شنبه ۹۸/۱/۳   Sat 19/3/23

بایدها و نبایدها در اولین دیدار

چاپ مطلب بازدید : 1830 یکشنبه ۶ اردیبهشت ۹۴

بایدها و نبایدها در اولین دیدار

بایدها و نبایدها در اولین دیدار

بایدها و نبایدها در اولین دیدار

بایدها و نبایدها در اولین دیدار

اختصاصی بیست ستون: 

پیدا کردن ‌عشق زندگی‌تان در گرو برداشتن یک گام بزرگ نیست، برعکس برداشتن قدم‌های کوچک، اما در مسیر درست، کاری ست که می‌بایست انجام دهید.

برای اینکه ‌شانس خود را در پیدا کردن فرد مورد نظرتان بالا ببرید، باید تلاش کنید و مطمئن باشید که تا حد ممکن افراد واجد شرایط را می ببینید و آن‌ها نیز شما را می‌بینند. به خاطر بسپارید چیزی که شما می‌گویید تنها بخشی از دلیل جذب شدن افراد به شما می‌باشد. بخش دیگر در واقع رفتارهای غیرکلامی و طرز رفتار شماست که خیلی از ناگفته‌ها را در مورد شما بیان می‌کند.

دکتر ‌فیل در فصل هفتم کتابش با عنوان "کسی را که می‌خواهی پیدا کن یا کسی را که داری اصلاح کن " به چندین نکته در مورد داشتن یک دیدار موفق اشاره می‌کند.

بایدها و نبایدها

بایدها و نبایدها در اولین دیدار

بایدها و نبایدها در اولین دیدار

هیچ‌گاه ‌شانس دوباره‌ای برای ایجاد اولین تاثیر در فرد مورد نظرتان به شما داده نمی‌شود. پس مطمئن ‌شوید که از تنها فرصتتان بهترین استفاده را کرده و آن را خراب نمی‌کنید. می‌توانید از این قوانین استفاده کنید:

بایدها

بایدها و نبایدها در اولین دیدار

بایدها و نبایدها در اولین دیدار


1-     مطمئن ‌شوید همان اندازه که به حرف‌های طرف مقابلتان گوش می‌دهید به همان اندازه نیز صحبت می‌کنید. از او سوالاتی بپرسید و به دقت به پاسخ‌هایی که می‌دهد توجه کنید. سپس صبر کنید تا قبل از ادامه صحبت‌هایتان او نیز از شما سوالاتی بپرسد.

2-     موقع سلام کردن حتما لبخند بزنید و اگر طرف مقابلتان جوکی تعریف کرد حتما به جوک‌هایش بخندید. این کار به طرف مقابلتان این حس را می‌دهد که هردوی شما در حال لذت بردن ازاین‌قرار ملاقات هستید و به هر دوی شما خوش می‌گذرد.


3-     ارتباط چشمی را فراموش نکنید. نگاه کردن در چشمان طرف مقابل باعث جذابیت بیش‌تر می‌شود.

4 – اگر بین حرف‌هایتان وقفه‌ای افتاد این مکث را با پرسیدن سوالاتی از بین ببرید. با این کار شما از ایجاد یک سکوت خسته‌کننده و طولانی جلوگیری کرده و این حس به طرف مقابل القا می‌شود که شما مشتاق به ادامه گفت‌وگو و شنیدن صحبت‌هایش هستید.

5 – در اولین قرارتان احتیاط را فراموش نکنید. تا زمانی که ‌اعتماد کافی به طرف مقابل پیدا نکرده‌اید، در مکان‌های عمومی یکدیگر را ببینید.

 نبایدها

بایدها و نبایدها در اولین دیدار

بایدها و نبایدها در اولین دیدار

1-از مصرف الکل در اولین دیدارتان اجتناب کنید. این کار موجب قضاوت بد در مورد شما می‌شود.

2-اگر از طرف مقابل خوشتان نیامد به او بی توجهی نکنید، اگر در نگاه اول او فرد رویایی تان به نظر نیامد به این معنی نیست که نمی‌تواند شما را شیفته خود کند. برعکس ممکن است این اتفاق بیفتد و آن لحظه دقیقا شما پیش خودتان می‌گویید " ای کاش که لباس بهتری پوشیده بودم ".


3-در دیدار اول زیاد اطلاعات شخصی‌تان را بازگو نکنید. اجازه دهید تا حرف‌هایتان پیرامون مسائل مثبت و عادی باشد.

4-هیچ‌گاه بیش از حد درباره فرد قبلی که در زندگی‌تان بود صحبت نکنید زیرا طرف مقابلتان این‌طور فکر می‌کند که شما هنوز نتوانستید فرد قبلی را فراموش کنید.

5-از دیر رسیدن در اولین قرار شدیدا دوری کنید چرا که این کار از همان لحظه اول تاثیر منفی خواهد گذاشت.

در این مورد خواندن مقاله "این سوالات را در جلسه اول آشنایی بپرسید" را به شما پیشنهاد می کنیم.

مترجم: مهلا شریف

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : بایدها و نبایدها در اولین دیدار

رای شما :
زمان دقیق: 2015-04-26T12:57:45+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است