یکشنبه ۹۷/۴/۳۱   Sun 18/7/22

بعد از بارداری به دنبال بیمارستان مناسب باشید

چاپ مطلب بازدید : 1015 دوشنبه ۲۰ مهر ۹۴

زایمان در بیمارستان خصوصی یا دولتی ؟

بعد از بارداری به دنبال بیمارستان مناسب باشید

بیمارستان مناسب

زایمان در بیمارستان خصوصی یا دولتی ؟

اختصاصی بیست ستون:  

خانم های باردار برای پیدا کردن متخصص زایمان و بیمارستان با دغدغه هایی روبه رو هستند و خیلی از آنها باور دارند که وضعیت مالی خانواده ها انتخاب بیمارستان و پزشک دوران بارداری را رقم می زند .

خیلی از پزشکان خود را ملزم به قرار داد با بیمه نمی کنند و بعضی از آنها فقط در بیمارستان های خصوصی زایمان می کنند و چون زایمان سزارین پول سازتر است ، تمایل دارند به سراغ زایمان طبیعی نروند . بیشتر متخصصان زنان و زایمان در چند بیمارستان قرار داد دارند و زنان باردار باید برحسب بودجه اقتصادی شان بیمارستانی را انتخاب کنند اما گاهی پزشکی را انتخاب می کنید که تنها با بیمارستان خصوصی قرار داد دارد و و با داشتن بیمه هم نمی توانید از امکانات بیمه در این بیمارستان ها استفاده کنید .

پس باید بعد از بارداری به فکر انتخاب بیمارستان و پزشک متخصص باشید . خیلی از خانم ها تا یک هفته قبل از زایمان نمی دانند در چه بیمارستانی زایمان می کنند و به همین خاطر دچار استرس می شوند و این استرس روند زایمان را سخت تر خواهد کرد .

بیمارستان خوب برای زایمان چه بیمارستانی است ؟

بیمارستان خوب و مناسب برای زایمان ، بیمارستانی است که زایمان در آن بدون مشکل و کاملا سالم انجام شود و مادر و نوزاد با سلامت کامل از آن خارج شوند . امکانات درمانی و رفاهی بیمارستان ، تمیزی و بهداشت بیمارستان ، توجه به نیازهای نوزاد و مادر در بیمارستان و خوب بودن رفتار پرسنل و کادر درمانی از زمان پذیرش تا ترخیص از عواملی است که باعث درجه بندی بیمارستان ها می شود .

نوع بیمارستان، مدت زمان اقامت بیمار در بیمارستان ، خدمات پزشکی و بهداشتی ارائه شده به مادر، شهرت متخصص و توافق زائو و پزشک در تعیین هزینه زایمان سزارین و طبیعی تاثیر گذار است.

قبل از سه ماهه شدن به فکر بیمارستان باشید

اکثر پزشکان و متخصصان معروف تنها در بیمارستان های خصوصی و نیمه خصوصی کار می کنند و بیمه های طرف قرار داد با بیمارستان ( جز بیمه تکمیلی ) هزینه کمی از زایمان را تقبل می کنند و بقیه هزینه را باید خودتان بپردازید .

البته تعدادی از متخصصان زایمان ، سزارین را در بیمارستان های خاص انجام می دهند و خیلی از خانواده ها از عهده تامین مخارج زایمان بر نمی آیند . به همین خاطر توصیه می شود خانم های باردار تا قبل از سه ماهگی ، پزشک و بیمارستان مورد نظرشان را انتخاب کنند . بهتر است پزشکی را انتخاب کنید که به زایمان طبیعی تاکید داشته باشد و به دنبال زایمان سزارین نباشید ؛ مگر این که مجبور شوید به صورت اورژانسی سزارین کنید .

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.63(43 رای) | زمان دقیق: 2015-10-12T08:22:09+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است