شنبه ۹۷/۱۱/۲۷   Sat 19/2/16

ائتلاف عربی 2+5 برای مقابله با ایران

چاپ مطلب بازدید : 497 شنبه ۱۷ مرداد ۹۴

تشکیل گروه 5+2 توسط عربستان سعودی

ائتلاف عربی 2+5  برای مقابله با ایران

ائتلاف عربی 2+5

تشکیل گروه 5+2 توسط عربستان سعودی 

کشور عربستان سعودی برای مقابله با ایران گروه 2+5 تشکیل می دهد. به گفته ی منابع دولتی یمن، عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور یمن تا چند روز آینده به اردن سفر خواهد کرد. روزنامه القدس العربی بیان کرد عبد ربه با عبدالله دوم پادشاه اردن مذاکراتی تشکیل دادند تا برای حمایت از نیروهای وابسته به دولت یمن از کمک های نظامی اردن استفاده کند.

عبد ربه برای حفظ شهرها، بنادر و استان های خارج از کنترل گروه حوثی و نیروهای علی عبدالله صالح از نیروهای اردنی مشارکت خواست تا نیروهای وابسته به دولت یمن بتوانند به نبرد خود ادامه دهند. انتظار می رود عبد ربه از پادشاه اردن بخواهد که ارتش اردن به آموزش نیروهای وابسته به دولت (فراری) یمن به ویژه هزاران نفر از نیروهای وابسته به این دولت و نیروهای قبایل یمن برای مقابله با گروه حوثی کمک کند. محمد بن سلمان جانشین ولیعهد عربستان با پادشاه اردن دیدار کرد و درباره همکاری های اردن با ائتلاف عربی در حمله به یمن گفت و گو کرد.

این سفر از نظر دیپلماتیک برای عربستان بسیار مهم است زیرا اردن، رکن اصلی ائتلاف عربی برای مقابله با ایران است. در این ائتلاف پنج کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس، مصر و اردن حضور دارند و در کنار هم ائتلاف 2+5 را برای مقابله با ایران تشکیل خواهند داد. رهبری این ائتلاف بر عهده کشور عربستان است و قصد دارند در کنار هم با ایران مقابله کنند.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : ائتلاف عربی 2+5 برای مقابله با ایران

رای شما :
زمان دقیق: 2015-08-08T10:01:51+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است