یکشنبه ۹۷/۴/۳۱   Sun 18/7/22

بررسی نسخه‌ موبایلی بازی جدید Mortal Kombat X

چاپ مطلب بازدید : 886 شنبه ۲۲ فروردین ۹۴

بررسی نسخه‌ موبایلی بازی جدید Mortal Kombat X

بررسی نسخه‌ موبایلی بازی جدید mortal kombat x

بررسی نسخه‌ موبایلی بازی جدید mortal kombat x

بررسی نسخه‌ موبایلی بازی جدید mortal kombat x

اختصاصی بیست ستون: 

مقدمه

مجموعه بازی‌های mortal kombat از دیرباز یکی از پرطرفدارترین بازی‌های ارائه شده برای محصولات دیجیتال به شمار می‌روند. این بازی برای دستگاه‌ها و کنسول‌های بازی متنوعی نظیر سگا، پلی استیشن، ایکس باکس و ... ارائه شده بود و هم‌اکنون با پیشرفت دستگاه‌های هوشمند موبایلی نسخه‌های همگام‌سازی شده با سیستم عامل‌های این محصولات نیز عرضه می‌شوند.

جدیدترین نسخه‌ی موبایلی این بازی با نام mortal kombat x به تازگی و پس از ارائه‌ی تیزرهای تبلیغاتی متنوع عرضه گردید. هم‌اکنون تنها نسخه‌ی آی او اسی این بازی ارائه شده و قرار شده که نسخه‌ی اندرویدی آن در آینده‌ی نه چندان دور عرضه شود. این بازی توسط تیم برنامه‌نویسی warner bros توسعه داده شده و دانلود و نصب آن کاملا رایگان است. البته خریدهای درون برنامه‌ای یا "in app purchases" بخش عمده‌ای از این بازی را تشکیل می‌دهند. ما در این مقاله قصد داریم تا نگاهی دقیق‌تر به این بازی پرطرفدار داشته و به بررسی آن بپردازیم. ضمنا با کلید بر روی "mortal kombat x" به صفحه‌ی دانلود این بازی هدایت خواهید شد.

بررسی نسخه‌ موبایلی بازی جدید mortal kombat x

 مبارزات و درگیری‌ها کاهش پیدا کرده است

بررسی نسخه‌ موبایلی بازی جدید mortal kombat x

بازی mortal kombat x بر خلاف سایر نسخه‌های این بازی که عمدتا بخش اصلی آن‌ها را مبارزات و درگیری‌های متنوع تشکیل می‌دهد، بیشتر یک باتری مبتنی بر پازل، ساخت شخصیت و ... است و جنبه‌های مبارزاتی در این نسخه فوق‌العاده کاهش پیدا کرده و دستوراتی که در حین مبارزه نیز می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید با کاهش چشم‌گیری مواجه شده است.

بررسی نسخه‌ موبایلی بازی جدید mortal kombat x


در واقع به نظر می‌رسد که تیم warner bros سعی داشته این بازی را بیشت به سمت و سوی سبک rpg یا "نقش آفرینی " پیش ببرد و حالت اکشن آن را کاهش داده است. البته تجربه نشان داده که بازی‌های این چنینی هم از سوی کاربران بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرند، اما درهرصورت سری بازی‌های mortal kombat همواره به عنوان بازی‌هایی با سبک اکشن و پر از درگیری و خونریزی شناخته می‌شوند؛ بنابراین در نسخه‌ی جدید این بازی (mortal kombat x) میزان مبارزات و درگیری‌های فیزیکی کاهش یافته و قابلیت‌های سب نقش آفرینی و پازلی به بازی اضافه شده است.

 ضربه زدن بر روی نمایشگر تنها اقدامی است که پلیر در طول بازی انجام می‌دهد


همچنین بخوانید: بررسی مانیتور MX34V ایسوس

در بازی mortal kombat x تنها میزان درگیری‌ها و مبارزات کاهش پیدا نکرده، بلکه میزان تسلط پلیر به سایر جنبه‌ها و امکانات بازی و محیط آن نیز کاهش یافته است. به عنوان مثال در طول یک درگیری شخصیت ساختگی شما قادر به پریدن، حرکت کردن، ‌دویدن و ... نخواهد بود، بلکه تنها و بدون هیچ حرکتی در سمتی از نمایشگر دستگاه قرار خواهد گرفت. در این شرایط تنها کاری که شما می‌کنید ضربه زدن آرام بر روی نمایشگر دستگاه به منظور اجرای دستورات عملی در حین مبارزه است. در بخش زیر لیست کامل قابلیت‌های شما در حین یک درگیری نامبرده خواهد شد.


بررسی نسخه‌ موبایلی بازی جدید mortal kombat x

ضربه زدن به نمایشگر و اجرای حرکاتی همچون مشت زدن، لگد زدن و ... نگه داشتن دو انگشت خود به طور همزمان بر روی نمایشگر به منظور گرفتن گارد دفاعی انجام حرکات ویژه و قدرتی که تنها در شرایط پر شدن انرژی شخصیت مجازی شما امکان‌پذیر خواهد بود تغییر دادن شخصیت‌ها در حین مبارزه استفاده از قابلیت حمله‌ و ضربه‌ی متحد

پنج قابلیت نامبرده شده در بخش فوق تنها توانایی‌ها و امکاناتی به شمار می‌روند که شما به عنوان "پلیر " می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید؛ بنابراین هیچ خبری از "ضربات نهایی " یا "fatality"های منحصربه‌فرد برای شخصیت‌های شما وجود ندارد. همان‌گونه که می‌دانید "ضربات نهایی " یا "fatality"ها یکی از عمده‌ترین و جالب‌ توجه‌ترین قابلیت‌هایی محسوب می‌شدند که در سری بازی‌های mortal kombat همواره به آن‌ها توجه خاصی می‌شود. در یک دید کلی در بازی mortal kombat x ضربه زدن بر روی نمایشگر تنها اقدامی است که پلیر در طول بازی انجام می‌دهد.

بررسی نسخه‌ موبایلی بازی جدید mortal kombat x


 "خریدهای درون برنامه‌ای " متعدد و زیاد

پس از اینکه مبارزه‌ی خاصی را انجام می‌دهید، می‌بایست مدت زمانی معین را صبر نموده تا شخصیت شما شارژ مجدد گردد. این روند چه در شرایط ‌شکست و چه در شرایط پیروزی شما وجود خواهد داشت. ما در حین انجام این بازی برای اولین بار در مرحله‌ی ششم آن نیاز به شارژ مجدد قابلیت‌ها و توانایی‌های شخصی خود پیدا کردیم. بدین منظور خواسته شد که مدت زمانی معادل با 6 دقیقه توقف را به منظور شارژ مجدد قابلیت‌های شخصیت خود متحمل شویم؛ اما برای رهایی از این معضل که در مراحل بالاتر بیشتر و بیشتر نیز خواهد شد، روش‌های دیگری نیز وجود دارد.


بررسی نسخه‌ موبایلی بازی جدید mortal kombat x

شما پس از پشت سر گذاشتن هر یک از "مراحل مکانی " یا اصطلاحا "location"های بازی mortal kombat x تعداد 3 عدد soul دریافت می‌کنید. به منظور رهایی از زمان شارژ مجدد می‌توانید از 3 عدد soul را مصرف کرده و به ادامه‌ی بازی بپردازید، اما در اغلب موارد پلیرها تمایلی به انجام این کار نخواهند داشت. چرا که به دست آوردن هر 3 عدد soul در بازی و فتح هر یک از "مراحل مکانی " یا اصطلاحا "location"های بازی امری بسیار دشوار است. ضمنا شما به منظور قفل‌گشایی از شخصیت‌های طلایی و ویژه‌ی بازی نیاز به داشتن تعداد زیادی از این soul ها خواهید داشت. از این‌رو مصرف آن‌ها به منظور رهایی از زمان شارژ مجدد شخصیت خیالی شما به‌هیچ‌وجه موضوع مناسب و مطلوبی به شمار نمی‌رود.


بنابراین روش دیگری نیز بدین منظور ارائه شده و این روش استفاده از "خریدهای درون برنامه‌ای " یا "in app purchases" است. شما با صرف هزینه‌ی خاصی می‌توانید soul خریداری نموده و در مراحل گوناگون بازی از آن استفاده نمایید. یکی از ترفندهایی که با استفاده از آن می‌توانید از معضل شارژ مجدد تیم و شخصیت‌های خود جلوگیری به عمل آورید، دسته‌بندی شخصیت‌های تیمی مدنظرتان در دو دسته‌ی 3 نفره است. در این شرایط ابتدا از دسته‌ی اول استفاده می‌کنید و به محض نیاز به شارژ مجدد آن‌ها می‌توانید تیم دوم و متشکل از سه شخصیت بعدی خود را انتخاب و وارد عمل کنید.

بررسی نسخه‌ موبایلی بازی جدید mortal kombat x


با ادامه دادن بازی در مراحل بالاتر مسئله‌ی شارژ مجدد شخصیت‌ها و تیم شما به موضوعی فوق‌العاده آزاردهنده تبدیل خواهد شد. این روند به گونه‌ای ادامه پیدا می‌کند که شما را مجبور به صرف کردن چندین دلار به منظور خرید کارت‌های مخصوصی خواهد کرد. در طول بازی علاوه بر soul ها منابع و دستاوردهای ارزشمند دیگری نیز وجود دارند که در بخش زیر به آن‌ها اشاره‌ی مختصری خواهیم داشت.

سکه‌های طلا: این سکه‌ها دومین منبع مهم برای شما به شمار می‌روند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید شخصیت‌های نقره‌ای و همچنین ارتقاء عملکرد شخصیت‌های خویش را خریداری نمایید. سکه‌های نقره: این سکه‌ها به یک منظور قابل استفاده هستند و آن هم خرید "کارت‌های تصادفی " یا "random cards" است. این کارت‌ها در طول بازی نقش فوق‌العاده مهمی را ایفا می‌کنند و همواره نیاز به خرید آن‌ها خواهید داشت.

 قفل‌گشایی شخصیت‌های جدید و نیاز مجدد و حتی به صرف هزینه و استفاده از "خریدهای درون برنامه‌ای "

یکی از مهم‌ترین و یا شاید هم اصلی‌ترین هدف هر پلیری در حین انجام بازی mortal kombat x قفل‌گشایی از شخصیت‌های جدید بازی است. متاسفانه این امر بدون صرف هزینه و استفاده از خریدهای درون برنامه‌ای امکان‌پذیر نخواهد بود. شما به منظور قفل‌گشایی از یک شخصیت جدید نیازمند صرف soul ها یا سکه‌های طلای بسیار زیادی هستید که به‌هیچ‌عنوان در طول بازی قادر به جمع‌آوری آن‌ها نخواهید بود.

بررسی نسخه‌ موبایلی بازی جدید mortal kombat x


به عنوان مثال ساده‌ترین و ارزان قیمت‌ترین شخصیت طلایی این بازی به منظور قفل‌گشایی مستلزم صرف 200 عدد soul است که این تعداد soul به واقع در طول بازی قابل جمع‌آوری نخواهد بود. شما در بهترین شرایط ممکن پس از صرف انجام یک ساعت بازی می‌توانید چیزی در حدود 24 عدد soul را جمع‌آوری نمایید؛ بنابراین شما به منظور قفل‌گشایی از شخصیت‌های جدید و طلایی بازی مستلزم صرف هزینه و استفاده از خریدهای درون برنامه‌ای خواهید بود.

 گرافیک بالا و کرش‌های ناگهانی

بازی mortal kombat x از گرافیک فوق‌العاده بالا و سنگینی بهره‌مند است که پردازش آن امری به واقع دشوار به شمار می‌رود. البته از این نظر ‌آیفون 6 و ‌آیفون 6 پلاس اپل به راحتی از پس اجرای این بازی بر خواهند آمد، اما خود بازی به دلیل اطلاعات حجیم گرافیکی در پاره‎‌ای از موارد با کرش‌هایی همراه خواهد بود که مطمئنا موضوعی آزاردهنده به شمار می‌رود.

جمع‌بندی

بررسی نسخه‌ موبایلی بازی جدید mortal kombat x

همان‌طور که مشاهده کردید در این مقاله به بررسی بازی mortal kombat x پرداختیم و جنبه‌های عملکردی درونی بازی را با نگاهی دقیق‌تر مرور کردیم. مطمئنا با استفاده از این بازی پر گرافیک و نصب آن بر روی دستگاه‌های هوشمند آی او اسی خود تجربه‌ای فوق‌العاده لذت‌بخش را خواهید داشت، اما این بازی پر گرافیک در برخی از زمینه‌ها به واقع جای پیشرفت بیشتر را نیز داشته است. اگر بخواهیم نقاط قوت و نقاط ضعف این بازی را به طور مختصر دسته‌بندی کنیم، شاید به دسته‌بندی زیر برسیم:

 نقاط قوت:

گرافیک فوق‌العاده بالا شخصیت‌های متنوع و جذاب داشتن سبک prg یا "نقش آفرینی " و امکان ارتقاء عملکرد شخصیت‌ها

نقاط ضعف:

الزام استفاده از خریدهای درون برنامه‌ای و صرف هزینه در برخی از موارد توجه بیش‌ازاندازه به جنبه‌های حاشیه‌ای و دور شدن از سبک اکشن و مبارزه‌ای کرش‌های ناگهانی بازی

مترجم: امین رضائیان

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.66(109 رای) | زمان دقیق: 2015-04-11T11:44:31+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است