سه شنبه ۹۸/۱/۶   Tue 19/3/26

افراد تنبل هم می توانند به موفقیت برسند

چاپ مطلب بازدید : 3515 چهارشنبه ۲۳ دی ۹۴

افراد تنبل و باهوش کارآمدترین کارمندان هستند

افراد تنبل هم می توانند به موفقیت برسند

موفقیت افراد تنبل

افراد تنبل و باهوش کارآمدترین کارمندان هستند

اختصاصی بیست ستون:  

هر کسی می تواند تا حدی تنبل باشد اما این خصوصیت از نظر عموم مردم بد است . شاید هم بتواند به موفقیت فرد کمک کند ! در هر صورت عده ای از تنبلی خوششان می آید و حتی می بینیم که بعضی از افراد تنبل به موفقیت رسیده اند . مثلا چارلز داروین با وجود موفقیتش بسیار تنبل بود ؛ او در بین ساعات مدرسه می خوابید و معلمان برای تدریس زبان و ریاضی با او مشکل داشتند . او حتی برای درس علوم هم عجله نمی کرد و سال های زیادی طول می کشید تا کارهایش را به چاپ برساند.

یکی دیگر از افراد  موفق وینستون چرچیل است که در مدرسه نمره های پایینی می گرفت و حتی نتوانست به دانشگاه راه پیدا کند. او به ورزش هم تمایلی نداشت و همیشه روی صندلی گهواره ای می نشست. اما بعدها توانست به یک سیاست مدار نامدار و موفق تبدیل شود.

حتی بسیاری از بزرگان و افراد موفق چون انیشتین، مندلیف، پیکاسو، نیوتون خیلی تنبل بودند اما توانستند به موفقیت های بزرگی برسند و در تمام دنیا شناخته شوند. پس با نگاه به وضعیت این افراد متوجه می شویم که افراد تنبل هم می توانند به موفقیت های بزرگ برسند. در ادامه به مزایای تنبل بودن برای رسیدن به موفقیت اشاره خواهیم کرد ...

افراد تنبل کارآفرینی می کنند

افراد تنبل همیشه ابتکار عمل بالایی دارند و به دنبال آسان ترین راه حل ها برای رسیدن به هدف شان هستند. آنها ایده ها و پروژه های زیادی در سرشان است زیرا در ذهن شان مسئولیت ها و افکار زیادی وجود ندارد. آنها می خواهند کارشان بدون خستگی باشد و همیشه به نتیجه برسد.

افراد تنبل آرام هستند

افراد تنبل هیچ وقت عجله نمی کنند و روی کارشان ثابت قدم می مانند. آنها از وقت خود استفاده کرده و کارهایشان را یکی پس از دیگری انجام می دهند. در حالی که افراد غیر تنبل معمولا هراس می کنند و حواسشان پرت می شود و خیلی خوب به وظایف شان رسیدگی نمی کنند. آنها کمتر نگران می شوند و با خونسردی کارهایشان را انجام می  دهند.

موفقیت افراد تنبل

افراد تنبل به موقع استراحت می کنند

خیلی مهم است که بدانید چه زمانی استراحت کنید. کسانی که خیلی به خود فشار می آورند و خسته می شوند زودتر پیر شده و حافظه شان را از دست می دهند.

افراد تنبل از اهداف شان باخبر هستند

افراد تنبل به خوبی می دانند چطور اهداف شان را اولویت بندی کرده و روی آنها تمرکز کنند. آنها برای توجه و تمرکز روی اولویت های دیگران خیلی تنبل هستند و به همین خاطر روی اهداف خود وقت زیادی می گذارند.


افراد تنبل باهوش هستند

خیلی باید باهوش باشید که در محل کار تنبلی کنید. باید به دنبال روش هایی باشید که بتوانید تا مدت زیادی بیکار باشید و بتوانید کارهایتان را در زمان کوتاهی تحویل دهید. کارمندان باهوش و تنبل کارآمدترین کارمندان در شرکت خواهند بود.

افراد تنبل مبتکر هستند

افراد تنبل با خلاقیت زیاد کارهایشان را سازمان دهی می کنند. آنها خیلی زمان خود را برای انجام کارهای غیرضروری هدر نمی دهند و مشغول هدف می شوند. برای مثال کارمند تنبل برای بهینه سازی فرآیندهای تکراری در کارش راهی پیدا می کند. زیرا فرد تنبل از کار تکراری وخسته کننده عاصی است. آنها همیشه سعی می کنند زندگی را برای خود آسان کنند. وقتی انسان های برای خاک برداری تنبلی کردند، ماشین حفاری اختراع شد. حتی برای تنبلی در تمیز کاری بود که جاروبرقی ساخته شد. پس احتمالا مخترع تمام اختراعات دنیا افراد تنبل بوده اند!


افراد تنبل از تکنولوژی های روز استفاده می کنند

اکنون اپلیکیشن ها و برنامه های زیادی  وجود دارد که به افراد کمک می کند سرعت عمل بالاتری داشته باشند. افراد تنبل با تمام این برنامه ها آشنایی دارند و از آنها در جهت بهبود زمان استفاده می کنند. مثلا اگر در اداره قرار است روی مدارکی کار کنند، آن را یادداشت نمی کنند تا برای مدیر خود بفرستند زیرا زمان بر است. بلکه برای انجام این کار یک google doc درست می کنند تا به دیگران دسترسی دهند که همزمان اصلاحات لازم را انجام دهند یا مدیرشان کارها را ببیند. این فرآیند به آسانی و بدون اتلاف وقت انجام می شود و اجازه می دهد فرد برای مدت بیشتری تنبلی کند.

آرنولد لودویگ، پروفسور آمریکایی روی هزاران نفری که به موفقیت های بزرگ رسیده اند، تحقیقی انجام داد. در نهایت به این نتیجه رسید که هر فردی به جز استعدادهای ذاتی نیاز دارد اتلاف وقت کند. انیشتین در این باره می گوید خستگی ابزار مناسبی برای توسعه خلاقیت و تخیل فرد است.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : افراد تنبل هم می توانند به موفقیت برسند

رای شما :
زمان دقیق: 2016-01-13T11:39:03+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است