جمعه ۹۷/۱۲/۳   Fri 19/2/22

تاثیر فوق العاده سکوت در درمان افسردگی

چاپ مطلب بازدید : 807 چهارشنبه ۱۴ مرداد ۹۴

سکوت کنید تا افسردگی و استرس تان درمان شود

تاثیر فوق العاده سکوت در درمان افسردگی

تاثیر سکوت در درمان افسردگی

سکوت کنید تا افسردگی و استرس تان درمان شود

اختصاصی بیست ستون: 

درعصر تکنولوژی و زندگی شهری سرو صداهای زیادی وجود دارد که سلامتی جسمی و روحی را در معرض خطر قرار داده است . سرو صدا قابل مشاهده و اندازه گیری نیست و به همین دلیل تاثیرات منفی و زیان بار آن را روی سلامتی حس نمی کنیم . سازمان سلامت جهانی اعلام می کند درحدود نصفی از جمعیت اروپا در طی شب در معرض 55 دسی بل صدای بلند هستند که این سر و صداهای ناخوشایند و بلند می تواند خواب ، تمرکز و خلاقیت افراد را تحت تاثیر قرار دهد و باعث بروز مشکلات قلبی ، افسردگی و افزایش فشارخون شود.

در سازمان محیط زیست امور شهری روی 2000 نفر مطالعه انجام شد که نشان می دهد 76 درصد مردم فکر می کنند سر و صداهای موجود کیفیت زندگی آنها را کاهش داده است. آنها می گویند هیاهو و شلوغی محیط کار کارایی شان را کاهش می دهد و باعث می شود در محل کار بازدهی مورد انتظار را نداشته باشند.

اگر قبل از سرو صبحانه درمحیط کار و منزل در محیطی آرام بنشینید می توانید سرو صدای محیط را کاهش دهید. علاوه بر آن یوگا و مدیتیشن باعث کاهش استرس، کاهش فشار خون، خواب راحت و کاهش افسردگی می شود.

محققان و متخصصان علم پزشکی همانند قبل توصیه می کنند برای کاهش استرس، پریشانی و افسردگی سکوت کنید. اگر در محیط آرام قرار گیرید بهتر به اطراف و زندگی تان می اندیشید و شناخت و درک بهتری نیز خواهید داشت که در نتیجه آن عملکرد بهتری در زندگی روزمره دارید. 

در این مورد خواندن مقاله "درمان زودتر افسردگی با موسیقی درمانی" را به شما پیشنهاد می کنیم.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : تاثیر فوق العاده سکوت در درمان افسردگی

رای شما :
زمان دقیق: 2015-08-05T08:55:33+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است