سه شنبه ۹۸/۱/۶   Tue 19/3/26

برای موفقیت یک روز را بدون مشغله بگذرانید

چاپ مطلب بازدید : 1800 پنجشنبه ۱۰ دی ۹۴

یک روز با کارهای نیمه تمام باشید

برای موفقیت یک روز را بدون مشغله بگذرانید

یک روز بدون مشغله

یک روز با کارهای نیمه تمام باشید

اختصاصی بیست ستون:  

می توانید سرخودتان را به کارهای زیادی مشغول کنید اما این یکی از بدترین کارهایی است که در حق تجارت و کسب و کار خود می کنید . شاید فکر کنید با مشغله زیاد به موفقیت می رسید اما در نهایت با کاهش کیفیت خدمات ، تعاملات و سلامتی تان رو به رو می شوید . تبدیل شدن به یک کارآفرین پرمشغله در بین دوستان و همکاران تان مسابقه ای است که نباید تلاش کنید پیروز آن شوید .

چاره ی این مشکل این است که یک روز از تقویم کاری تان را خالی بگذارید . یکی از بهترین راه حل ها این است که به طور منظم 4 تا 12 ساعت از وقت تان را به بهبود شرایط ذهنی تان اختصاص دهید. در این روز نباید به هیچ تلفن و ایمیلی جواب دهید و حتی جلسات تان را در زمان دیگری بگذارید . البته روز تعیین شده روز تعطیل شما نیست ، بلکه روز تفکر ، بالا بردن بازده و تعادل شخصی است . در این روز باید کارهای زیر را انجام دهید :

  • نقشه کسب و کار خودتان را تعدیل کنید.
  • مطالب مهم و عقب افتاده تان را مطالعه کنید.
  • با مشتریان سابق تان تماس بگیرید تا ارتباط تان با آنها تجدید شود.

شاید تعیین این روز خیلی برایتان عجیب باشد اما در طی زمان به بخشی از فرآیند کسب و کارتان تبدیل می شود . اما چطور باید این کار را کرد ؟

ابتدا باید برنامه ریزی داشته باشید

شما باید یک روز خالی را برای خود تعیین کنید ؛ خصوصا اگر مدیری هستید که برنامه ی سایرین به برنامه ی روزانه شما وابسته است . نباید در این روز هیچ کار و قراری داشته باشید. باید این روز را همانند برنامه جلسات تان جدی بگیرید . وقتی این روز را در تقویم تان ببینید منتظر آن خواهید ماند و حتی برای این روز لحظه شماری می کنید .

باید تعهد داشته باشید

شاید دلتان بخواهد یا حتی وسوسه شوید چند کار ساده را هم در این روز انجام دهید ، اما باید بدانید با یک عقب نشینی کوتاه و انجام کارهای روزانه از این حال و هوا بیرون می آیید. باید طوری به برنامه ی این روز خالی متعهد باشید که انگار شبکه وای فای قطع شده یا با کسی هستید که برایتان ارزش زیادی دارد ، در واقع در این روز باید دفتر کارتان را بسته بدانید.

یک روز بدون مشغله

نهایت استفاده را بکنید

در روزی که از مشغله های کاری و زندگی رها هستید، فرصت ها و ایده های تازه ای به ذهن تان وارد می شود. باید به خودتان یادآوری کنید، این روز برای استراحت نیست، بلکه قرار است به دور از هر تعهدی، منابع ذهنی تان را مرور و متمرکز کنید. در این روز می توانید کتاب های نیمه تمام را بخوانید، برای فکر کردن به پیاده روی بروید یا حتی با مشتریان سابق که مدت ها از آنها بی خبرید ارتباط برقرار کنید.

در این فرصت حتی می توانید استراتژی خود را مورد بازبینی و تحلیل قرار دهید و به دنبال استراتژی جدیدی باشید، ابزارهایتان را تعریف کنید و حتی به آن استراتژی ها و ابزارها پایبند بمانید. این کار همانند این است که با در نظر گرفتن زمانی مناسب ، برای ادامه مبارزه تبر خود را تیز می کنید تا بتوانید جنگجوی بهتری باشید. مشغله ی زیاد کسب و کار شما را به چالش می کشد . وقتی در برنامه پرمشغله تان زمان خالی پیدا کنید می توانید به کارهای نیمه تمام و عقب افتاده تان برسید و برای مسیر موثرتر نیروی ذهنی تان را متمرکز کنید . البته این توصیه برای کارآفرینان نیاز به جسارت دارد اما بسیار موثر و کارآمد است.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : برای موفقیت یک روز را بدون مشغله بگذرانید

رای شما :
زمان دقیق: 2015-12-31T02:41:20+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است