یکشنبه ۹۷/۹/۲۵   Sun 18/12/16

اقدام جالب چین برای جلوگیری از تقلب

چاپ مطلب بازدید : 2189 پنجشنبه ۲۱ خرداد ۹۴

استفاده از پهباد برای کنترل دانشجویان متقلب 

اقدام جالب چین برای جلوگیری از تقلب

پهباد

استفاده از پهباد برای کنترل دانشجویان متقلب 

اختصاصی بیست ستون: 

مقامات چینی روشی ابداع کرده اند که از تقلب دانش آموزان و دانشجویان چینی جلوگیری کنند . با توجه به جمعیت زیاد چین و تعداد کم دانشگاه ها ، تقلب دانشجویان و دانش آموزان در زمان امتحانات یک موضوع چالش برانگیز شده است.

مسئولان چینی با استفاده از هواپیمای بدون سرنشین یا پهپاد از تقلب دانش آموزان و دانشجویان جلوگیری کردند. نام این پهپاد gaokao است و می تواند آرام و بدون سرو صدا بالای 9 میلیون نوجوان دانش آموز پرواز کند و آنها را رصد کند تا تقلب نکنند. این پهپاد می تواند با دوران 360 درجه ای تمام  افراد حاضر را نظارت  کند و با تشخیص امواج رادیویی، افرادی را که می خواهند با موبایل تقلب کنند هم رسوا کند. این پهپاد می تواند نیم ساعت در هوا معلق بماند و تا 500 متر از زمین فاصله بگیرد.

پهباد

در گذشته دانش آموزان چینی به راحتی تقلب می کردند و حتی با قلم نوری از سوالات عکس می  گرفتند و به دوستان یا خانواده شان در بیرون از سالن امتحانی می فرستادند و جواب سوالات را از طریق هدفون های که مخفیانه به جلسه امتحان آورده بودند دریافت می کردند. به دلیل جمعیت زیاد چین و فضای کوچک و کم مدارس و دانشگاهها، دانش آموزان مجبور بودند نزدیک هم بنشینند و این امکان و انگیزه کافی را برای تقلب در آنها ایجاد می کرد.

دریکی از مدارس چین، اگر دانش آموزان در امتحانات قبول نشوند خودکشی می کنند و یا خود را از ارتفاع پرت می کنند. اگر از پهپادها در این مدرسه بخواهد استفاده شود باید موانع ضدخودکشی هم نصب شود.

پذیرش دانشجو در چین به قدری سخت است که فشار زیادی به داوطلبان می آورد و گاهی به اتفاقات ناخوشایندی منجر می شود. آموزش و پرورش چین می خواهد تغییری در ساختار پذیرش دانشجو در دانشگاههایش ایجاد کند.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : اقدام جالب چین برای جلوگیری از تقلب

رای شما :
زمان دقیق: 2015-06-11T11:27:24+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است