شنبه ۹۷/۱۱/۲۷   Sat 19/2/16

اثرات سلامت روانی ناشی از بافتنی کردن خانم ها

چاپ مطلب بازدید : 1986 پنجشنبه ۲۸ اسفند ۹۳

اثرات سلامت روانی ناشی از بافتنی کردن خانم ها

اطلاعات جدید درباره اثرات ‌سلامت روانی ناشی از بافتنی کردن

اثرات<a class='specificlinks' href='https://www.bistsotoon.com/p/%d8%b9%d9%88%d8%a7%d9%85%d9%84-%d8%aa%d8%a7%d8%ab%db%8c%d8%b1-%da%af%d8%b0%d8%a7%d8%b1-%d8%b1%d9%88%db%8c-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa-%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86%db%8c' title='عادت به فست فود باعث افسردگی می شود '> ‌سلامت روانی</a> ناشی از بافتنی کردن

اطلاعات جدید درباره اثرات ‌سلامت روانی ناشی از بافتنی کردن

اختصاصی بیست ستون:

برای ‌احساس خوشبختی تنها به یک جفت میل و کاموا نیاز است! این‌طور که به نظر می‌رسد احتمال این وجود دارد که با بافتنی کردن به حال بهتری دست پیدا کنید. روانشناسی در دانشگاه آریزونای شمالی که در حال مطالعه چیزی است که رادیو آریزونا آن را "منسوجات درمانی" می‌نامد. همان تاثیرات عاطفی ناشی از بافتنی کردن، قلاب‌بافی، خیاطی و لحاف دوزی است.

این روانشناس می‌گوید: " اساساٌ مردم به هنگام بافتن از مشکلاتشان مرخصی می‌گیرند. می‌توانند در طول کار چیزهایی را که آن‌ها را ناراحت کرده فراموش کنند و وارد لحظه‌ای شوند که می‌تواند به آن‌ها انرژی دهد. همین به سرحال آوردن آن‌ها کمک می‌کند."

او شصت خانم را که از شدت‌های مختلف ‌استرس رنج می‌بردند، مورد مطالعه قرار داد. آن‌ها را مجبور کرد با کلاف‌ها سروکله بزنند، بنویسند یا ‌مدیتیشن انجام دهند. در طول این فعالیت‌ها این خانم‌ها حالت روانی خود را نیز مرتب یادداشت می‌کردند؛ و برای اندازه‌گیری بهتر، روانشناس از آن‌ها آزمایش بزاق دهان و ضربان قلب می‌گرفت تا سطح ‌استرس آن‌ها مشخص شود. سپس او نتایج کاهش دهنده ‌استرس بین این سه فعالیت را با هم مقایسه کرد.


طبق نتایج کارهای دستی با کاموا بیشتری تاثیر را در عوض کردن حال بد داشت، روحیه مثبت را افزایش داده و از ‌افکار منفی می‌کاست. کسانی که کاری به آن‌ها برای تمام کردن داده شده بود، در مقابل عوامل ‌استرس‌زا عکس‌العمل منفی کم‌تری نشان می‌دادند.


نتایج تحقیقات این روانشناس با تحقیقات دیگری که تا کنون درباره سرگرمی‌های دستی انجام شده بود، همخوانی داشت. نتایج بعضی از این تحقیقات عبارت‌اند از:

-به هنگام بافتنی کردن شما در حال استفاده از ظرفیت زیادی از ‌مغز برای انجام حرکات به هم مرتبط هستید. هرچقدر ظرفیت بیشتری از ‌مغز را برای انجام کاری پیچیده استفاده کنید، ظرفیت کمتری برای ‌افکار منفی باقی می‌ماند.


-تحقیقی که روی سی‌وهشت داوطلب انجام شد نشان داد بافتنی کردن تاثیرات مثبتی برای خانم‌هایی که از بی‌نظمی و اختلال غذایی رنج می‌برند دارد.

-مطالعه‌ای دیگر به تاثیرات بافتنی با میل در سد ‌افکار منفی، ‌آرامش بخشیدن طی انجام حرکت‌های تکراری و ایجاد موقعیت‌هایی برای شرکت در گروه‌های بافتنی و محیط‌های اجتماعی مرتبط اشاره کرده است.

و اما در همین مطالعه درمانی، روانشناس گفته است: کسانی که بافتنی می‌کنند به عبارتی از مشکلاتشان مرخصی می‌گیرند. آن‌ها در طول بافتنی کردن می‌توانند چیزهایی را که ناراحتشان می‌کنند فراموش کنند و مشغول زمان حال و انجام کاری شوند که به آن‌ها روحیه می‌بخشد که همین باعث سرحال آوردن آن‌ها می‌شود.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : اثرات سلامت روانی ناشی از بافتنی کردن خانم ها

رای شما :
زمان دقیق: 2015-03-19T22:29:12+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است