چهارشنبه ۹۷/۱۲/۱   Wed 19/2/20

این رازها را به همسرتان نگویید

چاپ مطلب بازدید : 639 دوشنبه ۱۲ مرداد ۹۴

چه نکاتی را به همسرمان بگوییم و کدام رازها را مخفی کنیم

این رازها را به همسرتان نگویید

رازها در زندگی مشترک

چه نکاتی را به همسرمان بگوییم و کدام رازها را مخفی کنیم

اختصاصی بیست ستون: 

همیشه می گویند نباید تمام حرف ها را به همسرتان بگویید و گاهی لازم است اسرار را پیش خودتان حفظ کنید . شاید فکر کنید زمانی که همسرتان از رازهای شما باخبر شود حس بدی به شما پیدا خواهد کرد و رابطه عاطفی تان ویران می شود . در این مطلب با ما همراه باشید تا به شما بگوییم چه رازهایی را باید در دلتان حفظ کنید و چه رازهایی را باید به همسرتان بگویید که اگر این رازها برملا شود به رابطه تان آسیب جدی وارد خواهد شد .

 

در این مورد خواندن مقاله "صداقت هایی که در زندگی دردسرساز می شود" را به شما پیشنهاد می کنیم.

بیماری های تان را با او در میان بگذارید

شاید بتوانید بعضی حرف های دل تان  را پیش خودتان نگه دارید اما باید حرف هایی که راجع به بیماری یا سلامتی شماست را با همسرتان در میان بگذارید . همسر شما باید بداند وضعیت سلامتی تان به چه شکلی است . اگر بیماری خاصی دارید و پزشک حرف هایی درباره بیماری شما زده است ، نباید از همسرتان پنهان کنید و تمام حرف ها را با او در میان بگذارید . او با شنیدن این حرف ها به شما کمک می کند یا خودش را برای روزهای سخت آماده می کند .

نباید تنفر از خانواده همسرتان را به او بگویید

شاید هیچ حس خوبی درباره خانواده همسرتان نداشته باشید اما هیچ وقت نباید در مورد این  حس با او صحبت کنید . اگر مدام پیش همسرتان از خانواده اش شکایت می کنید و برایتان سخت است که به دیدن شان بروید پیش همسرتان حرفی نزنید . اگر دوست شان ندارید این حس را به همسرتان نشان ندهید اما به آنها احترام بگذارید .

در مورد بدهی هایتان با همسرتان صحبت کنید

اگر زیر قرض و بدهی رفته اید فکر نکنید که نباید به روی خودتان بیاورید و باعث ناراحتی همسرتان شوید ، اتفاقا برعکس باید این موضوع را با او در میاان بگذارید زیرا اگر وضع شما بدتر شود در زندگی همسرتان نیز تاثیرگذار خواهد بود .

البته نباید همسرتان را نسبت به اقتصاد خانواده ناامید کنید بلکه باید برای او توضیح دهید که این مشکل چرا ایجاد شده است و برای حل مشکل به کمک او نیاز دارید . برای او توضیح دهید که کمک او می تواند در وضعیت اقتصادی شما تاثیر بگذارد و مشکلات تان را حل کند .

درباره عشق قدیمی تان حرفی نزنید

اگر قبل از ازدواج یک عشق بی نتیجه داشته اید با همسرتان در مورد آن صحبت نکنید . اگر با صحبت کردن در این مورد می خواهید به همسرتان نزدیک شوید ، توصیه می کنیم از راه دیگری برای نزدیک شدن به او استفاده کنید . صحبت کردن در این مورد تنها برای همسرتان فکر و خیال به وجود می آورد و باعث می شود حسادتش برانگیخته شود . اگر می خواهید از این روش برای نزدیک شدن به او استفاده کنید مطمئن باشید در آینده با بی اعتمادی او مواجه خواهید شد .


همچنین بخوانید: عمر طولانی، چه راهی دارد؟

به او بگویید احساس تان تغییر کرده است

شاید احساس تان به همسرتان تفاوت کرده باشد و فکر کنید در رابطه تان خلعی وجود دارد . باید این موضوع را به همسرتان بگویید و حرف هایش را با آرامش بشنوید .اگر فکر می کنید نمی توانید دو نفری مشکل تان را حل کنید پیش مشاوره خانواده بروید و راه حلی برای مشکلات تان پیدا کنید . نادیده گرفتن این حس باعث می شود که روز به روز از همسرتان دورتر شوید .

دلم برای پدر یا مادر شدن پر می کشد

اگر با  ازدواج حس می کنید که دوست دارید پدر/ مادر شوید با شریک زندگی تان در این مورد صحبت کنید . این میل را نباید از همسرتان پنهان کنید . او باید خواسته شما را بداند و لازم است از درون شما با خبر شود تا برای رسیدن به خواسته شما قدم بردارد .


رازهای خانواده تان را برملا نکنید

شاید در خانواده شما مشکلی پیش آمده باشد و دانستن این موضوع به همسرتان ارتباطی نداشته باشد ، پس این راز را نزد خودتان حفظ کنید . البته باید مشکل را از دید او نگاه کنید و اگر با شنیدن این خبر از شما ناراحت می شود ، در حد اطلاع با او در میان بگذارید . هیچ وقت یادتان نرود که نباید خانواده تان را پیش همسرتان خراب کنید و اگر گفتن یا نگفتن این راز ، هیچ تاثیری در زندگی شما ندارد ، آن را پیش خودتان نگه دارید .

به او بگویید از رابطه جنسی تان لذت نمی برید

اگر در زندگی جنسی تان لذتی نصیب تان نمی شود با همسرتان مطرح کنید و فکر نکنید به خاطر او باید تحمل کنید . این بی میلی در رابطه شما تاثیر می گذارد و می تواند به زندگی تان آسیب بزند . اگر دلیل سردی را می دانید با همسرتان در میان بگذارید و برای برطرف کردن این حس تلاش کنید . می توانید برای حل مشکل به یک متخصص سکسولوژیست مراجعه و ریشه های سردی را بررسی کنید .


تغییرات شغلی و اخراج شدن تان را پنهان نکنید

شاید به همسرتان ربطی نداشته باشد که با همکاران و یا رئیس تان چه برخوردی داشته اید اما اگر درآمد یا موقعیت اجتماعی و شغلی تان را از دست داده اید ، از او پنهان نکنید . او شریک زندگی شماست و باید از زندگی شما باخبر باشد . بدون نگرانی حرف هایتان را بزنید و از او بخواهید در کنار شما باشد تا مشکلات حل شود . باید برای حل شرایط استرس زای به وجود آمده راه حل پیدا کنید.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : این رازها را به همسرتان نگویید

رای شما :
زمان دقیق: 2015-08-03T10:03:14+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است