پنجشنبه ۹۸/۱/۲۹   Thu 19/4/18

افراد خودخواه و خودبین چه خصوصیاتی دارند ؟

چاپ مطلب بازدید : 25676 دوشنبه ۹ آذر ۹۴

راهکارهایی برای برخورد با افراد خودخواه

افراد خودخواه و خودبین چه خصوصیاتی دارند ؟

برخورد با افراد خودخواه

راهکارهایی برای برخورد با افراد خودخواه

اختصاصی بیست ستون:  

آیا می دانید با افراد خودبین و خودخواه باید چگونه رفتار کنید و بهترین روش برخورد با این افراد چیست؟ در این مطلب روش های برخورد با این تیپ های شخصیتی را بیان می کنیم. اگر نگاه واقع بینانه ای داشته باشیم هر فردی تا حدی خودبین و خودخواه است. برای یک زندگی خوب باید سطحی از دوست داشتن و اعتماد به نفس را داشته باشید. اما این خصوصیت با توجه بیش از حد به خود و خودخواهی تفاوت زیادی دارد. مثلا عده ای همیشه می خواهند به دیگران ثابت کنند که دنیای خیلی بهتری نسبت به دیگران دارند و خصوصیات رفتاری شان خاص و برتر است. ممکن است با فرد خودخواهی مواجه شوید و ندانید باید چگونه با او رفتار کنید. در ادامه تکنیک های موثر رفتار با فرد خودخواه را بیان خواهیم کرد.

خودخواهی آنها را درک کنید

فرد خودخواه و خودبین به نیازهای اطرافیان خود توجهی ندارد و تنها به نیازها و خواسته های خود توجه می کند. ممکن است گاهی فرد خودخواه دوست داشتنی و مهربان به نظر برسد اما اغلب خواسته های خود را در اولویت قرار می دهد و خواسته های شما را نادیده می گیرد. فرد خودخواه ممکن است دوست تان یا یکی از اعضای خانواده تان باشد، در هر صورت نسبت به خصوصیت رفتاری او آگاه باشید و بدانید با چه فردی رو به رو هستید.

به فرد خودخواه تلنگر بزنید

گاهی افراد خودخواه فراموش می کنند که به جز افکار آنها، نظرات و دیدگاههای دیگری هم وجود دارد. گاهی باید به آنها متذکر شوید که دنیا تنها برای برآورده کردن خواسته های آنها ساخته نشده است. بدون این که به سمت شان حمله کنید، آرام خواسته ها و نظرات تان را بگویید. مثلا به جای این که بگویید "تو فقط به خودت اهمیت می دهی و به من گوش نمی کنی"، به او بگویید "من به کسی نیاز دارم که با او صحبت کنم، آیا به من گوش می دهی؟"

وقت کمتری با او بگذرانید

اگر دوستی خودخواه دارید، الزامی ندارد وقت زیادی را با او بگذرانید. تنها بودن بهتر از این است که با او وقت بگذارنید و ذهن تان را درگیر کنید. باید به دنبال کسی باشید که به نیازهای شما توجه کند و در رابطه تان احترام متقابل وجود داشته باشد.

علایق تان را بروز دهید

به جای این که همیشه حرف های تکراری و موضوعات مورد علاقه این افراد را گوش کنید، درباره موضوعات مورد علاقه خود حرف بزنید و علاقه مندی هایتان را بروز دهید.

به فرد خوادخواه توجه نکنید

فرد خودخواه بیشتر از هر چیز به توجه اطرافیان خود نیاز دارد. او هر کاری از جانب شما را بی ارزش می داند و حتی ممکن است بابت لطف تان از شما تشکر نکند. نیازی نیست به او بیش از اندازه توجه کنید. با دوستان خودخواه تان همانند دیگر دوستان تان برخورد کنید و به صحبت هایش بیش  از اندازه توجه نکنید.


وارد بازی فرد خودخواه نشوید

باید با خودتان صادق باشید. هر چند کنار آمدن با فرد خودخواه بسیار کار سختی است اما حداقل سطح فهم و درک تان را همانند آنها پایین نیاورید. اگر از دوست خود خواهتان عصبانی هستید سعی کنید احساسات تان را کنترل کنید و روی ویژگی های شخصیتی خود متمرکز شوید. اگر همانند او برخورد کنید هیچ تفاوتی با او نخواهید داشت.

به تلگرام ما بپیوندید
4.17 ستاره از 5 در 6 رای

عنوان این مقاله : افراد خودخواه و خودبین چه خصوصیاتی دارند ؟

رای شما :
زمان دقیق: 2015-11-30T08:55:11+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
ذبیح الله ابراهیمی
۱۳۹۶/۱۲/۲۵     ساعت ۲۰:۱۶
بسیار مطلب آموزشی و زیبایی گذاشته بودید, یک چند وقتی میشود بعضی از دوستان و خویشاوندان بنده با من بسیار زیاد برخورد احمقانه و خود خواهانه داشته اند, تا حد که جایی نشسته ام و با فکر و ژرف اندیشی خودم را به گریه انداخته ام مطلب که گذاشتید دست تان خورشید باد, توانستید با من کومک کنید. تشکر
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است