سه شنبه ۹۷/۶/۲۷   Tue 18/9/18

اشتباهاتی که زنان در زندگی مشترک مرتکب می شوند

چاپ مطلب بازدید : 407 دوشنبه ۱۳ مهر ۹۴

کارهایی که نباید در زندگی زناشویی انجام داد

اشتباهاتی که زنان در زندگی مشترک مرتکب می شوند

اشتباهات زنان در زندگی مشترک

کارهایی که نباید در زندگی زناشویی انجام داد

اختصاصی بیست ستون:  

هر رابطه ای موقعیت ها و شرایط خاص خود را دارد و بیشتر زنان در رابطه زناشویی کارهای غلطی انجام می دهند که بدون این که متوجه شوند ، به حس مشترک شان خدشه وارد می کنند. در ادامه نکاتی در این باره بیان می کنیم تا با کمترین آسیب های ناخواسته وارد زندگی عاطفی شوید.

بیش از حد به شریک زندگی تان تکیه نکنید

تکیه کردن به کسی به منظور حمایت خوب است اما وابستگی بیش از حد به کسی تا حدی که تبدیل به پشت و پناه شما شود ، روش غلطی است . این کار سبب می شود ارزش شخصی شما ، ثبات احساسی و شادی تان به مواردی وابسته شود که خودتان کنترلی روی آنها ندارید . خوب است که به شریک زندگی تان برای حمایت متقابل تکیه کنید اما نباید بیش از حد به او محتاج باشید .

خودتان را کم ارزش نکنید

در جهان امروز باید دائما با موفقیت های که کسب می کنید خودتان را به اثبات برسانید و با موفقیت ها و شکست ها رو به رو شوید . از بین بردن عزت نفس و تخریب دیگران کار ساده ای است . باید سعی کنید از ارزش های خود کم نکنید و به این باور برسید که ارزش و لیاقت همه چیز را در دنیا دارید .

کارهای همسرتان را بی ارزش نکنید

مردان تعریف دیگری از روابط عاشقانه دارند اما در مقابل برخی مردان با تفکر زنان درباره رابطه عاشقانه آشنایی خوبی دارند اما بیشتر آنها با این که عاشق همسرشان هستند ، بر طبق تعریف یک از زن از رابطه عاشقانه پیش نمی روند . به این دلیل که همسرتان چیزهایی را که به او گفته اید به خاطر ندارد ، نباید او را بی توجه بدانید . اگر می خواهید کاری برایتان انجام دهد گاهی مستقیما به او یادآوری کنید و به این صورت زندگی را برای او و خودتان آسان تر می کنید .

به دنبال سلب آزادی همسرتان نباشید

مشکلی برای خواستن یک رابطه امن و طولانی مدت وجود ندارد . هر فردی در طی زندگی تغییر و تکامل پیدا می کند . باید به خودتان و شریک زندگی تان فرصت دهید . برای تقویت رابطه و از بین بردن احساس عدم امنیت با شریک زندگی تان حرف بزنید تا راهی پیدا کنید که در آن حس امنیت بیشتری داشته باشید .

به جای همسرتان تصمیم نگیرید

هر کسی دوست دارد در انتخاب ها و تصمیمات زندگی مشترک نقش داشته باشد و این مساله باعث می شود هر فردی احساس خاص بودن کند اما در بعضی مواقع زیاده روی می کنیم . وقتی کسی در تصمیم گیری شما دخالت می کند ، چه حسی خواهید داشت ؟ برای شریک زندگی تان هم همین طور است . پس به خاطر همسرتان و احترام متقابل ب هجای او تصمیم نگیرید .

در زندگی به وفاداری احترام بگذارید

ممکن است روابط از مراحل دشواری گذر کند و در طی این مراحل ما آسیب پذیر و ناراضی می شویم . در این شرایط با شریک زندگی تان صحبت کنید و در صورتی که چیز متفاوتی می خواهید که رابطه ی فعلی به شما نداده است ، شجاعت بیان داشته باشید . اگر این شجاعت را ندارید ، اعتماد بین شما و شریک زندگی تان را برای یک لحظه تخریب نکنید . باید به صورتی با شریک زندگی تان رفتار کنید که دوست دارید او با شما رفتار کند و به وفاداری او احترام بگذارید .


همچنین بخوانید: عمر طولانی، چه راهی دارد؟

به دنبال عیب جویی نباشید

در زندگی مشترک خاطرات توسط زوج هایی ثبت می شود که برای کوچک ترین جزئیات مته به خشخاش نمی گذارند . باید اجازه دهید کارها آن طوری که باید و شاید انجام بپذیرند . طبیعی است که وقتی برنامه ها تغییر می کنند ، افسرده شوید اما گریه و زاری ، کنایه زدن می تواند زندگی تان را خراب و حال و هوای شما و شریک زندگی تان را تلخ کند .

حتی زمانی که تغییر برنامه ها را نمی توانید تحمل کنید و روی سلامت و امنیت تان تاثیر ناخوشایند دارد ، سعی کنید روی جزئیات تاکید نکنید . به این فکر باشید که چه چیزی می تواند برای شما و همسرتان شگفت انگیز باشد .

نمی توانید همسرتان را تغییر دهید


شیوه تفکر و رفتار مردان و زنان در نسل ما و پیش از ما تغییر کرده است . ممکن است شریک زندگی تان خصوصیاتی داشته باشد که شما آنها را دوست ندارید و ترجیح می دهید که همسرتان این خصوصیات و نکات را نداشته باشد اما اکنون این صفات را دارد . باید این خصوصیات را برای خود قابل تحمل کنید و به آنها عادت کنید . نمی توانید همسرتان را به سمت علایق و تمایلات خود بکشانید و تغییر دهید . به جای آن روی چیزی که می پسندید تمرکز کنید و به چیزهایی که نمی پسندید کمتر فکر کنید .

به همسرتان کم توجهی نکنید

گاهی پیش می آید که درک همسرتان برای شما سخت می شود ، به خصوص زمانی که عصبانی و ناراحت هستید . بهتر است در این زمان مساله را رها کنید . در بیشتر مواقع صحبت ، پرسش و ایجاد ارتباط کلامی در رابطه ایده ی خوبی است . اگر فکر می کنید نتوانسته اید نیاز شریک زندگی تان را درک کنید ، انجام این کار رابطه تان را تقویت می کند و به شما و طرف مقابل درک بهتری از حس و حال همدیگر می دهد . 

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای اشتباهاتی که زنان در زندگی مشترک مرتکب می شوند
رای شما :
زمان دقیق: 2015-10-05T08:58:45+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است