شنبه ۹۷/۱۱/۲۷   Sat 19/2/16

آمریکا به تعهدات هسته ای پایبند نیست

چاپ مطلب بازدید : 458 پنجشنبه ۱۵ مرداد ۹۴

ایران از آمریکا به خاطر نقض تعهدات شکایت کرد

آمریکا به تعهدات هسته ای پایبند نیست

توافق هسته ای

ایران از آمریکا به خاطر نقض تعهدات شکایت کرد

تنها چند هفته است که از توافق هسته ای ایران و 1+5 می گذرد و در این مدت آمریکا به تعهدات خود پایبند نبوده است و ایران به این دلیل از آمریکا به آژانس هسته ای شکایت کرد. ایران به آژانس بین المللی انرژی اتمی شکایت کرد و احساس می کند آمریکا به تعهدات خود پایبند نبوده است. رضا نجفی که نماینده دائم ایران در آژانس هسته ای می باشد این شکایت را ارائه داده است.

این شکایت بعد از اظهارت دبیر مطبوعاتی کاخ سفید، جاش ارنست ارائه شده است. او در این نشست گفت:"گزینه نظامی روی میز می ماند و تقویت  هم خواهد شد. سال های متعددی مشغول جمع آوری جزئیات بیشتر درباره برنامه هسته ای ایران خواهیم بود"

در اظهارات ارنست از تهدید نظامی نیز صحبت شده است که نشان از نقض تعهدات آمریکا می باشد. شکایت ایران بیان می کند توافق ایران و 1+5 راهی برای آمریکا برای کسب اطلاعات از طریق آژانس نمی باشد. پیش از این اطلاعات محرمانه ایران که به بازرسان آژانس ارائه شده بود فاش شد و این تهدیدی برای امنیت ملی ایران می باشد. باید آژانس برای تخلفات به وجود آمده اقدامی فوری انجام دهد. رضا نجفی در شکایت ایران اعلام کرد آژانس هسته ای باید کلیه اظهارات ارنست را رد کند. 

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : آمریکا به تعهدات هسته ای پایبند نیست

رای شما :
زمان دقیق: 2015-08-06T09:18:40+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است