یکشنبه ۹۷/۴/۳۱   Sun 18/7/22

اشتباه پزشکی زنی را از مادر شدن محروم کرد

چاپ مطلب بازدید : 834 سه شنبه ۲۶ خرداد ۹۴

با اشتباه پزشکی، زنی از مادرشدن محروم شد

اشتباه پزشکی زنی را از مادر شدن محروم کرد

شتباه پزشکی

با اشتباه پزشکی، زنی از مادرشدن محروم شد

اختصاصی بیست ستون: 

سال گذشته زنی به نام لیلا به دلیل بیماری مجبور شد که جنین خود را سقط کند. برای این منظور به بیمارستانی در چابهار رفت و با گرفتن رضایت نامه از همسرش وارد اتاق عمل شد تا سقط جنین را انجام دهد. در هنگام سزارین پارگی رحم رخ داد و او به بخش مراقبت های ویژه منتقل شد. پزشک معالج، خونریزی را عامل این حادثه دانست و پس از 6 روز لیلا از بیمارستان مرخص شد. یک هفته پس از مرخصی لیلا که با مادرش در خانه بود دچار خونریزی شدیدی شد و در دستشویی  بی هوش افتاد و خونریزی قابل کنترل نبود. مادر لیلا سریعا با اورژانس تماس گرفت و او به بیمارستان منتقل شد.

پزشکان در بیمارستان گفتند این امر طبیعی است و با خوردن آنتی بیوتیک مشکل رفع خواهد شد. اما حال لیلا هر روز بدتر بود و پزشک دستور سونوگرافی رنگی را داد. لیلا با همسرش به تهران آمد و بار دوم هم او دچار خونریزی شدیدی شد و چون او در چابهار و توسط پزشک دیگری عمل شده بود، هیچ پزشکی او را عمل نمی کرد تا اینکه او به بیمارستان آموزشی – تخصصی شریعتی مراجعه کرد و در بخش زنان بستری شد.

پزشکان با سونوگرافی متوجه شدند که خونریزی به دلیل باقی ماندن جفت در رحم لیلا بوده است و سقط درست انجام نشده است و علت خونریزی شدید نیز باقی ماندن جفت بوده است. لیلا بار دیگر زیر تیغ جراحی رفت تا عمل برداشتن رحم برای او صورت گیرد. این بار با موفقیت عمل شد و رحمش برداشته شد و پس از 9 روز از بیمارستان مرخصی شد اما به دلیل عفونت سیستم دفاعی ریه هنوز تحت نظر پزشکان است.

حسینی شوهر لیلا اظهار کرد از این ماجرا در شوک هستم. همسرم به خاطر بی دقتی و بی توجهی پزشکان با مشکل جسمی و روحی دچار شده است. او با مدارک و سونوگرافی که در دست داشت به دادسرای عمومی انقلاب در چابهار رفت و از پزشک معالج شکایت کرد. پرونده 27 بهمن ماه پارسال به نظام پزشکی چابهار ارسال شد و در جلسه رسیدگی هیات بدوی اعلام شد باقی ماندن جفت در رحم مادر طبیعی است و نباید عمل برداشتن رحم صورت گیرد.

شوهر لیلا گفت با اینکه کیفر پزشک از سوی دادسرا صادر شده بود اما این پرونده تا امسال طول کشید. چون عمل سقط جنین در بیمارستان چابهار انجام شده بود به بیمارستان رفتم تا مدارک پزشکی لیلا را بگیرم. وقتی خواستم مدارک پزشکی را بگیرم متوجه شدم که در رضایت نامه اولی از من برای سقط جنین جهت عمل هیسترکتومی (برداشتن رحم) امضا گرفته شده است. درصورتی که این اصلا وجود نداشت و من عمل و رضایت نامه را در بیمارستان تهران امضا کردم.

حسینی گفت خدا را شکر میکنم که همسرم زنده ماند و آن شرایط سخت را گذراند ولی الان حال خوبی ندارد و فرزند کوچکم به خاطر این مشکلات صدمه خورده است. روزهای سختی را گذراندیم و برای مخارج بیمارستان با مشکلات عدیده ای روبه رو بودیم اما برای پیگیری پرونده و مشخص شدن مساله هیچ کس پاسخگوی ما نیست.

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.69(92 رای) | زمان دقیق: 2015-06-16T09:56:22+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است