جمعه ۹۸/۱/۳۰   Fri 19/4/19

برای رسیدن به موفقیت این تفکرات منفی را کنار بگذارید

چاپ مطلب بازدید : 1061 یکشنبه ۱۵ آذر ۹۴

جملات منفی سد راه موفقیت است

برای رسیدن به موفقیت این تفکرات منفی را کنار بگذارید

رسیدن به موفقیت

جملات منفی سد راه موفقیت است

اختصاصی بیست ستون:  

کارآفرینی و مثبت نگری همیشگی می تواند شما را به موفقیت برساند ؛ اما هر یک دشواری های مخصوص به خود را دارد . در واقع بنا بر مطالعات طریقه صحبت کردن شما با خودتان روی چارچوب ذهنی و نتیجه ای که در عالم واقعی می گیرید تاثیر گذار خواهد بود .

مکالمات درونی منفی به صورت پی در پی با محوریت کارآفرینی و طرح کسب و کار می تواند ایده ی فوق العاده ای را با شکست مواجه کند . هر چند این جمله به این معنا نیست که چشم تان را به روی هر چیزی ببندید و خودتان را بیش از حد تایید کنید . کارآفرینانی که در مرحله راه اندازی کسب و کار خود هستند باید آگاهانه گفت و گوی درونی خود را متوقف و آن را با چیز مفیدتری جایگزین کنند .

شما در حین راه اندازی یک کسب و کار با چالش ها و مشکلات متفاوتی رو به رو خواهید شد . در این زمان بیشتر از هر چیزی به مشوق و حامی نیاز دارید و باید اولین نفر آنها خودتان باشید .

از جمله رایج ترین مکالمات درونی منفی نگرانه را مطالعه کنید تا متوجه شوید چرا از رسیدن به موفقیت باز می مانید ...

من حتما شکست می خورم !

با این جمله احتمال شکست خوردن شما بیشتر می شود . آمار و ارقام حاکی از آن است که شکست شما در واقعیت دور از ذهن نیست .

بیشتر استارتاپ ها و کار آفرینان در ابتدا شکست می خورند ، این که چگونه به مشکلات و چالش های پیش روی خود نگاه کنید و چگونه با آنها مقابله شوید اصلی ترین عامل تعیین کننده شکست یا موفقیت شما خواهد بود . شما به عنوان یک کارآفرین بالقوه که از نرخ شکست استارتاپ ها آگاهی دارد ، دو گزینه جلوی روی خود دارد : یا به این فکر کنید که حتما شکست می خورید یا اینکه خود را استثنا بدانید که حتما به موفقیت می رسید .

گزینه دوم انتخاب بسیار بهتری است . شکست درس های با ارزشی به شما می دهد که در تلاش های بعدی با احتمال بالاتری به موفقیت خواهید رسید .

من مدیر خوبی نیستم

باید بدانید هیچ کسی مدیر به دنیا نمی آید اما هر فردی خصوصیاتی دارد که با تقویت آنها می تواند به مدیر موفقی تبدیل شود . باید بدانید مدیریت شیوه های مختلفی دارد و نیازی نیست برای دست یابی به موفقیت از یک سبک مدیریتی خاص تقلید کنید .

ممکن است کارآفرین موفقی باشید اما مدیر خوبی نباشید . به همین خاطر باید برای انجام کارهای مدیریتی یک مدیرعامل استخدام کنید . کارآفرینان مهارت ها و فنون مختلفی را بلد هستند و این لازمه ی کار آنهاست.

اگر فکر می کنید در این زمینه به موفقیت نمی رسید ، روی نقاط ضعف خود کار کنید . البته می توانید برای از بین بردن شکاف های موجود از یک مدیر قدرتمندتر استفاده کنید .

من کارآفرین خوبی نیستم !

باید بدانید کارآفرینی هیچ مدرک یا جواز به خصوصی ندارد و مساله آن با اینکه بگویید من یک پزشک واقعی نیستم تفاوت دارد.


حتی تعریف دقیقی نیز از کارآفرین وجود ندارد . یعنی هیچ معیار خاصی وجود ندارد که داشتن یا نداشتن آن معیار کارآفرین بودن یا نبودن تان را تایید کند . تا زمانی که تعریف دقیقی از کارآفرین واقعی نداشته باشید نمی توانید از خودتان سوال کنید که آیا واقعا کارآفرین هستید یا نه ؟

وقتی تصمیم می گیرید کسب و کار خوبی راه بیندازید ، در مسیر کارآفرینی قرار دارید . نیاز است از جلد خود خارج و تبدیل به مدیری شوید که آرزو دارید .

رسیدن به موفقیت


من ارزش این کار را ندارم !

چرا فکر می کنید شما ارزش این کار را ندارید ، پس چه کسی ارزش دارد ؟ خیلی از کارآفرینان خود را باور ندارند و همواره ارزش شان را پایین می آورند و مسیر را برای شکست خود هموار می کنند . به جای این که روی ارزش تمرکز کنید ، تمرکزتان روی تقویت انگیزه ی کسب و کارتان باشد . مقابله با نگرش های منفی نگرانه همانند روزهای اول راه اندازی کسب و کار نیاز است . کلمه ارزش مساله ای فردی است و به شخصیت خاصی وابسته نیست . در این مرحله چیزهای دیگری نیاز است که باید روی آنها تمرکز داشته باشید .

من فروشنده خوبی نیستم !

حتی اگر فروشنده خوبی نباشید ، باز هم می توانید به آن تبدیل شوید . هیچ کس به طور مادرزادی فروشنده به دنیا نمی آید اما هر فردی می تواند مهارت های لازم فروشنده بودن را یاد بگیرد .


شما می توانید در طی زمان مهارت های فروش خود را تقویت کنید اما هدف نهایی شما تبدیل شدن به فروشنده ی حرفه ای که با تمام مشتری ها رو به رو می شود نیست . باید در هر لحظه بتوانید محصولات و خدمات ارائه دهنده را به سرمایه گذاران و مشتریان اولیه عرضه کنید .

چشم انداز شما به عنوان فروشنده انتهای مشخصی دارد و در حالت ایده آل باید بتوانید یک تیم فروش استخدام کنید . البته باید بدانید که تنها فروشنده ها توانایی فروش ندارند و فروش خوب نیازمند مهارت هایی بالای بازاریابی است .

در مسیر کارآفرینی و دست یابی به موفقیت با جملات منفی نگرانه زیادی مواجه می شوید اما چرا باید خود را به دنیای افراد منفی باف وارد کنید . 

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : برای رسیدن به موفقیت این تفکرات منفی را کنار بگذارید

رای شما :
زمان دقیق: 2015-12-06T09:47:10+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است