دوشنبه ۹۸/۱/۵   Mon 19/3/25

اردوغان روس ها را دعوت به مذاکره کرد

چاپ مطلب بازدید : 883 یکشنبه ۸ آذر ۹۴

اردوغان : سرنگون کردن جنگنده روسی از روی عمد نبود

اردوغان روس ها را دعوت به مذاکره کرد

اردوغان و پوتین

اردوغان : سرنگون کردن جنگنده روسی از روی عمد نبود

چند روز پیش جنگنده هوایی روسیه توسط جنگنده های ترک سرنگون شد و بین اردوغان و پوتین درگیری لفظی ایجاد شده است. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه درمورد علت سرنگونی جنگنده روسیه توسط جنگنده های کشور بیان کرد این سومین مرتبه بود که جنگنده های روس وارد حریم هوایی ترکیه می شدند.

منبع " دیلی صاباح " از اردوغان نقل کرد که ترکیه از روی عمد جنگنده کشور روسیه را سرنگون نکرده است . او ادعا کرد مدارک موثقی وجود دارد که نشان می دهد شرکت های روسیه و داعش به کشور سوریه نفت می فروشند .

اردوغان  در ادامه گفت : کشور روسیه مدعی است که گروه داعش را در جبل الترکمان مورد هدف قرار می  دهد اما من مطمئن هستم که این گروه تروریستی در این منطقه نیستند و روسیه برای حمله به این منطقه بهانه می تراشد .

اردوغان خطاب به روسیه گفت : از مقامات روسیه خواستارم که با هم سر میز مذاکره بنشینیم و در مورد تمام مسائلی که در روابط راهبردی ما خلل ایجاد کرده ، گفت و گو کنیم . ما اکنون آمادگی داریم با مسئولان روسیه دیدار کنیم و درباره سرنگون شدن جنگنده این کشور حرف بزنیم.

رئیس جمهور ترکیه در یک سخنرانی اظهار کرد : هر بمبی که در کشور سوریه می افتد را در قلب مان احساس می کنیم و از این واقعه متاثر هستیم .

او به مساله گروه داعش شاره کرد و گفت ترکیه آنها را از همان ابتدا یک گروه تروریستی می دانست و این مساله کاملا روشن و واضح است . هیچ کسی اجازه ندارد ترکیه را به حمایت از داعش یا عدم مبارزه با آن متهم کند زیرا ما بیش از هر کشوری از این گروه تروریستی ضربه خورده ایم .

رئیس کابینه ترکیه گفته های قبلی خود را درباره سوریه تکرار کرد و گفت : روسیه از دولتی حمایت خواهد کرد که مردم خود را می کشد . اکنون به کشور روسیه هشدار می دهیم که با آتش بازی نکنند و به دنبال مذاکره و گفت و گو باشند .

منبع : فارس

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : اردوغان روس ها را دعوت به مذاکره کرد

رای شما :
زمان دقیق: 2015-11-29T11:44:24+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است