شنبه ۹۷/۱۱/۲۷   Sat 19/2/16

بهترین رژیم های غذایی برای کاهش وزن

چاپ مطلب بازدید : 1412 پنجشنبه ۱۵ تیر ۹۶

اگر به دلیل مشکلات جسمانی یا هر دلیل دیگری قادر به کاهش وزن از طریق ورزش نیستید، مطلب زیر را دنبال کنید تا با تغذیه ی سالم و مناسب بتوانید به وزن مطلوب خود برسید.

با مطالب ورزش و زیبایی اندام بیست ستون همراه باشید.

کاهش وزن سریع

در آغاز هر سال جدید، همه ما روتین هر ساله را پیش می گیریم. بعد از تعطیلات حس می کنیم آب زیر پوستمان آمده و شلوارهایمان از همیشه تنگ تر شده اند.

در این مورد شما تنها نیستید. همه در تعطیلات عید کمی وزن اضافه می کنند. این روند ماه های اول سال را به بهترین زمان برای برگشتن به روتین سابق تبدیل می کند.

برای شروع یک سال سالم تر، سراغ بهترین و حرفه ای ترین عاداتی رفتیم که همه ما باید امسال در برنامه مان قرار دهیم.

۳۰ روزه کامل

این رژیم ۳۰ روزه کامل برای حذف غذاهای پروسس شده از سبد غذایی طراحی شده است. این رژیم در سال های گذشته مورد توجه گسترده متخصصان تغذیه و مطبوعات ورزشی قرار گرفته است. تمرکز رژیم ۳۰ روزه کامل روی سبزیجات، گوشت سالم پرورش یافته، چربی های سالم مثل روغن نارگیل، آجیل ها و غلات، میانه روی در مصرف میوه و لبنیات و حذف غذاهای پروسس شده، روغن و شیرینی جات است. این رژیم می تواند خیلی متنوع باشد.

خوردن بر پایه سبزیجات

اگر شما هم یک روز در هفته خوردن گوشت را کنار گذاشته اید، چرا فراتر نروید و رژیم غذایی سبزی خواری را امتحان نکنید؟

غلات کامل، مغز ها و دانه های دیگر فقط برای تزیین غذا نیست. همان طور که نسل جدید به سمت خوردن غذاهای سازگار تر با محیط زیست روی می آورند، تمایل به سمت گیاه خوار شدن، یا بشقاب هاب پر از سبزیجات، هم بیشتر می شود.

نگران کمبود پروتئین هستید؟ منابع پروتئین گیاهی زیادی از جمله سویا و نخود وجود دارند که نسبت به پروتئین های گیاهی چربی های اشباع شده و کلسترول کمتری هم دارند.

رژیم فلکسیترین – the flexitarian diet (گیاه خوارانی که گاهی گوشت هم می خورند.)

ایده حذف کامل گوشت از رژیم غذایی شما را می ترساند؟ با شما موافقم. رژیم فلکسترین شاید فواید هر دو دسته گیاه خوار و گوشت خوار را داشته باشد. گیاه خواری انعطاف پذیر یعنی یک عالمه سبزیجات و غلات و دانه ها را بخورید، اما گاه گاهی هم سری به گوشت بزنید و پروتئین گیاهی دریافت کنید. یکی از بهترین فواید این رژیم این است که محدود به خوردن چیزی نیستید. هر چقدر رژیم غذایی کمتر سخت گیرانه و تک بعدی باشد، متعهد ماندن به آن هم آسان تر است. البته نخوردن گوشت یک فایده ی خیلی خوب دارد و آن هم این است که وقتی گوشت نمی خوریم نسبت به بقیه موادی که باید در وعده هایمان بگنجانیم حساس تر عمل می کنیم. یک بانوی فعال باید در هر وعده غذایی اش حدود ۳۰ گرم پروتئین داشته باشد.

رژیم غذایی ضد پر فشاری خون (dash)

این رژیم غذایی برای هفتمین بار است که در گزارش جهانی رتبه اول رژیم های غذایی را کسب کرده است. این رژیم نه تنها روی مواد غذایی کم سدیم تمرکز دارد، بلکه مواد غذایی سالم از همه ی گروه های غذایی را در بر می گیرد. بیشترین تمرکز آن روی گوشت بدون چربی، غلات کامل، میوه، سبزی و چربی های سالم است. این برنامه دست شما را برای انواع غذا ها باز می گذارد.


 

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : بهترین رژیم های غذایی برای کاهش وزن

رای شما :
زمان دقیق: 2017-07-06T02:00:41+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است