جمعه ۹۷/۱۲/۳   Fri 19/2/22

احتمال جریمه سنگین گوگل توسط اتحادیه‌ اروپا

چاپ مطلب بازدید : 350 یکشنبه ۲۸ خرداد ۹۶

اتحادیه‌ی اروپا گوگل را در بخش‌های مختلفی از فعالیت خود به نقض قوانین ضدانحصارطلبی متهم کرده است.

با مطاب نوآوری ها و اختراعات بیست ستون همراه باشید.

اتحادیه‌ی اروپا گوگل را در بخش‌های مختلفی از فعالیت خود به نقض قوانین ضدانحصارطلبی متهم کرده است.

اتحادیه‌ی اروپا در سه بخش از فعالیت‌های گوگل، تحقیقات گسترده‌ای را در رابطه با نقض قوانین مقابله با انحصارطلبی این شرکت مطرح فناوری آغاز کرده است. موتور جستجو، اندروید و بخش تبلیغات گوگل،‌ متهم به نقض قوانین ضد انحصارطلبی اتحادیه‌ی اروپا شده‌اند. یکی از این تحقیقات در مراحل نهایی خود به سر می‌برد و طبق برخی اخبار منتشر شده گوگل با جریمه‌ی سنگینی در این خصوص مواجه خواهد شد. پیش‌تر اینتل نیز به جرمی مشابه توسط اتحادیه‌ی اروپا ۱.۰۶ میلیارد یورو جریمه شده بود که گمانه‌زنی نشان از مبلغ بیشتر جریمه‌ی گوگل دارد.

طبق اعلام وال‌استریت ژورنال جریمه‌ی گوگل می‌تواند تا ۱۰ درصد درآمد سالیانه‌ی این غول فناوری نیز اعلام شود؛ با توجه به درآمد ۹۰.۳ میلیارد دلاری گوگل در سال گذشته، جریمه‌ی گوگل بسیار سنگین و در نوع خود منحصر به فرد خواهد بود. رای نهایی اتحادیه‌ی اروپا در هفته‌‌های جاری اعلام خواهد شد؛ البته گوگل فرصت اعتراض و فرجام‌خواهی را خواهد داشت. علاوه بر پرداخت جریمه، گوگل در صورت اثبات گناهکار بودن، مجبور به تغییر برخی از سیاست‌های خود در اروپا خواهد شد. 

اروپا

اتحادیه‌ی اروپا تحقیقات خود در رابطه با نحوه‌ی فعالیت گوگل در اروپا را در سال ۲۰۱۰ آغاز کرده است. گوگل در حال حاضر به عنوان زیرمجموعه‌ی برند آلفابت، متهم اصلی نقض قوانین رقابتی در اتحادیه‌ی اروپا است. این در حالی است خواکین آلمونیا، که مسئول بخش رقابتی شرکت‌های فعال در اتحادیه‌ی اروپا، با فشار‌های ایالات متحده موفق به اثبات جرم گوگل در تحقیقات پیشین این اتحادیه نشده بود. اما ظاهرا روند فعلی با توجه به مشکلات اتحادیه‌ی اروپا با دولت ایالات متحده، نتیجه‌ی متفاوتی نسبت به تحقیقات گذشته خواهد داشت.

گوگل به ایجاد برخی شرایط خاص برای محصولات خود در نتایج جستجو متهم شده است که امکان رقابت برای سایر شرکت‌ها را دشوار می‌کند. مارگارت وشتاگر، مدیر جدید بخش رقابت اتحادیه‌ی اروپا، تحقیقات جدید را در سال ۲۰۱۵ آغاز کرده است.

پیش از این گوگل در روسیه نیز به دلیل نقض قوانین رقابتی به وسیله اندروید، متهم شناخته شده بود.

منبع bgr

با بیست ستون همراه باشید

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : احتمال جریمه سنگین گوگل توسط اتحادیه‌ اروپا

رای شما :
زمان دقیق: 2017-06-18T00:00:06+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است