شنبه ۹۸/۱/۳۱   Sat 19/4/20

ابرکامپیوترهای IBM قادر به پیش‌بینی جهانی آب و هوا خواهند بود

چاپ مطلب بازدید : 366 شنبه ۳ تیر ۹۶

IBM و چند موسسه‌ی مرتبط با آب و هوا به دنبال ارائه‌ی مدلی برای پیش‌بینی جهانی و دقیق هستند. از ابرکامپیوتر‌های IBM برای اجرای محاسبات این مدل‌ها استفاده می‌شود.

با مطالب نوآوری ها و اختراعات بیست ستون همراه باشید.

ابرکامپیوترهای ibm در آینده‌ی نزدیک به سیستم پیش‌بینی وضعیت آب و هوا مجهز خواهند شد.

ibm و شرکت تابعه‌ی آن weather company با همکاری کنسرسیوم ucar و مرکز بین‌المللی تحقیقات اتمسفریک به دنبال استفاده از ابرکامپیوتر تایتان برای پیش‌بینی وضعیت آب و هوا هستند. این سیستم پیش‌بینی آب و هوا قرار است مرزهای پیش‌بینی محلی را پشت سر بگذارد و مدلی برای پوشش کل جهان ارائه دهد.

مدل‌های کنونی قادر به پیش‌بینی سیستم‌های هوایی بزرگ و مؤثر بر شرایط آب و هوایی محلی هستند. این فناوری‌ها می‌توانند پدیده‌هایی مثل بوران‌ها و طوفان‌های دریایی را پیش‌بینی کنند. مدلی که آی‌بی‌ام به دنبال اجرایی کردن آن است، به ادعای این شرکت قادر به پیش‌بینی رویدادهای کوچک‌تر است. ibm و ucar به دنبال طراحی یک پاسخ محاسباتی برای اجرا روی سیستم‌های مبتنی بر ریزپردازنده‌های power9 ‌آی‌بی‌ام هستند؛ این سیستم تا پایان سال عملیاتی خواهد شد. طرفین این همکاری مشترک امیدوارند با کمک این مدل جدید و قدرت پردازشی موجود، پیش‌بینی‌هایی در مقیاس جهانی ارائه دهند. هدف دیگر این همکاری تصحیح و بهبود پیش‌بینی‌های هفتگی و ماهانه است.

منبع engadget

با بیست ستون همراه باشید

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : ابرکامپیوترهای IBM قادر به پیش‌بینی جهانی آب و هوا خواهند بود

رای شما :
زمان دقیق: 2017-06-24T17:00:19+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است