جمعه ۹۷/۷/۲۷   Fri 18/10/19

باورهای غلطی که درباره ارگاسم زنان وجود دارد

چاپ مطلب بازدید : 755 سه شنبه ۷ مهر ۹۴

شاید به ارگاسم نرسید اما از رابطه جنسی لذت ببرید

باورهای غلطی که درباره ارگاسم زنان وجود دارد

باورهای غلط درباره ارگاسم زنان

شاید به ارگاسم نرسید اما از رابطه جنسی لذت ببرید

اختصاصی بیست ستون:  

درباره ارگاسم خانم ها کمتر صحبت می شود و شاید به دلیل باورهای غلطی است که در این باره وجود دارد . در ادامه به برخی از این باورها اشاره خواهیم کرد ...

بعضی از زنان اصلا به ارگاسم نمی رسند

این باور غلط است و بهتر است به جای آن بگوییم بعضی زنان به ارگاسم نزدیک می شوند . شاید زنی در سن 30 سالگی ارگاسم را تجربه نکرده باشد اما در 32 سالگی به ارگاسم دست یابد یا گاهی زنی با شوهر اول خود به ارگاسم نرسد اما در  ازدواج دومش این حس را پیدا کنید زیرا ارگاسم زنان تا حد زیادی به رفتارهای مرد بستگی دارد .

زنان به ارگاسم ناحیه کلیتوریس یا واژینال می رسند

این باور درباره ارگاسم زنان اشتباه است . نباید زنان را درباره ارگاسم گروه بندی کرد . بعضی از زنان ارگاسم ناحیه کلیتوریس را تجربه می کنند و بعضی ارگاسم واژینال اما زنانی هم هستند که هر دو ارگاسم را تجربه خواهند کرد .

زنان از رابطه جنسی هیچ لذتی نمی برند

لذت از رابطه جنسی با رسیدن به ارگاسم کاملا مجزاست و زنان همانند مردان از رابطه جنسی لذت می برند .

زنانی که ارگاسم را تجربه نمی کنند سرد مزاج هستند

این باور اشتباه از تئوری فروید به دست آمده است که معتقد است زنانی که ارگاسم واژنی دارند ، از سلامت جنسی برخوردارند و دست یابی به ارگاسم از طریق تحریک ناحیه کلیتوریس به منزله وجود اختلال اعصاب و روان در آنهاست . این باور امروز رد شده است و زنانی که از طریق تحریک ناحیه کلیتوریس به ارگاسم می رسند ، به نوعی ارگاسم را تجربه می کنند و سرد مزاج نیستند . زنانی که میل به رابطه جنسی دارند اما به ارگاسم نمی رسند ، سرد مزاج نیستند .

زنان به صورت حقیقی یا کاذب به ارگاسم می رسند

ارگاسم ممکن است به هر شکلی رخ دهد و به شیوه های مختلفی تجربه شود . همان گونه که با شنیدن یک لطیفه جدید لبخند می زنیم یا آرام می خندیم یا قهقهه می زنیم . ممکن است شدت خنده بیشتر یا کمتر باشد اما همگی به دنبال خوشحالی بروز می کنند و واقعی هستند . ارگاسم نیز مانند خنده ممکن است به هر شکلی رخ دهد .

برای رابطه جنسی سالم و موفق باید به ارگاسم دست یابید

روی ارگاسم زنان همواره بحث است و خیلی از زنان که به اوج لذت جنسی نمی رسند ، سرد مزاج شناخته می شوند . مردانی که نمی توانستند همسرشان را به ارگاسم برسانند ، احساس ناتوانی می کردند . این مساله در قرن 20 باعث می شد زندگی های زناشویی زیادی از هم پاشیده شود زیرا نرسیدن زنان به ارگاسم به عنوان ناتوانی مرد یا سرد مزاجی زن شناخته می شد . واقعیت این است که برای زن لذت جنسی مهم است و نرسیدن به ارگاسم مانعی برای درک این حس نیست .


در زندگی زنانی خوشبخت ترند که به ارگاسم می رسند

ممکن است زنی ارگاسم را تجربه نکند اما از رابطه جنسی با همسرش لذت ببرد و برعکس زنی به ارگاسم برسد اما به این دلیل که در رابطه جنسی شان عشق و نوازش وجود ندارد ، از نظر روانی ارضا نشود . هدف از برقراری رابطه جنسی رسیدن به ارگاسم نیست و این مساله هیچ تاثیری در خوشبخت شدن زوجین ندارد هرچند همراهی ارگاسم با نوازش و لذت جنسی باعث نزدیک تر شدن زوجین به هم می شود .

برای دوام زندگی مشترک وانمود به ارگاسم کنید

بعضی از زنان سعی می کنند با وانمود کردن به ارگاسم رابطه شان را با همسرشان بهبود دهند در حالیکه این کار به رابطه زناشویی زوجین آسیب می رساند و از رسیدن زن به ارگاسم جلوگیری می کند . از طرف دیگر دروغ گویی باعث دور شدن زوجین از هم می شود . رسیدن به لذت جنسی و ارگاسم حاصل رابطه درست و صادقانه زوج هاست و زن با راهنمایی درست به همسرش آموزش می دهد چگونه او را به اوج لذت جنسی برساند . 

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : باورهای غلطی که درباره ارگاسم زنان وجود دارد

رای شما :
زمان دقیق: 2015-09-29T10:10:07+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است