سه شنبه ۹۷/۴/۲۶   Tue 18/7/17

استفاده از رایانه باعث کاهش کیفیت اسپرم مردان می شود

چاپ مطلب بازدید : 400 پنجشنبه ۱۶ مهر ۹۴

خطرات استفاده از وسایل الکترونیکی روی جنین

استفاده از رایانه باعث کاهش کیفیت اسپرم مردان می شود

خطر استفاده از وسایل الکترونیکی روی جنین

خطرات استفاده از وسایل الکترونیکی روی جنین

اختصاصی بیست ستون:  

زنان باردار باید در طی این دوران با رایانه، تلفن همراه و مایکروویو تماس کمتری داشته باشند. بر طبق نظر پزشکان زنان باردار نباید بیشتر از 8 ساعت در معرض امواج الکترومغناطیس که در رایانه، تلفن همراه، مایکروویو و تلویزیون وجود دارد، قرار گیرند. به عقیده متخصصان امواج الکترومغناطیسی ممکن است روی رشد جنین تاثیر گذارد . این متخصص زنان و زایمان گفت: امواجی که در رایانه و مایکروویو و ... وجود دارد می تواند روی کیفیت اسپرم مردان تاثیر بگذارد و حتی باعث عقیم شدن مردان شود.

این روزها استفاده از رایانه یکی از ملزومات زندگی است و این دستگاه نه تنها در محیط های کاری بلکه در خانه ها نیز وارد شده است. رایانه با تمام کارگشایی که در زندگی برای فرد داشته ضررهایی هم به جسم او وراد می کند.

کارشناسان بهداشت حرفه ای و ارگونومی اعتقاد دارند کار با رایانه عوارضی به همراه خواهد داشت که از جمله این عوارض می توان به عوارض مفصلی و عضلانی ، استرس ، مشکلات بینایی برای کاربر و تنفس گازهای مضر متصاعد شده از رایانه اشاره کرد . 

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.71(69 رای) | زمان دقیق: 2015-10-08T08:30:30+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است