شنبه ۹۷/۱۱/۲۷   Sat 19/2/16

آموزش غیرفعال‌سازی پیش‌ بینی کلمات حین تایپ

چاپ مطلب بازدید : 886 پنجشنبه ۶ فروردین ۹۴

آموزش غیرفعال‌سازی پیش‌بینی کلمات حین تایپ در دستگاه‌های اندرویدی

آموزش غیرفعال‌سازی پیش‌بینی کلمات حین تایپ در دستگاه‌های اندرویدی

 آموزش غیرفعال‌سازی پیش‌بینی کلمات حین تایپ

آموزش غیرفعال‌سازی پیش‌بینی کلمات حین تایپ در دستگاه‌های اندرویدی

حتما شما هم دیده‌اید که در حین تایپ پیامک یا هر نوع متنی در دستگاه هوشمند اندرویدی خود، کلمات پیش‌بینی‌شده‌ای به طور پیش‌فرض ارائه می‌شوند. در پاره‌ای از موارد این کلمات علاوه بر این‌که منجر به بهبود عملکرد تایپ شما نمی‌شوند، بلکه سرعت عمل تایپ را با مشکل مواجه می‌کنند.

اما این قابلیت هم به مانند سایر قابلیت‌های در نظر گرفته‌شده برای سیستم عامل اندروید می‌تواند غیرفعال شود. در این مقاله ما قصد آموزش این اقدام را دارید؛ بنابراین با مجله‌ی بیست ستون همراه باشید.

1.     مرحله‌ی اول

وارد بخش تنظیمات دستگاه اندرویدی خود شوید. اگر دستگاه شما از سیستم عامل اندروید 5.0 آب‌نبات‌چوبی بهره‌مند است می‌توانید با کشیدن دو بار پشت سرهم نوار فوقانی رابط کاربری دستگاه وارد تنظیمات سریع یا اصطلاحا "quick settings" دستگاه شوید.

با انتخاب آیکون چرخ دهنده وارد تنظیمات اصلی شوید. به‌طورکلی پیشنهاد می‌کنیم که همواره یک آیکون میانبر برای دسترسی سریع به بخش تنظیمات دستگاه خود در نظر بگیرید.

آموزش غیرفعال‌سازی پیش‌بینی کلمات حین تایپ

 2.     مرحله‌ی دوم

وارد بخش با عنوان "language & input" شوید. مشاهده می‌کنید که قسمتی با عنوان "keyboard & input methods" در نظر گرفته‌شده که در زیر آن اطلاعات مربوط به برنامه‌ی صفحه کلیدی که هم‌اکنون از آن استفاده می‌کنید قابل‌مشاهده است.

آموزش غیرفعال‌سازی پیش‌بینی کلمات حین تایپ

 3.     مرحله‌ی سوم

قسمتی که نام صفحه کلیدتان در آن مشخص‌شده را انتخاب کنید. مشاهده می‌کنید که تنظیمات و گزینه‌های مختلف مربوط به این بخش نمایش داده خواهند شد. وارد بخش text correction شوید. در انتهای گزینه‌های مربوط به این بخش، قسمتی با عنوان "next-word suggestions" وجود دارد، این قابلیت مربوط به پیش‌بینی عبارات و کلماتی است که در حین تایپ نمایش داده می‌شوند؛ بنابراین آن را غیرفعال کنید.


آموزش غیرفعال‌سازی پیش‌بینی کلمات حین تایپ

با انجام موارد اشاره‌شده در بخش فوق قابلیت پیش‌بینی کلمات در حین تایپ هر نوع متنی در دستگاه هوشمند اندرویدی‌تان غیرفعال خواهد شد.

 قابلیت "personal dictionary" یا "دیکشنری شخصی"


برخی از تنظیمات مربوط به این بخش هم وجود دارند که اگر به طور دقیق و درستی بهینه‌سازی شوند می‌توانند بازخورد فوق‌العاده موثری در عملکرد شما داشته باشند. یکی از این بخش‌ها با عنوان personal dictionary شناخته می‌شود که متاسفانه اغلب توسط کاربران نادیده گرفته می‌شود.

با استفاده از قابلیت personal dictionary شما می‌توانید کلمات و عبارات ‌مد نظر و آن دسته از کلماتی را که بیشتر استفاده می‌کنید به عنوان یک "دیکشنری شخصی" ذخیره‌سازی کنید و بدین شکل در حین تایپ جملات به تسریع عملکرد خود کمک به سزایی داشته باشید.


به منظور فعال‌سازی قابلیت "personal dictionary" یا "دیکشنری شخصی" وارد منوی با عنوان " text correction" شده و سپس گزینه‌ی personal dictionary را انتخاب کنید. حال می‌توانید کلمات و عبارت ‌مد نظرتان را در این قسمت وارد نمایید.

آموزش غیرفعال‌سازی پیش‌بینی کلمات حین تایپ


قابلیت تایپ "gesture" یا "اشاره‌ای"

در منوی text correction قابلیت دیگری با نام gesture typing وجود دارد که اگر تجربه‌ی استفاده از آن را داشته باشید با تمرین و تکرار می‌توانید سرعت تایپ خود را تا چند برابر افزایش دهید.

در واقع به موجب این قابلیت شما می‌توانید در حین تایپ انگشت خود را روی ‌صفحه نمایش لمسی دستگاه سر دهید. در این شرایط سر دادن انگشت شما روی حروف برنامه‌ی صفحه کلید منجر به انتخاب و تایپ آن‌ها نخواهد شد، مگر اینکه با فشار ناچیزی بر روی هر یک از این حروف دستور تایپ را صادر کنید.


آموزش غیرفعال‌سازی پیش‌بینی کلمات حین تایپ

شاید در ابتدا این قابلیت تا حدی عجیب به نظر برسد، اما استفاده‌ی ‌مداوم از آن و یادگیری ترفندهای آن می‌تواند بازخورد فوق‌العاده جالب‌توجهی در سرعت عمل تایپ شما داشته باشد. جالب است بدانید که هم‌اکنون رکورد سرعت تایپ به ثبت رسیده در کتاب رکوردهای جهانی گینس توسط فردی به‌دست‌آمده که از این روش تایپ استفاده می‌کند.


تنظیمات پیشرفته

در منوی تنظیمات مربوط به تایپ متن بخشی با عنوان "advanced" یا "تنظیمات پیشرفته" نیز در نظر گرفته شده است که امکان کنترل قابلیت‌های بسیار متنوعی را در اختیار شما قرار خواهد داد. یکی از زیرمجموعه‌های این بخش با نام "key long press delay" شناخته می‌شود.

در این قسمت شما می‌توانید میزان تاخیر زمانی برای عملکرد وجه دوم یک حرف را تعیین نمایید. این قابلیت در تایپ به زبان فارسی بیش از پیش کاربردی خواهد بود. تصور کنید قصد تایپ حرف "آ" را دارید، در این شرایط می‌بایست ابتدا انگشت خود را برای ‌مدت زمان مشخصی روی حرف "ا" نگه دارید تا وجه عملکردی دوم این حرف نمایان شود و سپس شما بتوانید حرف "آ" را انتخاب کنید.


تنظیم کردن میزان تاخیر زمانی برای عملکرد وجه دوم یک حرف مربوط به همین موضوع و زمان مورد نیاز برای دسترسی سریع‌تر از حرف "ا" به حرف "آ" است. با کم کردن این زمان، وجه دوم حرف ‌مدنظرتان سریع‌تر نمایش داده خواهد شد.

آموزش غیرفعال‌سازی پیش‌بینی کلمات حین تایپ

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : آموزش غیرفعال‌سازی پیش‌ بینی کلمات حین تایپ

رای شما :
زمان دقیق: 2015-03-26T20:28:37+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است