پنجشنبه ۹۷/۴/۲۸   Thu 18/7/19

ارتباط بین شخصیت افراد و کلمات

چاپ مطلب بازدید : 749 یکشنبه ۲۴ خرداد ۹۴

ارتباط بین شخصیت افراد و کلماتی که به کار می‌برند

ارتباط بین شخصیت افراد و کلمات

افراد و کلمات

ارتباط بین شخصیت افراد و کلماتی که به کار می‌برند

اختصاصی بیست ستون:  

شخصیت، رفتار و کلمات

همه چیزهایی که یک فرد می‌گوید یا انجام می‌دهد، حقیقتی را در مورد شخصیتش بازگو می‌کند. افکار مردم، عقاید و اعمالشان طوری به هم مرتبط هستند که همه‌ چیزهای یکسانی را در مورد فرد بازگو می‌کنند.

هر چیزی که یک فرد انجام می‌دهد یا در موردشان فکر می‌کند، حقایق زیادی را درباره شخصیت و ساختار روانی فرد آشکار می‌کند.

کلماتی که یک فرد هنگام صحبت کردن از آن‌ها استفاده می‌کند، حتی اگر کاملا بی‌معنی به نظر برسند، می‌تواند چیزهای زیادی در مورد خواسته‌ها و دلواپسی‌های او بیان کند. در این مقاله توضیح می‌دهیم چگونه کلمات یک فرد را به منظور شناخت بیش‌تر شخصیتش تفسیر کنید.

 

چگونه کلمات بازتاب کننده شخصیت افراد هستند؟

 “هی رفیق! از دیشب تا حالا قدت آب رفته‌؟”

این جمله در لحظه اول مثل یک جوک بی‌معنی به نظر می‌رسد؛ اما اگر این جمله را از نقطه نظر دیگری بررسی کنیم، خواهید دید که برعکس می‌تواند معانی خیلی زیادی داشته باشد. پیش‌تر گفته شده بود گه برداشت ما تا حد زیادی در گرو علایقمان است.

اگر شما کل روزتان را به سگ‌ها فکر کنید به این دلیل که از آن‌ها ترس دارید، احتمالش خیلی زیاد است که یک گربه را با یک سگ اشتباه بگیرید. به‌عبارت‌دیگر ما تنها به چیزهایی توجه می‌کنیم که بیش‌ترین اهمیت را به آن‌ها می‌دهیم. حالا برمی‌گردیم به مثال ساده‌ای که زده شد. حتی اگر فردی که این جمله را بیان کرده است هیچ منظوری هم نداشته باشد به‌وضوح مشخص است که او در مورد قد خودش احساس ناخوشایندی دارد.

منظور این نیست که این شخص به دلیل عبارتی که به کار برده است نگران قدش است، بلکه برعکس او با پوشیدن کفش‌هایی متفاوت، متوجه تفاوت قد خودش و دوستش شده است.

این فرد هم‌چنین ممکن است درباره ظاهر خود نگران بوده و یا بدتر از آن ممکن است از اعتماد به نفس پایینی رنج ببرد که همه این‌ها به دلیل عدم اطمینان و داشتن احساس ناخوشایند نسبت به ظاهرش است.

البته ممکن است که این تحلیل اشتباه باشد زیرا عوامل متعدد دیگری نیز وجود دارند که باید مدنظر گرفته شوند. این تنها یک مثال ساده بود تا به شما نشان داده شود که چطور می‌توانید افراد را با تحلیل کردن حرف‌هایشان بیش‌تر و بهتر بشناسید.

 

افراد و کلمات

چگونه حرف‌های یک فرد نگرانی‌هایش را آشکار می‌کند؟

روزی در باشگاه بودم و دو فرد متفاوت که همدیگر را نمی‌شناختند درحالی‌که کنار یکدیگر ایستاده بودند وزنه‌هایی را بالای سرشان می‌بردند. فرد سومی که هیچ‌کدام از آن‌ها را نمی‌شناخت با صدای آرامی گفت:"دوستان شما خیلی نزدیک هم ایستاده‌اید، مواظب باشید صدمه نبینید."


فاصله بین آن دو فرد آن‌قدر نزدیک نبود که موجب برخورد آن‌ها به یکدیگر شود، اما برداشت آن فرد از آن‌ها طوری بود که او را وادار به قبول این کرد که شرایط خیلی خطرناک‌تر از چیزی است که واقعا به نظر می‌رسد.

به احتمال زیاد این فرد از دسته افراد نگران است چراکه نگرانی‌هایش خطرات احتمالی را بزرگ‌تر از حد نشان می‌دهند.

این فرد جزء دسته افرادی ست که به احتمال زیاد زمانی که با یک مشکل جدی روبه رو شود به حالت ناتوانی شدید دچار می‌شود و تنها دلیلش هم افکار منفی و تاریکی ست که به ذهنش خطور می‌کنند.

 

هر چیزی که بگویید نشان‌دهنده درون شماست


هر کلمه‌ای که یک فرد آن را بازگو می‌کند چیزی در مورد نیازهای عمقی و دلو پسی‌هایش بیان می‌کند، حتی اگر آن فرد از زدن این کلمات نیت‌های دیگری داشته باشد.

یک فرد ممکن است یک جوک تعریف کند تا فقط باعث خندیدن دوستانش شود. اگر این جوک را بدون تحلیل در نظر بگیریم فقط یک حرف سرگرم‌کننده به نظر می‌رسد حال آن‌که اگر کلمات همین عبارت خنده‌دار را تحلیل کنیم رازهای زیادی درباره شخصیت آن فرد آشکار خواهد شد.

مترجم: مهلا شریف

به تلگرام ما بپیوندید میزان محبوبیت: 4.89(80 رای) | زمان دقیق: 2015-06-14T16:11:54+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است