دوشنبه ۹۸/۱/۵   Mon 19/3/25

اپیلاسیون حرفه ای در خانه انجام دهید

چاپ مطلب بازدید : 2423 پنجشنبه ۱۲ آذر ۹۴

برای تمیز کردن پوست از موم گرم استفاده کنید

اپیلاسیون حرفه ای در خانه انجام دهید

اپیلاسیون در خانه

برای تمیز کردن پوست از موم گرم استفاده کنید

اختصاصی بیست ستون:  

می توانید در خانه هم اپیلاسیون انجام دهید ، اما باید بدانید که چه ترفندهایی به کار ببرید تا این کار به صورت حرفه ای صورت گیرد . آیا تمایل دارید از وکس و اپیلاسیون در خانه همان نتیجه ای را بگیرید که در سالن های آرایشی می گیرید ؟ برای اپیلاسیون حرفه ای و بدون نقص نکات زیر را در نظر بگیرید ...

موهای بدن تان باید طول 5 میلی متر داشته باشد

اگر همیشه برای تمیز کردن بدن تان از تیغ  استفاده می کنید ، احتمالا موهایی در آمده بسیار زبر هستند و ریشه عمیقی دارند . پس اگر موهای بدن تان طول 5 میلی متر ندارد ، ممکن است به قدری محکم باشد که نتوانید به آسانی با موم جدا کنید .

نیازی نیست پوست تان را تمیز کنید

چربی های روی پوست مانعی طبیعی بین موم و پوست تان می باشد . اگر پوست تان تمیز است و به تازگی حمام رفته اید ، کمی پودر تالک روی قسمت های مورد نظر بدن تان بزنید . این پودر به عنوان مانعی سبب می شود اپیلاسیون حرفه ای و خوبی داشته باشید . برای این که در هنگام اپیلاسیون احساس ناراحتی و درد نداشته باشید ، نیم ساعت قبل از این کار یک ایبوپروفن مصرف کنید .

موم را گرم کنید تا به صورت مایع استفاده شود

در طی اپیلاسیون و موم انداختن باید غلظت مایع را کنترل کنید . هر چقدر موم نرم تری داشته باشید کارتان راحت تر خواهد شد . پس قبل از استفاده درجه حرارت موم را تست کنید .

راهکار استفاده از موم گرم در اپیلاسیون

ابتدا با یک کاردک لایه ای نازک از موم را روی بدن تان و در جهت رشد موها پخش کنید . هر چه قدر موم لایه نازک تری داشته باشد نتیجه بهتری خواهید داشت . سپس روی موم نوار پارچه ای بیندازید و آن را روی موم فشار دهید و انتهای پارچه را بیرون از قسمت موم زده نگهدارید .

پارچه را در خلاف جهت رشد موها بکنید

باید پارچه را با حرکتی تند و بسیار سریع ، موازی بدن تان بکشید . هر چقدر پارچه را سریع تر بکشید به نتیجه بهتری دست می یابید . برای این در حین اپیلاسیون احساس ناراحتی کمتری داشته باشید ، پوست را کشیده و سفت نگه دارید . می توانید برای چند بار از یک پارچه استفاده کنید .

موم باقی مانده را با روغن مخصوص پاک کنید

موم های محکم به راحتی با آب پاک نمی شوند . با استفاده از روغن مخصوص موم روی پوست را تمیز کنید . توصیه می شود برای دست یابی به پوستی صاف و منعطف و جلوگیری از موهای فرورفته در زیر پوست ، هر روز از این روغن استفاده کنید . 

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : اپیلاسیون حرفه ای در خانه انجام دهید

رای شما :
زمان دقیق: 2015-12-03T08:48:41+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است