جمعه ۹۸/۱/۳۰   Fri 19/4/19

تاثیر رنگ لباس در پیشرفت شغلی

چاپ مطلب بازدید : 934 سه شنبه ۸ اردیبهشت ۹۴

آیا می دانید رنگ لباس شما می تواند در پیشرفت شغلی شما موثر باشد؟

تاثیر ‌رنگ لباس در پیشرفت شغلی!

تاثیر<a class='specificlinks' href='https://www.bistsotoon.com/p/%d9%84%d8%a8%d8%a7%d8%b3-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d8%a8%d8%b2-%d8%b1%d9%86%da%af-%d8%af%d8%b1-%d9%81%d8%b5%d9%84-%d9%be%d8%a7%db%8c%db%8c%d8%b2-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%af%d8%b1%d9%88%d9%86%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%87%d8%a7' title='برای تقویت اعتماد به نفس تان لباس های قهوه ای بپوشید'> ‌رنگ لباس</a> در پیشرفت شغلی!

تاثیر ‌رنگ لباس در پیشرفت شغلی!

اختصاصی بیست ستون: 

رنگ در واقع نوعی ارتباط غیر کلامی است؛ که بسیار قدرتمند و ترغیب کننده است. شاید جالب باشد که بدانید رنگ‌ها هنر و علم مخصوص به خود را دارند. خب چرا از این فرصت مناسب برای پیشرفت کار خود استفاده نکنیم؟

تصور کنید که شما یک دیدار 15 دقیقه ای با رئیس خودتون ترتیب دادید که هدف شما از این ملاقات گرفتن امتیازات بیشتر از رئیس تون هست و برای این کار هر اون چیزی که لازمه از جمله یک نقشه عالی برای متقاعد کردن اون که چرا و چطور پیشنهاد شما میتونه برای کار اون سود آورباشه و مجموعه‌ای از مزایایی که پیشنهادتون به همراه داره رو فراهم کردید و حالا نوبت به ‌رنگ لباستون میرسه که خودش رو نشون بده! فکر می‌کنید با یک بلوز آبی بتونید رای رئیس تون رو بزنید یا شاید یک بلوز سبز یا بنفش؟!

اگر نظر من رو می‌خواهید همه رنگ‌ها به‌جز رنگ‌هایی که متناوبا پوشیده میشه مثل کت مشکی یا پیراهن سفید، میتونه شما رو به هدفتون نزدیک تر کنه.

مطالعه تئوری رنگ‌ها یا ‌روانشناسی رنگ‌ها میتونه خیلی مفید باشه اما خب برای بعضی‌ها طاقت فرساست و مسئله مهم اینجا این‌که برداشت افراد متفاوت از یک رنگ میتونه متفاوت باشه.


چرا که مفهوم رنگ‌ها تنوعی به گستردگی تنوع فرهنگ‌ها و محیط های زندگی افراد داره و حتی مفهوم یک رنگ میتونه امروز متفاوت از روز قبلش باشه همین رنگ قرمز رو در نظر بگیرید که هم نماد هیجان و هم نماد ‌خشم به‌حساب میاد.

به همین دلیل من فکر می‌کنم رنگ‌ها (به جز سفید و مشکی) برای حرفه‌ای‌ها یک امری حیاتی به‌حساب میاد. چرا که رنگ میتونه هم به طور مستقیم روی افراد تصمیم گیرنده تاثیر بذاره و از طرفی روی ‌اعتماد به نفس شما تاثیر گذاره که این به نوبه خودش روی افراد تصمیم گیرنده موثر خواهد بود.


شما دوست دارید که توی حرفه خودتون توانا، مشتاق و پویا به نظر برسید، اینکه همیشه سفید و مشکی یا رنگ‌های معمولی رو بپوشید شما رو کسلات آور، بی‌بخار و منفعل نشون میده و خب کدوم کارفرمائی این رو می پذیره؟

خودتون رو با فکر کردن به مفهوم رنگ‌ها گیج نکنید در عوض تمرکزتون رو صرف پوشیدن لباس‌هایی کنید که شما رو سرحال میاره و به شما قدرت میده؛ مثلا گرچه همه سبز نعنایی رو یک رنگ گرم به‌حساب میارند اما ممکنه سبز ‌پسته ای بیشتر به شما بیاد


به این نکته توجه کنید که رنگ‌های روشن الزاما رنگ‌های موثری نیستند. بیشتر به رنگ‌هایی که ذاتا فریب دهنده‌اند توجه کنید.

نگران نباشید، قرار نیست خیلی تجملات به خرج بدید! خیلی ساده است به یکی از وسایل کارتون رنگ و رویی بدید و منتظر فرصت‌های شغلی بهتر باشید.

در این مورد خواندن مقاله "رازهای نهفته در لباس ها" را به شما پیشنهاد می کنیم.

مترجم: فرجی

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : تاثیر رنگ لباس در پیشرفت شغلی

رای شما :
زمان دقیق: 2015-04-28T10:50:57+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است