چهارشنبه ۹۷/۱۲/۱   Wed 19/2/20

آیا نشستن سرطان جدید است

چاپ مطلب بازدید : 120975 پنجشنبه ۲۸ اسفند ۹۳

بسیاری از پزشکان بر این عقیده‌اند که نشستن، سرطان جدید است!

آیا نشستن ‌سرطان جدید است؟

آیا

آیا نشستن ‌سرطان جدید است؟

بسیاری از پزشکان بر این عقیده‌اند که نشستن، ‌سرطان جدید است!

اختصاصی بیست ستون:

تلاش‌های بسیاری برای شایع کردن واژه‌ی "بیماری نشستن" و هزاران مشکلات آن که بر سلامتی تأثیرگذار است، از سال 2009 انجام شده است. تحقیقات مربوطه نشان می‌دهند که شیوه‌ی زندگی غیر متحرک، می‌تواند باعث ایجاد اختلال در هر چیزی بشود؛ از ‌سلامت روانی تا حتی تنفس شما! (و طبیعتا می‌تواند به یکی از عوامل ایجاد ‌سرطان مرتبط باشد.)
ولی آیا واقعاً نشستن، ‌سرطان جدید است؟

دکتر مارک همیلتون، محققی که در مورد تاثیرات عدم تحرک بدن در طول یک دهه مطالعه کرده است، اعتقاد دارد: "چیزی که همیشه ما می‌گوییم، این است که نشستن، همانند ‌سیگار کشیدن چیزی است که مردم انجام می‌دهند؛ اما نکته‌ی قابل‌توجه این است که در زمان گذشته و در اوایل، ما از خطرات ‌سیگار بر سلامتی اطلاع نداشتیم."
به گفته‌ی او، بیش از 1000 مطالعه و تحقیق در همین مورد انجام شده است. چیزی که همه‌ی این مطالعات نشان می‌دهد، این است که نشستن طولانی‌مدت، به‌هیچ‌عنوان شبیه فعالیت ‌ورزشی بسیار کم داشتن نیست! ازنظر فیزیولوژیکی، هر ساعت برای ‌بدن انسان مهم است و شما نمی‌توانید دلتان را فقط به معدود ساعت‌های ‌ورزش کردنتان خوش کنید!"
مطالعات جدید دکتر همیلتون نشان می‌دهد که اشخاصی که بی‌تحرک هستند، بیش از 2 برابر از افرادی که در طول روز فعال هستند، در معرض ابتلا به ‌دیابت هستند. دقت کنید که این میزان ‌شانس، بیش‌تر از ‌شانس افرادی است که مقدار مصرف روزانه‌ی شکر آن‌ها زیاد است!
دکتر همیلتون اعتقاد دارد: " فعالیت های ‌ورزشی به یک دلیل و فعالیت های سبک روزانه به یک دلیل دیگر مفید هستند و این‌طور نیست که بتوان با انجام دادن یکی از آن دو، از انجام دیگری صرف‌نظر کرد. این مساله مانند این است که شما با مصرف ‌غذاهای سالم و مغذی، از فعالیت های ‌ورزشی صرف نظر کنید! یعنی هرکدام در جای خود مفید و لازم است."
به نظر ناخوشایند می‌رسد که متوجه شدیم یک فاکتور خطر دیگر برای سلامتی ما وجود دارد، اما با رعایت همین نکته‌ی ساده، حفظ فعالیت های روزانه و دوری از کم تحرکی، می‌توان سالم ماند.

در این مورد خواندن مقاله "آیا می‌دانید نشستن به‌اندازه ‌سیگار کشیدن مضر است؟" را به شما پیشنهاد می کنیم.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 2 رای

عنوان این مقاله : آیا نشستن سرطان جدید است

رای شما :
زمان دقیق: 2015-03-19T11:38:59+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است