شنبه ۹۷/۱۱/۲۷   Sat 19/2/16

ارتباط بین افسردگی و شبکه های اجتماعی

چاپ مطلب بازدید : 582 شنبه ۸ فروردین ۹۴

ارتباط بین افسردگی و شبکه های اجتماعی

ارتباط بین ‌افسردگی و شبکه های اجتماعی

ارتباط بین<a class='specificlinks' href='https://www.bistsotoon.com/p/%d9%be%db%8c%d8%b4-%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d8%a7%d9%81%d8%b3%d8%b1%d8%af%da%af%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d9%88%d8%b1%d8%b2%d8%b4-%d9%88-%d8%aa%d8%ba%d8%b0%db%8c%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d9%84%d9%85' title='راهکارهای مناسب نجات از افسردگی'> ‌افسردگی</a> و شبکه های اجتماعی

ارتباط بین ‌افسردگی و شبکه های اجتماعی

اختصاصی بیست ستون:

حتما برای شما هم پیش‌آمده که در حال رفت‌وآمد به محل کار خود در بین خبر های فیس بوک خود بگردید و زندگی بدون عیب و نقص دوستان، افراد فوق‌العاده زیبا و مسافرت‌های ناتمام دوستان تان را ببینید. به طور میانگین ما 40 دقیقه در روز وقت خود را در شبکه های اجتماعی می‌گذرانیم. ولی شاید وقت آن رسیده باشد که ما درباره زمان سپری‌شده در شبکه های اجتماعی تجدیدنظر کنیم.

همه ما شنیده‌ایم که فیس بوک اغلب باعث ایجاد ‌احساس تنهایی و بیگانگی می‌شود. به تازگی یک تحقیق انجام‌شده در دانشگاه missouri آمریکا که در مجله computers of human behavior چاپ‌شده نشان می‌دهد که فیس بوک می‌تواند احساس ‌حسادت را در کاربران تا جایی افزایش دهد که منجر به ‌افسردگی شود.


به گفته نویسنده این تحقیق، این مساله خصوصا برای افرادی که به صورت "نظارتی " از فیس بوک استفاده می‌کنند و زندگی خود را با دوستانشان مقایسه می‌کنند، حقیقت دارد. فیس بوک می‌تواند ابزاری کاربردی برای افرادی که می‌خواهند با خانواده و دوستان خود در تماس باقی بمانند، باشد؛ اما وقتی کاربران شروع به مقایسه زندگی خود با زندگی آنلاین دوستان و آشنایان خود می‌کنند، فیس بوک می‌تواند به‌طور خیلی جدی به خوشحالی آن‌ها صدمه بزند.

همچنین margaret duffy یکی دیگر از محققین گفت: "فیس بوک می‌تواند منبع مثبتی برای بسیاری از مردم باشد، اما وقتی برای اندازه‌گیری موفقیت‌های شخصی در مقابل دیگری استفاده شود، می‌تواند تاثیر خیلی منفی داشته باشد. این مساله می‌تواند برای کاربران فیس بوک خیلی مهم باشد که آن‌ها آگاهی کافی برای خطرات چنین رفتارهایی داشته باشند."


پس دفعه بعدی که شما هم به فیس بوک خود سر می‌زنید، فکر کنید که چطور می‌توانید از آن به‌عنوان یک ابزار مفید به جای یک ابزار شکنجه برای خودتان استفاده کنید. به یاد داشته باشید، مردم تمایل به ارسال بهترین لحظات زندگی خود دارند؛ اما آن‌ها هم انسان هستند و رابطه‌هایی از دست داده اند، فنجان قهوه‌ای از دستشان ریخته و چیزهایی به ‌عشق خود گفته‌اند که از آن پشیمان هستند.

مترجم: محمد امین علایی

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : ارتباط بین افسردگی و شبکه های اجتماعی

رای شما :
زمان دقیق: 2015-03-28T19:38:08+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است