شنبه ۹۸/۱/۳۱   Sat 19/4/20

اسرار از بین بردن بوی ناخوشایند حوله‌

چاپ مطلب بازدید : 16367 چهارشنبه ۱۴ مرداد ۹۴

راهی آسان برای از بین بردن بوی نا خوشایند حوله‌

اسرار از بین بردن بوی ناخوشایند حوله‌

از بین بردن بوی حوله

راهی آسان برای از بین بردن بوی نا خوشایند حوله‌

اختصاصی بیست ستون: 

گاهی اوقات بعد از استفاده از حوله، بوی خاصی از آن به مشام می‌خورد که زیاد خوشایند نیست. شما می دانید که به‌ تازگی آنرا شسته‌اید و به همین دلیل این بوی نامطبوع باعث تعجبتان می‌شود و به نظر می‌رسد که هیچ راهی برای از بین بردن آن وجود ندارد.
در ساخت حوله از پارچه‌های نرم با خاصیت جذب بالا استفاده می‌شود و این ویژگی کپک‌های تولید کننده بوی نامطبوع را به‌ راحتی جذب کرده وخاصیت ضد آب حوله‌ها را افزایش می‌دهد. البته این مسئله باعث می‌شود که حوله‌ها به‌ تدریج بوی ناخوشایندی بگیرند و خاصیت جذب آنها کاهش پیدا کند.
در این شرایط به‌ جای دور انداختن حوله و خریدن حوله‌های جدید، می‌توانید با یک ترفند ساده و به کمک جوش‌شیرین و سرکه عمر دوباره‌ای به آن‌بدهید. سرکه باعث نرم شدن و افزایش توانایی جذب حوله می‌شود و جوش‌شیرین بوی نامطبوع آنرا از بین می‌برد. با استفاده از این مواد بوی بد حوله‌ها به‌ سرعت از بین می‌رود و خاصیت جذب و پاک‌کنندگی حوله به‌ وضوح افزایش پیدا می‌کند.

لوازم و مواد موردنیاز:

 نصف فنجان جوش‌ شیرین

یک فنجان سرکه سفید

ماشین­ لباسشویی و آب داغ (نیازی به استفاده از قابلیت‌های دیگر ماشین‌ لباسشویی نیست)

دستورالعمل برای ماشین‌ لباسشویی درب از بالا

حوله‌ها را در ماشین‌ لباسشویی قرار بدهید و آن را با آب داغ پر کنید. برای اطمینان از داغ بودن آب به اندازه کافی، می‌توانید در یک ظرف بزرگ مقداری آب بجوشانید و آن را در ماشین‌ لباسشویی بریزید.
در مرحله بعد سرکه را به آب اضافه کرده و ماشین‌ لباسشویی را روشن کنید. بعد از اتمام شستشو، دوباره ماشین‌ لباسشویی را با آب کاملا داغ پر کنید و این دفعه جوش‌شیرین را در ماشین‌ لباسشویی بریزید و یک بار دیگر شستشوی کامل را انجام دهید.

در آخر حوله‌ها را طبق روال همیشگی‌ خشک‌ کنید و خواهید دید که آن‌ها به تازگی و لطافت حوله نو به نظر می‌رسند. اگرهنوز بوی بد حوله‌ها برطرف نشده بود، مراحل فوق را یک‌ بار دیگر انجام دهید و این بار مطمئنا به نتیجه مطلوب دست پیدا خواهید کرد.

دستورالعمل برای ماشین‌ لباسشویی درب از جلو
حوله‌ها را در ماشین‌ لباسشویی قرار داده و سرکه را داخل محفظه مواد شوینده بریزید. ماشین‌ لباسشویی را در حالت شستشو با آب داغ را روشن کنید. بعد از تمام شدن اولین دور شستشو، یک‌ بار دیگر با جوش‌ شیرین این کار را انجام دهید. این بار هم از برنامه شستشو با آب داغ استفاده کنید. در آخر حوله‌ها را خشک‌ کنید و اگر از نتیجه راضی نبودید، دوباره مراحل یک و دو را انجام بدهید.

نکاتی برای جلوگیری از بو گرفتن حوله‌ها

 همیشه بعد از کار با ماشین‌ لباسشویی تا مدتی درب آنرا باز بگذارید تابوی نامطبوع کاملا خارج شود. رطوبت و گرما باعث تولید کپک در داخل ماشین‌ لباسشویی شده و این کپک‌ها به‌ راحتی به حوله منتقل می‌شوند. از مصرف بیش‌ از حد مواد شوینده اجتناب کنید. ممکن است عجیب به نظر برسد ولی شما کمتر از مقداری که روی جعبه مواد شوینده درج می‌شود، به استفاده از این مواد نیاز دارید. در حقیقت یک‌ سوم از مقدار پیشنهادی برای شستشوی کامل لباس‌ها کفایت می‌کند. با استفاده به‌ اندازه از مواد شوینده از تولید کپک در ماشین‌ لباسشویی جلوگیری می‌کنید و علاوه بر این در هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی شده و در پاکیزیگی محیط زیست هم نقش ایفا می کنید.


 قبل از تا کردن حوله و قرار دادن آن در محل نگهداری حوله‌ها، مطمئن شوید که کاملا خشک شده است. کمترین رطوبت و نم می‌تواند باعث ایجاد بوی ناخوشایند در حوله شود.

بعد از هر بار استفاده از حوله، آنرا نزدیک دیوار و یا در کنار حوله‌های دیگر قرار ندهید. بهتر است حوله را در مکانی باز و در معرض هوا پهن کنید تا کاملا خشک شود.

ماشین‌ لباسشویی را به‌دقت تمیز کنید و بوی نامطبوع آن را از بین ببرید. برای این کار ابتدا یک فنجان سرکه در داخل ماشین‌ لباسشویی خالی بریزید و آنرا با آب داغ پرکرده و روشن کنید. در مرحله بعد این کار را با یک فنجان جوش‌ شیرین تکرار نمایید.

در این مورد خواندن مقاله "اصول بهداشتی برای نگهداری حوله" را به شما پیشنهاد می کنیم.

مترجم: محسن یزدانی

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : اسرار از بین بردن بوی ناخوشایند حوله‌

رای شما :
زمان دقیق: 2015-08-05T11:14:37+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است