پنجشنبه ۹۷/۷/۲۶   Thu 18/10/18

استفاده کودکان از تبلت

چاپ مطلب بازدید : 828 یکشنبه ۱۷ خرداد ۹۴

معضل استفاده از تبلت در کودکان

استفاده کودکان از تبلت

استفاده کودک از تبلت

معضل استفاده از تبلت در کودکان

اختصاصی بیست ستون: 

بچه های امروزی از لوازم الکترونیکی مانند گوشی ، تبلت و آی پد و ... بیشتر از حد معمول استفاده می کنند و به هر خانه ای که وارد می شوید به جای استفاده از اسباب بازی هایی که قدرت تمرکز وخلاقیت کودک را بالا ببرد ، تبلت هایی در دست کودکان می بینید که قدرت بینایی آنها را از بین می برد .

بیشتر مهندسان حوزه فناوری برای فرزندنشان در استفاده از تبلت و گوشی محدودیت می گذارند و فرزندانشان را به مدارسی می فرستند که از کامپیوتر استفاده نمی کنند .

کریس اندرسون مدیر شرکت 3d robotics  می گوید به بچه ها نباید تبلت و وسایل تکنولوژی بدهید چرا که ما وقتی بچه بودیم در بیرون بازی می کردیم و فعالیت جسمی داشتم و خلاقیت مان روز به روز افزایش می یافت و بازی هایی که پر از نشاط و تحرک بود می کردیم که این بازی ها فکر ما را رشد می داد .

استفاده کودک از تبلت

او می گوید کودکانی که دستشان اسمارت فون و یا تبلت است استقلال شخصیتی کمتری خواهند داشت . آن ها به جای اینکه با هم سن و سالانشان بازی کنند به دنبال بازی کردن در کندی کراش و یا وایبر هستند و این خطر جدی را برای آینده آنها خواهد داشت .

والدینی که امکان مالی برای خرید یکی از ابزارهای تکنولوژی را ندارند گوشی های هوشمند خود را برای سرگرم کردن به آنها می دهند و کودکان تمایل دارند به جای بازی کردن و کاردستی درست کردن و خمیر بازی که خلاقیت آن ها را افزایش می دهد ، روی کاناپه لم دهند و با یک کاسه تنقلات در کنارشان با تبلت بازی کنند . این کودکان به جای هوش بیشتر و ذهن آماده تر ، بدنی خسته و انباشته از چربی و چشم هایی آزرده و خسته دارند .

خیلی از این رفتارها را والدین به آنها نشان داده اند . والدینی که به جای گپ زدن با اطرافیان در حال گشتن در وایبر هستند . باید ابتدا خودتان تبلت ها و گوشی ها را کنار بگذارید و به کودک خود سبک زندگی سالم را آموزش دهید .

راهکارهایی را بیان می کنیم که می توانید که روی استفاده کودک از تبلت برنامه ریزی و کنترل داشته باشید ...

  • استفاده از تبلت قبل از خواب کودک شما را بی خواب می کند . به او اجازه ندهید که قبل از خواب با تبلت بازی کند و تبلت را از او بگیرید تا با تبلت به اتاق خواب نرود.
  • ساعت هایی را به استفاده از تبلت اختصاص دهید . مثلا به او اصلا اجازه ندهید که سر میز غذا با تبلت بیاید.
  • باید از خودتان شروع کنید و تغییراتی در زندگی مجازی تان دهید و اصول را رعایت کنید . چون تا کودک شما می بیند که شما تبلت به دستتان است و  از چرخیدن در وایبر بیشتر از گپ زدن با اطرافیان لذت می برید  ،به حرف های شما گوش نمی دهد و استفاده از تبلت را محدود نمی کند.
  • به موقع برای کودک خود تبلت بخرید . کودک 3 ساله نیازی به تبلت ندارد . اگر می خواهید او با تکنولوژی آشنا شود ، تبلت خود را چندساعت در روز به او دهید اما به هیچ وجه برای او یک تبلت جداگانه نخرید.
  • کودکان تک فرزند به دلیل تنهایی که دارند به تبلت وابسته ترند . پس برای جدا کردن او از تبلت بچه دار شوید. بازی های دونفره پرتحرک و هیجان انگیز سلامت جسمی فرزند را تضمین می کند و مهارت های حرکتی اش را تقویت می کند . اگر فرزند شما تنها نباشد نیازی به بازی کردن مداوم با تبلت نخواهد داشت.
به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : استفاده کودکان از تبلت

رای شما :
زمان دقیق: 2015-06-07T09:59:27+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است