دوشنبه ۹۷/۴/۲۵   Mon 18/7/16

از ظاهر خواستگارم بدم میاد

چاپ مطلب بازدید : 2435 شنبه ۱۶ خرداد ۹۴

اهمیت ظاهر و تیپ طرفین در ازدواج

از ظاهر خواستگارم بدم میاد

دانستنی های<a class='specificlinks' href='https://www.bistsotoon.com/p/%d8%a7%d8%b2%d8%af%d9%88%d8%a7%d8%ac-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%d9%86-%d9%be%d8%a7%db%8c%db%8c%d9%86-%d9%be%d8%b4%db%8c%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c-%d9%85%db%8c-%d8%a2%d9%88%d8%b1%d8%af' title='مشکلات زندگی زوج های سن پایین'> ‌ازدواج</a>

اهمیت ظاهر و تیپ طرفین در ‌ازدواج

اختصاصی بیست ستون: 

ظاهر هر شخص در ‌ازدواج برای طرف مقابل اهمیت دارد . ممکن است موقعیت ‌ازدواجی برایتان پیش آمده باشد و همه شرایط اعم از تحصیلات  ،خانواده  ، روحیات  ، اعتقادات و ... برای شما مورد قبول است اما یک مشکل بزرگ وجود دارد و آن  این است که صورت او را نمی پسندید. از تیپ و ‌لباس پوشیدن او خوشتان نمی آید و مردد هستید که با او ‌ازدواج کنید یا ‌ازدواج نکنید ؟

مورد پسند بودن شرط مهمی برای ‌ازدواج است . قرار نیست پسر خواستگار شبیه فلان  هنرپیشه هالیوود باشد یا عروس خانم ملکه زیبایی دنیا باشد ، همین که از دیدن ظاهرو چهره اش احساس خوبی پیدا کنید و به دلتان بنشیند و کششی نسبت به او داشته باشید ، کافی است و از مرحله  اول عبور کرده اید .


خیلی از افراد معیار ظاهر و زیبایی را در اولویت آخر قرار می دهند و معتقدند که ظاهر عادی می شود . اما واقعیت  این است که ظاهر قبل از این که عادی شود باید مورد تایید شما باشد و با سلیقه شما هماهنگ باشد ، شاید این شخص از نظر خانواده شما زیبا و جذاب نباشد اما برای شما جذابیت داشته باشد .

درواقع نارضایتی از ظاهر طرف مقابل و به اجبار به خاطر موقعیت اجتماعی و خانوادگی خوب او را پذیرفتن ، منجر به عدم صمیمیت خواهد شد و پشیمانی در آینده را به دنبال خواهد داشت . طرف مقابل را تایید می کنید اما تا نگاهتان به صورتش می افتد ترجیح می دهید نگاهش نکنید . گاهی فکر می کنید با ظاهر همسرتان  کنار آمده اید اما هیچ گرایشی به او ندارید و این می تواند باعث سردی روابط عاطفی و ‌روابط زناشویی شود و در ‌زندگی مشترک مخرب خواهد بود .


باید ظاهر شخص را بررسی کنید و ببینید چقدر قابل تغییر است . مثلا گاهی با ‌چاقی و ‌لاغری او مشکل دارید  ،این موضوع را با او در میان بگذارید و ببینید حاضر به همکاری است تا به ظاهر ایده  آل شما برسد ؟ . اگر ‌مدل مو ، وزن و شکل ‌لباس پوشیدن او را دوست ندارید ، نگران نباشید اگر حاضر به همکاری باشد ، قابل تغییر است . اما نمی توانید رنگ ‌پوست ، حالت چهره و قد او را تغییر دهید و در مورد این ویژگی های تغییرناپذیر شخص بیشتر حساس باشید .


گاهی از ظاهر و ‌تناسب اندام شخص رضایت دارید اما رفتار او را نمی پسندید . آیا رفتار طرف مقابل زیادی خشن و خشک است ؟ آیا بی پروا است و حد و مرزی برای روابطش قائل نیست ؟ آیا شخص در جمع رفتارهایی دارد که شما خجالت می کشید ؟ آیا عقایدی دارد که برای خودش بسیار محترم است اما شما از بیان کردنش در جمع واهمه دارید ؟

اگر آرزو می کنید کاش بعضی از جنبه های رفتاری او به میل شما تغییر میکرد ، پس دست نگه دارید . این ‌ازدواج  خطرناک است.


نمی توان کسی را تغییر داد . همین طور که شما مجموعه رفتارها ، آداب و عقایدی دارید که دوست ندارید کسی آنها را به زور و به خواست خودش عوض کند و رفتار هر شخص متناسب با خانواده و اجتماعی که در آن رشده کرده  است متفاوت است . این تفاوت بد نیست اما گاهی قابل تحمل نیست .

روی ‌ازدواج با شخصی که رفتارهای اجتماعی اش با شما متناسب نیست یا رفتارهایی دارد که برای شما غیر قابل تحمل است ، بیشتر فکر کنید و عجولانه تصمیم نگیرید که در آینده مشکل ساز خواهد شد .


 روابط همسر در ‌زندگی مشترک مانند روابط اجتماعی خارج از منزل نیست که ظاهر شخص برای شما بی اهمیت باشد . مثلا در روابط اجتماعی از نظر شما یک همکار خوش خلق و منظم خیلی بهتر از یک همکار زیبا و خوش اندام اما بی مسئولیت است .

اما در ‌زندگی مشترک اگر شخص هزاران صفت عالی و مثبت داشته باشد اما از نگاه کردن و لمس کردن و بغل کردن او لذت نبریدو احساس تنفر کنید هیچ وقت نمی توانید طرف خوبی برای رابطه طولانی باشید و در زندگی به مشکل خواهید خورد . ‌ازدواج رابطه طولانی مدتی است که باید همه جوره طرف مقابل تان را بپسندید .

اگر زنی را انتخاب کنید که وقتی ‌آرایش دارد مطلوب شماست یا مردی را انتخاب کنید که وقتی خسته است از صورتش بدتان می آید یاوقتی ‌ورزش نمی کند ، شکم بزرگ او را دوست ندارید و اندام او برای شما غیر قابل تحمل است ، عجله نکنید و در انتخاب خود بیشتر دقت کنید .

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.94(106 رای) | زمان دقیق: 2015-06-06T09:09:05+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است