یکشنبه ۹۷/۴/۳۱   Sun 18/7/22

تبلت UNI ارتباطات ناشنوایان را راحت می کند

چاپ مطلب بازدید : 858 یکشنبه ۲۲ آذر ۹۴

ناشنوایان می توانند با تبلت Uni حرف بزنند

تبلت uni ارتباطات ناشنوایان را راحت می کند

تبلت uni

ناشنوایان می توانند با تبلت uni حرف بزنند

محققان آمریکایی به تازگی تبلتی ساخته اند که می تواند به جای ناشنوایان حرف بزند. ناشنوایان از جمله افرادی هستند که معمولا برای برقراری رابطه با اطرافیان شان مشکل دارند و اگر فرد مقابل با زبان اشاره آشنا نباشد به سختی با فرد ناشنوا ارتباط برقرار می کند. 

فناوری در سال های اخیر رشد زیادی داشته است و می تواند وارد بخش های مختلف زندگی انسان ها شود و بسیاری از مشکلات آنها را برطرف کند . حالا فناوری به کمک ناشنوایان آمده تا مشکلات ارتباط برقرار کردن آنها را رفع کند و کمک شایانی به این قشر از جامعه داشته باشد .

در سال های اخیر مکالمات تلفنی یکی از راههای برقراری ارتباط از راه دور بود که اکنون اپلیکیشن های پیام رسان جای تماس های تلفنی را گرفته اند و افرادی که مشکلات شنوایی دارند راحت تر می توانند ارتباط برقرار کنند . اما هم چنان ناشنوایان برای برقراری ارتباط از راه دور مشکلات زیادی دارند و نمی توانند به آسانی با اطرافیان خود رابطه داشته باشند . حالا محققان آمریکایی تبلتی به نام uni عرضه کرده اند که مشکل ناشنوایان را تا حد زیادی برطرف می کند .

تبلت uni به وسیله تیم motionsavvy تولید شده و با استفاده از فناوری های جدید امکان ارتباط میان فرد ناشنوا و فرد شنوا را برقرار می کند و این ارتباط با استفاده از زیرساخت سخت افزاری و نرم افزاری میان ناشنوایان و اطرافیان شان برقرار می شود .

این تبلت با استفاده از چند دوربین و تشخیص حرکت کاربران ، زبان اشاره فرد ناشنوا را تحلیل کرده و زبان اشاره را به کلمات شفاهی تبدیل می کند . بعد از این که فرد شنوا که مقابل فرد ناشنوا قرار دارد ، صحبت می کند جملات با کمک تبلت به شکل یک متن نوشتاری برای فرد ناشنوا نمایش داده می شود .

بنا به آمار فدراسیون جهانی ناشنوایان حدود 70 میلیون ناشنوا در سراسر دنیا وجود دارد و تبلت uni تاثیر شگرفی در زندگی ناشنوایان خواهد داشت . این تبلت تابستان سال آینده با قابلیت تشخیص و ترجمه 2000 حرکت اشاره وارد بازار خواهد شد . 

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.88(98 رای) | زمان دقیق: 2015-12-13T08:26:32+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است