یکشنبه ۹۷/۴/۳۱   Sun 18/7/22

افزایش قدرت تمرکز با بازی های ذهنی

چاپ مطلب بازدید : 1028 پنجشنبه ۱۶ مهر ۹۴

راههایی برای افزایش تمرکز افراد مضطرب

افزایش قدرت تمرکز با بازی های ذهنی

افزایش قدرت تمرکز

راههایی برای افزایش تمرکز افراد مضطرب

اختصاصی بیست ستون:  

بازی های اینترنتی ، موبایلی و رایانه ای باعث بروز حواس پرتی در افراد می شود . باید برای افزایش تمرکز ذهن تان به سراغ بازی های ساده تر بروید .

اضطراب باعث می شود نتوانید روی کارهایتان تمرکز کنید . در حقیقت اغلب افراد اضطراب را ناشی از یک نقص ذاتی می  دانند و اضطراب به آنها  اجازه تمرکز نمی دهد و آن ها را مجبور به حواس پرتی می کند .

مطالعه ای روی افراد مضطرب انجام شده است تا به این نتیجه برسیم که افراد مضطرب چگونه می توانند ذهن شان را متمرکز کنند . در این بررسی که توسط محققان دانشگاه ایالتی میشیگان انجام شده ، یک نوع بازی ذهن ابداع کرده اند که با اشکال هندسی مختلف انجام می شود .

محققان در این آزمایش از افراد مضطرب و استرسی خواستند از بین اشکال هندسی مختلف ، یک شکل را انتخاب کنند . بعد از انتخاب تمام شکل ها با هم ترکیب شدند و از فرد خواسته شد شکل انتخابی خود را از میان همه شکل و رنگ ها پیدا کند .

محققان بعد از این آزمایش متوجه شدند ، افراد مضطرب هم می توانند موفق شوند زیرا در حین بازی تمرکز داشته اند . باید خودتان را از بازی های رایانه ای و موبایلی که باعث حواس پرتی می شود ، دور کنید و برای افزایش قدرت تمرکز بازی های ساده انجام دهید .

بر طبق نظر دانشمند آمریکایی ، وقتی یک فرد مضطرب در درون خود احساس پریشانی و آشفتگی دارد ، مغز او برای یادآوری در حال تلاش است اما نمی تواند این افکار آشفته را جمع و جور کند و احساس می کند تمرکز خود را از دست داده است .

پس تمرکز ذهنی به این معنا نیست که می توانید در یک لحظه به چند موضوع متفاوت فکر کنید و آن ها را به خوبی به خاطر بسپارید . فرد مضطرب به موضوعات مختلفی می اندیشد و چون ذهن توانایی تحلیل تمام افکار را به صورت همزمان ندارد ، از کار می افتد .

علاوه بر انجام بازی های ساده ، برای افزایش تمرکز ذهنی و کاهش اضطراب راه های دیگری نیز وجود دارد . می توانید در محیطی آرام و بدون سر و صدا بنشینید و خود را با تماشای تلویزیون ، خواندن  کتاب و مجله و نوشتن افکار روی کاغذ مشغول کنید . انجام این کارها باعث می شود آرامش بیشتری داشته باشید . 

به تلگرام ما بپیوندید میزان محبوبیت: 4.95(67 رای) | زمان دقیق: 2015-10-08T08:46:57+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است