دوشنبه ۹۸/۲/۲   Mon 19/4/22

تاثیر افسردگی بر قلب انسان

چاپ مطلب بازدید : 1886 سه شنبه ۱۹ اسفند ۹۳

تاثیر افسردگی بر قلب انسان: درمان افسردگی خطرات بیماری قلبی را کاهش می‌دهد.

تاثیر ‌افسردگی بر قلب انسان

تاثیر<a class='specificlinks' href='https://www.bistsotoon.com/p/%d9%85%d8%b4%da%a9%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%ac%d8%b3%d9%85%db%8c-%d8%a7%d9%81%d8%b1%d8%a7%d8%af-%d8%a7%d9%81%d8%b3%d8%b1%d8%af%d9%87' title='کمردرد و سردرد با افسردگی تشدید می شود'> ‌افسردگی</a> بر قلب انسان

درمان ‌افسردگی خطرات ‌بیماری قلبی را کاهش می‌دهد.

اختصاصی بیست ستون: 

مطالعات جدید تاثیر ‌افسردگی بر قلب نشان می‌دهد که به‌طور متوسط کسانی که دچار ‌افسردگی متوسط هستند در شرایط خطرناکی برای گرفتگی عروق کرونر و ‌سکته مغزی قرار دارند. این مطالعه که در راستای بررسی تاثیر ‌افسردگی بر قلب انجام شده است، در طول 3 سال و بروی 26000 نفر انجام گرفته که 5000 نفر (20%) آن ها، دارای میزان ‌افسردگی شدید و مابقی دارای درصدهای متفاوتی از ‌افسردگی هستند که در نوع اخلاق، اشتها و خواب آن‌ها این بیماری خود را نشان داده است. نتیجه این مطالعه نه تنها ارتباط تاثیر ‌افسردگی بر ‌بیماری های قلبی را مشخص نموده است، بلکه درباره بهبود خلق و خوی افراد شرکت کننده، در کاهش خطرات ‌بیماری های قلبی عروقی به نتایج جالبی دست یافته است.


از طرفی تحقیقات نشان داده است افرادی که به ‌افسردگی دچارند و در پی درمان این بیماری دارو مصرف می‌کنند نسبت به ‌افراد افسرده دیگری که برای درمان بیماری خود هیچ اقدامی نمی‌کنند، در درجه کمتری از خطر ابتلا به ‌بیماری های قلبی عروقی قرار دارند و این تاثیر ‌افسردگی بر قلب را به وضوح نشان می‌دهد. بااینکه دقیقا نمی‌توان اظهارنظر کرد که تأثیر هورمونی داروهای ضد ‌افسردگی موجب بهبود قلب می‌شوند اما بی شک این تأثیر مثبت حاصل هر دو تغییرات فیزیولوژیکی و تغییرات رفتاری است. این بدان معنی است که بخشی از مشکلات قلبی عروقی که از ‌افسردگی ناشی می‌شوند می‌توانند با ارتقاء و تغییر اخلاق و دیدگاه فرد بیمار بهبود یابند و صرفا دارو این تأثیری را ندارد.


نتیجه خیره کننده دیگر تحقیق تاثیر ‌افسردگی بر قلب حاکی از آن است که 53% افراد که تحت چنین شرایط درمانی قرار گرفته اند حتی از کسانی که داروی ضد ‌کلسترول و ترکیبی از داروهای ‌افسردگی استفاده می‌کردند آمار ‌مرگ و میر و ‌سکته قلبی کمتری را ارائه نمودند.


در مقایسه بین داروهای ‌افسردگی و داروهای ‌بیماری قلبی، این داروهای ‌افسردگی بودند که عامل اول بهبود بیماری قلب عروقی فرد می‌شوند. افراد مبتلا به بیماری ‌افسردگی دو برابر بیشتر از دیگران دچار ‌بیماری های قلبی و خطرات مشابه می‌شوند. متأسفانه آمار نشان می‌دهد که حدود 10% از مردم جامعه مبتلا به ‌افسردگی هستند.

مترجم: محمد امین علایی

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : تاثیر افسردگی بر قلب انسان

رای شما :
زمان دقیق: 2015-03-10T03:45:27+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است