سه شنبه ۹۸/۱/۶   Tue 19/3/26

تاثیر محیط کار در موفقیت شرکت !

چاپ مطلب بازدید : 1276 جمعه ۴ دی ۹۴

چگونه در محل کار بازدهی بیشتری داشته باشیم ؟

تاثیر محیط کار در موفقیت شرکت !

تاثیر محیط کار در موفقیت

چگونه در محل کار بازدهی بیشتری داشته باشیم ؟

اختصاصی بیست ستون:  

فضای کارتان هرقدر هم که مرتب و تمیز باشد ، مانند هر شرکت دیگری از ایجاد تغییرات بهینه سود خواهد برد . با اجرای کارهای جزئی ، آسان و کم هزینه محیط کارتان را پربازده و فرح بخش تر می کنید .

از اعضای تیم مشورت بگیرید

باید نظر اعضای تیم تان را درباره موارد مختلف فضای کار و تصمیمات مهم چون دکوراسیون شرکت بدانید . همین که نظر کارمندان پرسیده شود ، سبب می شود احساس خوبی نسبت به محیط کار داشته باشند .

به نورپردازی محیط کار اهمیت دهید

لامپ های مهتابی دوام زیادی دارند اما نور آنها باعث آزاردهنده است و باعث بوجود آمدن سردرد می شود . بنا بر تحقیقات انجام گرفته بین سردرد و استفاده از لامپ های مهتابی رابطه مستقیمی وجود دارد .

به اعضای تیم انگیزه دهید

در شرکت تان بوردی داشته باشید تا تمام کارمندان بتوانند روی آن تصاویر و جملات مثبت و الهام بخش نصب کنند . در طی روز دور بورد جمع شوید و درباره روش محقق شدن ایده ها با هم بحث کنید .

تاثیر محیط کار در موفقیت

از ایده های نو استقبال کنید

وقتی کارمندان را مجبور می کنید هر روز برای هشت ساعت پشت میز بنشینند و به صفحه نمایش خیره شوند  ،نباید توقع خلاقیت داشته باشید .

در محیط کارتان چند دست میز و مبلمان راحتی داشته باشید تا بتوانند در ساعاتی کمی ریلکس شوند و ذهن شان را باز کنند . زمانی که نمای جلوی چشم کارمند تغییر می کند  ،سیناپس های عصبی تازه ای در مغزش باز شده و در پی آن فرد خلاق تر خواهد شد .

دمای محیط کار را متعادل نگهدارید

بالا نبودن دمای محیط کار علاوه بر این که در مصرف انرژی صرفه جویی می کند ، میزان بازدهی کارمندان را هم پایین می آورد . بنا بر مطالعات دمای بین 20 تا 25  درجه سانتی گراد کارایی و بازده را بالا می برد و حتی تعداد غلط های املایی را هم کم می کند .

بدن سالمی داشته باشید

شرکت گوگل همیشه به سلامت و رفاه  حال کارمندانش اهمیت زیادی می دهد. مثلا کافه تریای شرکت گوگل دیوار صخره نوردی دارد که کارمندان در ساعات استراحت می توانند برای سالم ماندن از آن استفاده کنند. البته نیازی نیست اتاق استراحت را به این تجهیزات ورزشی مجهز کنید، تنها نیاز است در گوشه ای یک ابزار ورزشی داشته باشید.

به محیط زیست اهمیت دهید

اغلب کارمندان تمایل دارند در شرکت هایی کار کنند که به محیط زیست اهمیت می دهند. پس شرکت شما هم لازم است به این نکته توجه کند و سبز باشد. به  احتمال زیاد این مساله در آینده به یک عرف تبدیل می شود. کارمندان زمانی که این ذهنیت را داشته باشند که محیط کارشان به محیط زیست کمک می کند، احساس بهتری را تجربه کرده و بیشتر تلاش می کنند.


تاثیر محیط کار در موفقیت

در محیط کارتان از گل و گیاهان استفاده کنید

استفاده از گل و گیاهان فضای زیبا و فرح بخشی در شرکت به وجود می آورد . تحقیقات نشان می دهد که استفاده از گیاهان در محیط کار بازده کارمندان را تا 15 درصد افزایش خواهد داد.

همیشه کنار تیم تان باشید

تقسیم کردن اعضای تیم بین گروه ها شکاف ایجاد می کند . بهتر است تمام اعضای تیم با هم بنشینند و مشارکت داشته باشند ، این کار سبب می شود کارگروهی بهتر انجام شده و اعضای تیم نیز احساس خوشحالی بیشتری داشته باشند.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : تاثیر محیط کار در موفقیت شرکت !

رای شما :
زمان دقیق: 2015-12-25T07:46:52+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است