چهارشنبه ۹۷/۹/۲۱   Wed 18/12/12

استفاده از مژه مصنوعی باعث عفونت چشم می شود

چاپ مطلب بازدید : 680 دوشنبه ۶ مهر ۹۴

خطر استفاده دائمی از مژه مصنوعی

استفاده از مژه مصنوعی باعث عفونت چشم می شود

مژه مصنوعی باعث عفونت چشم

خطر استفاده دائمی از مژه مصنوعی

اختصاصی بیست ستون:  

استفاده از مژه مصنوعی چشم های شما را زیباتر می کند و خیلی از خانم ها در مهمانی و عروسی ها مژه مصنوعی می زنند . استفاده محدود از مژه مصنوعی اشکالی ندارد اما اگر استفاده روزانه از مژه مصنوعی دارید باید نگران سلامتی چشم هایتان باشید .محققان معتقدند استفاده از مژه مصنوعی برای چشم ها خطراتی به دنبال خواهد داشت که در ادامه به برخی از این خطرات اشاره خواهیم کرد ...

مژه مصنوعی باعث ریزش مژه هایتان می شود

مژه مصنوعی به مژه های طبیعی آسیب می رساند . این مژه ها باعث کاهش خونرسانی در سطحی که مژه روی آن چسبانده شده می شود و باعث کم پشتی و ریزش مژه های طبیعی خواهد شد .

محققان دانشگاه چشم پزشکی بریتانیا می گویند : در صورت فشار آوردن به پیاز مژه ممکن است فرد برای همیشه مژه های طبیعی اش را از دست بدهد و از جمله عوامل احتمالی ریزش مژه فشار ناشی از نصب مژه مصنوعی می باشد .

حساسیت و آلرژی به چسب مژه مصنوعی

ممکن است چشم تان به چسب مورد استفاده مژه مصنوعی حساسیت داشته باشد و باعث آلرژی و اگزما شود . با توجه به این که پوست پلک نازک است ، احتمال ایجاد حساسیت بالاتر می باشد و ممکن است عوارضی چون التهاب ، خارش و قرمز شدن دور چشم به وجود بیاید .

مژه مصنوعی باعث تاری دید می شود

بر طبق تحقیقات مژه مصنوعی و چسب های مورد استفاده ، می تواند باعث تاری دید و نابینایی فرد شود . دکتر فرتوک زاده ، فوق تخصص پیوند قرنیه نیز این مساله را تایید می کند . چسباندن مژه مصنوعی کار علمی نیست و ممکن است باعث عفونت و زخم قرنیه چشم شود .

مژه مصنوعی باعث خشک شدن چشم ها می شود

مژه مصنوعی از مژه های طبیعی بلندتر است و باعث افزایش جریان هوا به سطح چشم ها می شود و می تواند سبب خشک شدن سریع چشم ها شود . این مژه ها باعث می شود چشم ها بیشتر در معرض مواد ریز موجود در هوا قرار بگیرند که منجر به سندرم خشکی چشم می گردد .

ایجاد التهاب و عفونت چشم با استفاده از مژه مصنوعی

ممکن است مواد شیمیایی موجود در چسب مژه مصنوعی باعث  ایجاد حساسیت شود و یا با چند بار استفاده، باکتری های مضر روی چشم رشد کنند و باعث عفونت چشم شود.  به این ترتیب زدن ریمل روی مژه هایی که به باکتری آلوده شده است ، برای سایر افراد نیز خطرناک و مضر خواهد بود. این کار در آرایشگاه های زنانه انجام می شود که از یک ریمل و خط چشم برای تمام افراد استفاده می کنند و باکتری های مضر و عفونت را از یک فرد به دیگری انتقال می دهند.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : استفاده از مژه مصنوعی باعث عفونت چشم می شود

رای شما :
زمان دقیق: 2015-09-28T09:05:52+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است