دوشنبه ۹۸/۱/۵   Mon 19/3/25

ازدواج در سن پایین پشیمانی می آورد

چاپ مطلب بازدید : 943 چهارشنبه ۱۴ مرداد ۹۴

مشکلات زندگی زوج های سن پایین

ازدواج در سن پایین پشیمانی می آورد

ازدواج در سن پایین

مشکلات زندگی زوج های سن پایین

اختصاصی بیست ستون: 

با این که سن ازدواج در جامعه بالا رفته است اما در بعضی خانواده ها با دختران و پسرانی مواجه می شویم که در سن پایین ازدواج می کنند. دختر یا پسر نوجوانی که هنوز به بیست سال نرسیده و در نتیجه از لحاظ ذهنی، عاطفی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی رشد نکرده است و مهارت های لازم را برای زندگی موفق ندارد وارد زندگی مشترک می شود و قطعا با اختلافات و مشکلات زیادی روبه رو می شود.

خیلی از افراد این طور توجیه می کنند که در زمان قدیم تمام دختران و پسران در سن نوجوانی ازدواج می کردند و لازم است در جواب به آنها بگوییم قدیم ، قدیم است و ارتباطات و شیوه ی زندگی تغییر کرده است.

در فرهنگ ایرانی دختر و پسری که عروسی می کنند باید حداکثر تا یک سال بعد از ازدواج بچه دار شوند تا به آنها برچسبی زده نشود. اما آیا واقعا یک دختر و پسر نوجوان در جامعه امروزی توان بزرگ کردن و تربیت بچه را خواهند داشت؟

این افراد در طی بارداری با مشکلاتی روبه رو می شوند که اغلب باید تحت مراقبت های ویژه پزشک متخصص باشند . اما احتمال دارد فرزند عقب مانده یا سقط جنین داشته باشند که خود آغاز مشکل است .

پسران در ابتدا به دلیل غریزه جنسی شان رغبت زیادی به ازدواج دارند اما وقتی بعد از ازدواج در جمع دوستان و همسالان خود قرار می گیرند دچار حسرت و یاس می شوند و فکر می کنند تمام خوشی های دوران مجردی از آنها سلب شده و در مشکلات زندگی غرق شده اند . این افراد از زندگی شان راضی نیستند و به همین دلیل بیشتر از سایرین به بیماری های قلبی عروقی مبتلا می شوند.

پسران و دختران در سنین نوجوانی به ثبات عاطفی نرسیده اند و گاها در انتخاب هایشان دچار پشیمانی می شوند و نمی توانند انتخاب درستی داشته باشند . خیلی از افراد بعد از ازدواج می گویند من در زمان انتخاب تجربه نداشتم و از خواسته هایم شناختی نداشتم  و  اکنون سلیقه ام تغییر کرده است . این تغییر سلیقه به دلیل تغییر نگرش و رشد فکری فرد می باشد .

از طرفی خانواده ها با تصور این که دختر یا پسرشان سن کمی دارد و نمی تواند مشکلات زندگی اش را حل کند در زندگی خصوصی آنها دخالت می کنند و فکر می کنند که راهنمایی می کنند تا به قول معروف زندگی دستشان بیاید. این دخالت در طی زمان ادامه می یابد و والدین عادت می کنند و به این ترتیب زندگی از کنترل زن و مرد خارج می شود . 

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : ازدواج در سن پایین پشیمانی می آورد

رای شما :
زمان دقیق: 2015-08-05T08:43:58+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است