شنبه ۹۷/۱۲/۴   Sat 19/2/23

بی ادبی فابیوس در مقابل رئیس جمهور ایران

چاپ مطلب بازدید : 1259 شنبه ۱۰ مرداد ۹۴

حرکت نادرست لوران فابیوس در مقابل روحانی

بی ادبی فابیوس در مقابل رئیس جمهور ایران

بی ادبی فابیوس

حرکت نادرست لوران فابیوس در مقابل روحانی

فابیوس ، وزیر خارجه فرانسه در جریان سفر به ایران به طریقی که از ادب دور است در مقابل روحانی نشسته است که این حرکت او مورد انتقاد نمایندگان مجلس شورای اسلامی واقع شده است .

فابیوس در نشستی که با روحانی داشت پایش را روی پای دیگرش انداخت و به نوعی با زبان بدن توهین کرد . ظریف بسیار سعی کرد که این رفتار دیپلماتیک را بدون جواب نگذارد و حمید رسایی ، نماینده تهران در مجلس در صفحه اینستاگرام خود مطلبی در مورد توهین فابیوس نوشت .

او در صفحه اینستاگرام تصاویری از حرکت فابیوس و کامرون ، نخست وزیر انگلیس منتشر کرد و گفت : قدرت تکلم و سخن گفتن یکی از برتری های انسان نسبت به سایر موجودات می باشد و حتی انسان می تواند با استفاده از حالت صورت و یا حرکت دست و پایش احساسات و مقصود خود را برساند که اصطلاحا به آن body language گفته می شود .

زبان بدن یکی از پرکاربردترین روش ها برای بیان نظرات و احساسات در نشست های سیاسی بین سران کشورها می باشد .  وزای خارجه در کشورها برای آموزش تشریفات به مقامات ماموری دارند .

در مذاکرات اگر یکی از طرفین پاهایش را روی هم بیاندازد در واقع نشان داده است که مذاکرات به مرحله جدیدی وارد شده است که تفاهم در آن کم رنگ تر می باشد و اگر با پاهای روی هم انداخته دست هایشان را به صورت ضربدری بغل کند نشان می دهد وضعیت وخیم تر است .

اگر در مذاکرات شخص دستانش را بچرخاند طوری که دستش بالا و کف دست پایین باشد به معنی برتری جویی او می باشد . اشخاص در موقعیت های سیاسی و دیپلماتیک این رفتار را نشان می دهند . همچنین با دست دادن محکم شور و سلطه گری شان را نشان می دهند .

حالا فابیوس با این که این مسائل را می داند به این صورت در مقابل رئیس جمهور ایران برخورد کرد که مورد انتقاد نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گرفت .

بی ادبی فابیوس

قبل از این در جریان سفری که رئیس جمهور ایران با نخست وزیرانگلیس دیدار شد ، کامرون نیز این رفتار را از خود نشان داد که با بازخوردهایی از داخل و خارج کشور مواجه شد . در دیدار فابیوس و روحانی ، ظریف سعی می کرد که رفتار متقابلی نشان دهد اما روحانی هیچ واکنشی نشان نداد و در همان حالت نشست و برای این رفتار از ظریف تشکر می کنم .

در دولت احمدی نژاد وقتی سفیر سوئد با رئیس جمهور دیدار داشت و پایش را روی هم انداخت ، احمدی نژاد سریعا درمقابل او رفتار مشابه را انجام داد . در این مواقع نمی توان مذاکرات را ترک  کرد اما باید رفتار متقابل نشان داد .

وزارت خارجه باید در باره رعایت دیپلماسی و زبان بدن به اقای روحانی تذاکراتی دهد و لازم است در مقابل مقامات کشور فرانسه که ظلم هایی چون سلاح شیمیایی در جنگ عراق و ایران و فراورده های خونی آلوده و توهین به پیامبر (ص) داشته اند دقت بیشتری داشت  .

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : بی ادبی فابیوس در مقابل رئیس جمهور ایران

رای شما :
زمان دقیق: 2015-08-01T09:20:09+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است