سه شنبه ۹۸/۱/۶   Tue 19/3/26

اصول مهمی که شما را به هدف تان می رساند

چاپ مطلب بازدید : 1253 شنبه ۱۲ دی ۹۴

برای موفقیت باورهای منفی را دور بریزید

اصول مهمی که شما را به هدف تان می رساند

اصول موفقیت

برای موفقیت باورهای منفی را دور بریزید

اختصاصی بیست ستون:  

به روزهای نخست سال برگردید ... چه اهدافی را برای زندگی و کسب و کار خود در نظر گرفته بودید؟ تا کنون به چه میزان از این پیشرفت دست یافته اید؟ اگر از برنامه عقب مانده اید یا تمرکز روی اهداف بزرگ را سخت می دانید، در این مطلب پنج استراتژی موثر برای رسیدن به موفقیت را برای شما معرفی می کنیم تا با کمک آنها انگیزه تان بیشتر شود و حس هدفمندی داشته باشید و با هر تصمیم و هر قدم به موفقیت نزدیک تر شوید.

روی اهداف تان پافشاری کنید

پافشاری خصوصیتی است که در بین افراد موفق بیش از هر چیزی به چشم می خورد . افراد موفق تا وقتی به هدفی نرسند عقب نشینی نمی کنند و تمام موانع را از سر راهشان بر می دارند. حتما داستان رابرت پیری را شنیده اید، فردی که برای رفتن به قطب شمال هفت بار تلاش کرد و نهایتا در دفعه هشتم موفق شد. یا فیلم نامه نویسی به نام کرگ بورتن که در سال 1992 فیلم نامه ای به نام کلوپ خریداران دالاس نوشت و برای ساخت این فیلم 20 بار تلاش کرد و نهایتا موفق شد این فیلم را بسازد، فیلمی که جایزه های زیادی شامل اسکار برای بهترین فیلم نامه را به دست آورد.

با همان چیزی که برایتان کارایی ندارد رو به رو شوید

اگر می خواهید به موفقیت دست یابید، باید انکار را کنار بگذارید و با همان چیزی که در زندگی تان کارایی ندارد رو به رو شوید. آیا فکر می کنید اهداف تان غیر قابل تحقق است؟ مهارت های لازم را برای رسیدن به آنها ندارید؟ فکر می کنید برای رسیدن به موفقیت پشتیبانی لازم را نخواهید داشت؟

افراد موفق با هر شرایطی رو به رو می شوند، در هر زمان بهترین عملکرد را نشان می دهند و به علائم هشدار دهنده توجه می کنند و برایشان اهمیت ندارد که آن شرایط چقدر برایشان چالش برانگیز است. آیا می خواهید با کسی مشورت کنید یا از فردی کمک بگیرید؟ به دنبال منبع و کتاب جدیدی هستید؟ می خواهید با یک متخصص مشورت کنید؟ یا می خواهید برای دست یابی به آن طراحی کنید؟ در هر صورت هر کاری که می توانید را انتخاب کنید و دست به کار شوید. بعد از آن کار دیگری را انجام دهید تا در نهایت مساله را حل کنید.

از باورهایتان فراتر روید

گاهی به این دلیل پیشرفت نمی کنیم که در اعماق درون مان فکر نمی کنیم که آیا شایسته دست یابی به هدف هستیم یا حتی مستحق رسیدن به موفقیتی که مدتها در انتظارش بوده ایم؟. اگر فکر می کنید باورها و افکار منفی و محدود کننده دارید، زمانی را به شناسایی این افکار و باورها اختصاص دهید و بعد از آن این باورها را به باوری قدرتمند تبدیل کنید:

  • باورهای منفی و محدود کننده را پیدا کنید.
  • طریقه محدود کردن این باورها را توضیح دهید.
  • توضیح دهید که می خواهید چگونه باشید، عمل کنید یا احساس کنید.
  • جمله ی تغییر یافته و معکوس را بنویسید که روی درست بودن، عمل کردن یا احساس تان به طریقه جدید تاکید دارد.

مثلا باور محدود کننده: من باید تمام کارهایم را خودم انجام دهم زیرا کمک خواستن نشانه ی ضعف است.

جمله معکوس و درست:  کمک خواستن خوب است. من ارزش پشتیبانی درست را دارم و می دانم که به من کمک می کند تا زودتر به اهدافم دست یابم.

انگیزه تان را حفظ کنید

انگیزه از درون هر فردی بروز می کند اما باید محرکی بیرونی وجود داشته باشد تا شما را به مسیر درست هدایت کند. به همین خاطر من به خواندن، تماشا و گوش دادن به چیزی که هر روز در شما انگیزه ایجاد کند ، باور قوی دارم . برای این کار تنها 15 دقیقه زمان نیاز است .

در هر شرایطی که باشید می توانید انگیزه تان را حفظ کنید ، زبان دیگری را بیاموزید ، مهارت های مدیریتی را یاد بگیرید ، استراتژی های موفق فروش و بازاریابی را یاد بگیرید ، ارتباطات بهتری داشته باشید و درباره سلامت عمومی تان آموزش ببینید . وقتی زمان بیشتری را به توسعه افکار و گرایش های مبتنی بر موفقیت اختصاص دهید ، زودتر به موفقیت دست می یابید .


برای دست یابی به نتایج بزرگ ، کارهای جسورانه انجام دهید

وقتی کار جدیدی را شروع می کنید ، در بیزینس جدیدی وارد می شوید و یا در موقعیت جدیدی قرار می گیرید ، همیشه ترسی در شما وجود دارد . این ترس در بیشتر مواقع آنها را از برداشتن گام های لازم برای دست یابی به رویاهاشان باز می دارد . از سوی دیگر افراد موفق هم آن ترس را احساس می کنند اما نمی گذارند که مانع انجام کارهایشان شود .

افراد موفق به خوبی می دانند که این ترس ها می تواند مانع انجام کارهایشا نشود یا کارهایی که باید انجام دهند . آنها می دانند ترس باید شناخته شود ، تجربه شود و حتی در طول مسیر باشد . آنها خودشان را وارد این چالش می کنند و کارهای جسورانه انجام می دهند و مطمئن هستند که هر چیزی که برای رسیدن به نتیجه مورد نیاز است را دارند .

به همین خاطر افراد موفق می توانند بزرگ فکر کنند و گام های بنلد بردارند . آنها وقتی با ترس رو به رو می شوند ، از روی ایمان بلند می شوند و مسیر زندگی شان را تغییر می دهند.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : اصول مهمی که شما را به هدف تان می رساند

رای شما :
زمان دقیق: 2016-01-02T08:43:38+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است