اتفاقی نمی افتد . خوشبختی از درون فرد به وجود می آید و اتفاق ها و اشخاص بیرونی نمی توانند شما را شاد کنند . اگر در دوران مجردی به اندازه کافی قدرتمند هستید که با مشکلات روبه رو شوید و از زندگی لذت ببرید ، در رابطه عاطفی هم می توانید شادی را حس کنید.


به  دنبال نیمه گمشده تان نیستید

شما یک شخصیت کامل با تمام ویژگی های انسانی دارید و اگر فکر می کنید باید نیمه گمشده تان را پیدا کنید تا کامل شوید ، اشتباه فکر می کنید . هیچ کس نمی تواند شما را کامل کند و طرف مقابل باید شما را به طور کامل قبول کند و خودتان هم باید در رابطه این توانایی را داشته باشید که نیمه گمشده فرد دیگری نباشید و سعی نکنید کسی را کامل کنید . پس قبل از رابطه عاطفی خودتان را بشناسید و ویژگی های شخصیتی تان را تحلیل کنید و به اصلاح خود بپردازید . ضعف هایتان را برطرف کنید و با خصوصیت غیر قابل تغییرتان کنار بیایید.

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.86(46 رای) | زمان دقیق: 2015-08-13T10:26:55+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است