شنبه ۹۸/۱/۳۱   Sat 19/4/20

بهبود سبک زندگی در استفاده از تلفن همراه

چاپ مطلب بازدید : 729 پنجشنبه ۲۱ اسفند ۹۳

پنج راه حل ساده برای استفاده کمتر از تلفن همراه

بهبود ‌سبک زندگی در استفاده از تلفن همراه

پنج راه حل ساده برای استفاده کمتر از تلفن همراه

پنج راه حل ساده برای استفاده کمتر از تلفن همراه

اختصاصی بیست ستون: 

با توجه به خبری چندی پیش منتشر شد، زمان سپری‌شده ما با تلفن همراه بیشتر از زمان سپری‌شده با دیگر افراد است، شاید زمان آن رسیده که ‌سبک زندگی خود را تغییر داده و به فکر ترک این عادت باشیم. در حقیقت، اخیرا در یک رای گیری مردم انگلیس اعلام کردند که 62% آن‌ها از زمان سپری‌شده با تلفن همراه خود متنفر هستند. اگر شما هم آرزو دارید که به تلفن همراه خود معتاد نباشید، ممکن است بتوانیم به شما کمک کنیم تا با رعایت نکات زیر ‌سبک زندگی خود را در این خصوص تغییر دهید.

چطور می‌توانیم محدودیت‌هایی ایجاد کنیم تا زمان کمتری با تلفن همراه خود سپری کنیم؟ پیشنهادهای ما عبارت‌اند از:

1. اطلاع رسانی (notification) تلفن خود را غیرفعال کنید

آیا نگاه به یک اطلاع رسانی برای شما تبدیل به نیم ساعت وبگردی می‌شود؟ شما تنها نیستید! خیلی راحت با یک پیغام می‌توانید مجذوب دنیای مجازی ‌شوید.

اگر شما تمام اطلاع‌رسانی‌های غیرضروری را غیرفعال کنید، احتمال پیش آمدن این مسئله کمتر می‌شود. حتی با بی‌صدا کردن تلفن همراه نیز می‌توان به این انگیزه برای مشاهده تلفن همراه خود با هر صدا خاتمه داد.


2. زمان سپری‌شده با تلفن همراه خود را حساب کنید

اگر شما دوست دارید زمان سپری‌شده با تلفن همراه خود را کاهش دهید، شاید برخی آمار و اعداد تکان‌دهنده به شما کمک کند.

نرم‌افزارهای گوناگونی مثل quality time برای اندروید و moments برای سیسم عامل ios وجود دارند که بر استفاده شما از تلفن همراه نظارت می‌کنند و به شما اطلاع می‌دهند که چند ساعت در روز در حال خیره شدن به صفحه تلفن خود هستید.

همچنین این نرم‌افزارها به شما اجازه می‌دهند تا هشدارهایی تنظیم کنید تا اگر از تلفن همراه خود بیش از استفاده می‌کردید به شما پیغام دهند.


3. زمان های بدون تلفن همراه به وجود آورید

 وقتی شما سر میز شام، در حال مشاهده یک فیلم، در حال خواندن یک کتاب هستید به تلفن خود نیازی ندارید. سعی کنید زمان های بدون تلفن همراه برای خود ایجاد کنید. برای مثال می‌توانید در یک ساعت اول بعد از رسیدن به خانه تلفن همراه خود را در حالت پرواز قرار دهید. احتمال این مسئله وجود دارد که شما مشغول پخت شام، صرف وقت با اعضای خانواده یا آماده شدن برای بیرون رفتن خواهید بود که در نتیجه نیازی به تلفن همراه خود ندارید.


4. از تلفن همراه خود به عنوان ساعت بیدارباش استفاده نکنید

حتی تلفن همراه خود را به ‌اتاق خواب نبرید. آیا شما هم بعد از تنظیم ساعت بیدارباش از موبایل خود استفاده می‌کنید؟ آیا شما در صبح زود بعد از قطع کردن ساعت، تلفن همراه از آن استفاده می‌کنید؟


5. در استفاده از فناوری وقفه ایجاد کنید

اگر راه‌حل‌های قبلی کمکی در استفاده کمتر از تلفن همراه به شما نکردند، شاید وقت این باشد که یک مرحله جلوتر بروید.

ما از دکتر larry d. rosen استاد ‌روانشناسی دانشگاه کالیفرنیا پیشنهاد گرفتیم.

"یک راه ساده عادت دادن خودتان به وقفه در استفاده از فناوری می‌باشد. به این صورت که برای یک دقیقه از تلفن همراه خود استفاده کنید و تمام ارتباطات شامل پیام ها، تماس ها و ‌شبکه های اجتماعی را بررسی کنید. سپس آن را خاموش کنید و ساعت بیدارباش آن را بر روی 15 دقیقه تنظیم کنید و تلفن همراه را روی میز قرار دهید به طوری که صفحه آن قابل مشاهده نباشد. قابل مشاهده نبودن صفحه تلفن همراه باعث کاهش ‌اضطراب در شما خواهد شد."


هر بار که از تلفن همراه خود استفاده می‌کنید این رویه را ادامه دهید و برای 15 دقیقه از آن استفاده نکنید تا متوجه ‌شوید که در حقیقت چیزی از دست نداده‌اید.

"سپس هر هفته وقفه‌های خود را پنج دقیقه افزایش دهید و به‌زودی شما قادر خواهید بود که برای یک ساعت یا بیشتر به تلفن همراه خود سر نزنید، بدون این‌که هیچ ‌اضطرابی برای شما وجود داشته باشد. این روش همچنین به دوستان، خانواده و همکاران شما آموزش می‌دهد که آن‌ها انتظار پاسخ بلافاصله از شما نداشته باشند."

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : بهبود سبک زندگی در استفاده از تلفن همراه

رای شما :
زمان دقیق: 2015-03-12T08:54:07+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است