شنبه ۹۷/۱۱/۲۷   Sat 19/2/16

به اتوبوس ایرانی در مرز ترکیه حمله شد

چاپ مطلب بازدید : 937 شنبه ۱۷ مرداد ۹۴

یک کشته در حمله مسلحانه به اتوبوس ایرانی

به اتوبوس ایرانی در مرز ترکیه حمله شد

حمله به اتوبوس ایرانی در ترکیه

یک کشته در حمله مسلحانه به اتوبوس ایرانی

دیروز به یک اتوبوس ایرانی که از پایانه مرزی بازرگان به خاک ترکیه وارد شده بود ، حمله شد . این حادثه در نزدیکی چالدران در مسیر دوغوبایزید به وان رخ داد. حسین قاسمی کنسول ایران در ارزروم بیان کرد حال مسافران اتوبوس خوب است و به شهر وان انتقال داده شده اند . فقط یکی از مسافران که هویت او هنوز مشخص نشده است از ناحیه سر آسیب دید و در بیمارستان فوت کرد.

کنسول گری ایران در ارزروم برای کسب اطلاعات بیشتر از حادثه در حال تلاش است. خبرگزاری آناتولی گزارش داد که به اتوبوس ایرانی در منطقه چالدران حمله مسلحانه شد و در طی آن 4 نفر زخمی شدند  و مصدومین به بیمارستان وان انتقال داده شدند. هنوز مشخص نیست چه کسانی این حمله مسلحانه را انجام داده اند و نیروهای امنیتی برای دستگیری مهاجمان اقدام کرده اند.

گزارش یکی از رسانه‌های ترکیه حاکی است شاخه نظامی حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) جاده محل عبور اتوبوس را بسته بود، اما راننده اتوبوس از این موضوع اطلاع نداشت.

به گزارش روزنامه دیلی صباح سربازان ترکیه با حضور در محل حادثه با مهاجمان مسلح درگیر شده‌اند. این روزنامه از کشته شدن یک سرباز ترکیه در این درگیری خبر داده است.

حدود یک هفته پیش دو قطار ایرانی در راه ترکیه با مین کنترل از راه دور مورد حمله قرار گرفتند. در پی این حوادث ایران حرکت قطارهای مسافربری خود به ترکیه را به حالت تعلیق درآورد. از زمان شروع حملات ترکیه به مواضع پ‌ک‌ک در مرز عراق تنش‌ها در منطقه به شدت افزایش یافته است.

در ترکیه ناآرامی های زیادی وجود دارد که بعد از حمله انتحاری به فعالان هوادار کردها در شهر سوروچ در جنوب ترکیه و نزدیک مرز سوریه 31 نفر کشته و 100 نفر زخمی شدند. علاوه بر حمله مسلحانه به اتوبوس ایرانی ، هفته پیش به قطار ایرانی نیز حمله شد. این قطار از ایران به ترکیه می آمد که مورد حمله مسلحانه قرار گرفت . در این  حادثه یکی از رانندگان لوکوموتیو که ترکیه ای بود زخمی شد و به بخش ریلی خساراتی وارد شد اما به مسافران ایرانی آسیبی وارد نشد.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : به اتوبوس ایرانی در مرز ترکیه حمله شد

رای شما :
زمان دقیق: 2015-08-08T08:59:46+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است